Domů Krása & Péče Jak vybrat správnou pleťovou kosmetiku ...

Jak vybrat správnou pleťovou kosmetiku 5/5 (3)

3

Pleť je určitě pro každého, jak ženu tak muže dost důležitá, možná, že pro nás ženy o něco málo více. A jedním z důležitých faktorů, které kvalitu naší pleti ovlivňují je pleťová kosmetika.

Určitě ti někdy došel krém, odličovadlo, nebo ses vydala na své první kosmetické nákupy a nevíš po kterém přípravku sáhnout – je jich tolik. Nejlepší je určitě zajít do drogerie, kde budeš mít dostatečný výběr. Mé nejoblíbenější obchody v tomto směru jsou Rossmann a Sephora. Na výběr správných přípravků si dejte dost času. Je chyba „vlítnout“ do obchodu, jen proto že něco má pěkný obal to vzít, zaplatit a rychle pryč. Pořádně si přečti na jakou pleť je přípravek vhodný, pro jakou věkovou skupinu a jak často se používá.

Co by mělo být základem pleťové kosmetiky a určitě bys to doma měla mít? Určitě správná odličovadla – to je důležité, bez odličování se nám budou ucpávat pory a tvořit akné a to pleti a vzhledu nepřispívá. Takže si pořiď buď to – klasické odličovadlo na pleť a k tomu oční odličovač. Nebo můžeš zvolit různá pleťová mléka či odličovací ubrousky. Další věc co by ti neměla chybět je krém. Měl by mít alespoň trošku hydratační funkci, pokud je ale tvoje  pleť spíše dost mastná, zvol si krém přímo určený na mastnou pleť. Pokud bys chtěla svou pleť perfektně čistit, hodit se ti budou i peelingy, vždy ale rozlišuj, zda jsou určený na celé tělo (hrubší) nebo jen na obličej (jemnější).

A jak poznáme, že nám přípravky na pleť nevyhovují? Jednoduše – pleť po nich bude mít horší kvalitu. Samozřejmě, existují přípravky, které tu nečistotu z poru dokáží násilně vytáhnout a chviličku bude pleť horší, ale pokud se to děje delší dobu, nejen po prvních použití, nemá cenu výrobek dále testovat a raději ho vyměň.

Pro každého se hodí jiná značka, jiný výrobek a co vyhovuje tvojí kamarádce, nemusí vyhovovat tobě. Vždy se proto řiď jen svým rozhodnutím, samozřejmě si můžeš nechat něco doporučit od kamarádek, sestry nebo maminky – důležité ale je, aby měly alespoň trošku podobný typ pleti.

Abych to tedy krátce shrnula, co bys měla v koupelně mít, pokud se chceš náležitě o svou pleť starat?

  • Odličovací přípravky (pleťová voda, ubrousky nebo gel)
  • Hydratační krém
  • Peeling

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekKleštičky na řasy
Další článekOptické zvětšení prsou
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Máš super blog i články, pokud jde o tu pleť, cokoliv z drogerie je pro mě tabu, mám citlivou pleť, takže musím pro vše do lékárny:-(

  2. ahoj mam takovej problém já mam mastnou plet s akné ale někdy mastná bejt přestane a já jí mam vysušenou a dokonce se někdy i loupe ale druhej den je zase mastná jakej typ čistící kosmetiky se k tomu hodí a co s tou pletí vlastně je

    • No, řekla bych, že to může být ovlivněno hodně věcma – jak tím co jíš i piješ, tak i kosmetikou. Určitě hodně pij, máš hodně problematickou pleť takže používej krémy na citlivou plet, např. od garnier… Bohužel ti přesně nedokážu říct, co je špatně, protože tvou pleť nevidím atd, tak ti doporučuju zajít třeba za dermatoložkou, která by ti měla pomoci

Diskuze je uzavřena.