Domů Tělo & Zdraví Hubnutí Chceš zhubnout? Na diety zapomeň! ...

Chceš zhubnout? Na diety zapomeň! 4.75/5 (8)

0

Připadáš si tlustá? Ručička tvé osobní váhy je až příliš vysoko a ta slečna v zrcadle se ti nezamlouvá? Navíc teď do třídy nastoupil nový  kluk a ty se mu chceš líbit?  To je čas s tím něco udělat. Vím, jak kila shodíš efektivně a bez jojo efektu. Na diety však zapomeň! Je zbytečné se trápit hladem. Vím, že stejně skončíš u tabulky čokolády!

Poznej nejefektivnější dietu

Chceš vědět, jaká je vůbec ta nejefektivnější dieta? ŽÁDNÁ! Věř mi, já to zkoušela snad tisíckrát. Dieta založená jen na jablkách nebo na mléku opravdu nefunguje. Tři, čtyři dny jíš jen mrkev a pak stejně hlady vybílíš lednici.  Proto diety vyměň za zdravou a vyváženou stravu, ve které (dobrá zpráva pro tebe) můžeš i čas od času zhřešit. Vsaď na ovoce, zeleninu a vlákninu.

belly-2354__180
Nevaž se, raději se změř! Tak nejlépe poznáš opravdový úbytek váhy.

Jez pravidelně v malých dávkách

Jez pravidelně, to je základ. Tajemstvím totiž je, že pokud budeš jíst pravidelně a nebudeš trpět hlady, budeš hubnout. No fakt! Když hladovíš, tvé tělo si pro příště uloží nějaké zásoby a tak nekontrolovatelně přibíráš. Já vím, je těžké mít zdravou svačinku neustále při ruce, když chodíš do školy, dojíždíš a často trávíš čas mimo domov, proto si svačinky připrav do krabiček dopředu.  Budík si zkrátka nastav o 20 minut dříve. A co jíst?

  • bílé pečivo, stejně jako sladké pečivo vyměň za celozrnné
  • Fantu, Sprite a Colu nahraď čistou a nejlépe neperlivou vodou
  • na sladké tyčinky zapomeň, chuť na sladké zažeň ovocem, oříšky a sušenými plody
  • jez hodně zeleniny
  • před spaním se nepřejídej
  • snídej

Tip: na začátku bude těžké se uhlídat, pořiď si proto deníček, kde si vše pečlivě zapisuj. Nezapomeň do něj přidat i to, čeho si se během diety vzdala. Mohla sis vzít Snickers tyčinku, ale ty si odolala? Jsi šikovná, jen tak dál! Důležité je vyhnout se těm nejčastějším chybám při hubnutí.

salad-374173__180
Nahraď sladkosti ovocem a zeleninou a kila půjdou dolů!

Vysportuj svou postavu

Bez sportu to nepůjde a ty to dobře víš. Pro efektivní hubnutí ti doporučuji vybrat takový  sport, který tě bude bavit, protože u něho vydržíš co možná nejdéle. Zkus brusle, aerobik, zumbu, kolo, běh, více se procházej se svým psem, dřepuj. Vždyť na internetu, zejména na YouTube najdeš plno videí, podle kterých můžeš cvičit. Pohybu by ses měla věnovat minimálně půlhodinku denně.

Tip: pro sport nadchni i tvé kámošky! V kolektivu se totiž hubne snáz. Zkuste třeba jumping, plavání, šerm, jde o to, aby ses co možná nejvíce hýbala. Kila půjdou dolů sama, uvidíš. Víš, že i u sportování můžeš vypadat stylově? Obleč si stylové a značkové sportovní oblečení a běhání bude o to příjemnější. Kluci po tobě budou pokukovat.

team-771474__180
Víš, že s kámoškami se ti bude hubnout lépe? Navzájem se podpoříte!

Dočasně zakryj svá kila

indian-woman-1573243__180
Tvá kila navíc můžeš schovat do černé barvy. Moc to však nepřeháněj, vždyť  barvičky ti sluší!

Je mi jasné, že za noc nezhubneš, svá kila však můžeš šikovně zamaskovat. Zvol delší a volnější triko černé barvy, ne však pytlovité oblečení. O číslo větší kalhoty a mikina z tebe hvězdu neudělá. Tlustší obličej protáhni dlouhými náušnicemi, své špíčky navíc zamaskuj nápadnými doplňky. A nakonec, měj se ráda taková, jaká jsi. Úsměv ti bude slušet lépe než kterákoliv dieta.

Chceš zhubnout a líbit se novému klukovi ve vaší třídě? Pusť se do toho. Zázraky přes noc neslibuji, ale věř mi, že pokud se budeš držet návodu výše,  zaručeně zhubneš.

A co ty? Hubneš nebo si už nějak zhubla? Jak? Poděl se s dalšími holkami o tvou zkušenost a třeba jim pomoz zbavit se špíčků navíc.

A co si u nás ještě o dietách přečíst?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.