Jak vybrat hřeben na vlasy 4.67/5 (6)

Každé vlasy jsou jiné a každé potřebují trochu jinou péči. Jednou z forem péče je česání a úprava vlasů, a proto je důležité používat správné hřebeny.

V současné době je na našem trhu hřebenů a kartáčů nespočet a velký výběr nám možná ztěžuje finální rozhodnutí, jaký hřeben koupit? Jaký použít? Vybrat si správný hřeben by neměla být věc, nad kterou jen tak mávneš rukou. Hlavně pro delší vlasy může být ten správný typ přímo záchranou, protože i taková maličkost ovlivní spoustu věcí.

Hlavně dívky, které mají suché, poničené, elektrizující vlasy a také ty, kterým často padají by se měly správně rozhodnout a informovat se, jak a kdy se používá ten a onen hřeben.

Máme tu dva druhy hřebenů mezi kterými se musíme prvotně rozhodnout – klasický hřeben a kartáč. Doma bychom měli mít oba dva, protože i když ten jeden – kartáč, není pro vlasy úplně nejlepší, rádi ho využijeme a práce s ním je nejsnazší.

Kartáč

Vím, že s ním se vlasy rozčesávají lépe a rychleji – samozřejmě na dlouhé vlasy je mistr, ale není to ten správný výběr na dlouhodobé používání. Kartáč by nám v koupelně neměl chybět, ale používat ho denodenně by byla vlasová sebevražda.

Nepoužívej ho hlavně při mokrých vlasech – zachází s nimi nešetrně a vlasy pak mají tendenci slábnout, trhat se, lámat se a vypadávat.

Klasický hřeben

S ním nikdy nic nezkazíte. Ať už máte ten s jednou řádkou „zubů“, je to v pořádku, sice úprava bude trvat o pár minut déle, ale vlasům tím jen prospějete.

Nejvíc se hodí pro právě to rozčesávání mokrých vlasů. Pokud se budeš bránit tím, že s ním vlasy jen těžko rozčešeš, měla by sis k němu pořídit sprej na lehčí rozčesávání – např. Gliss kur.

Kulatý kartáč

Ty doporučuju používat hlavně při fénování vlasů, pokud s nimi správně umíš zacházet, dodají vlasům potřebný objem, tvar a i lesk. Pracují s ním hlavně kadeřníci, právě proto, aby vlasy nebyly splihlé a měly objem hned od kořínků. Doporučuju ho někdy při práci sledovat. Je těžké v jedné ruce mít fén a v druhé kartáč, ale chce to jen cvik.

Vybrat si můžeš z různých velikostí a průměrů. Důležité je při nákupu vybírat i dle rukojeti – aby ti do ruky co nejlépe sedl.

Tupírovací hřebeny

Hřeben se zuby, které jsou blízko sebe. Většinou u něj na druhém konci najdeš i bodec pro úpravu vlasů během česání a pro správné umístění pěšinky. Pokud budeš takovýto hřeben vybírat, zvol  ten, který má zuby alespoň dvou délek, s tím se pracuje dle slov kadeřníků lépe. U hřebenů je příjemná antistatická úprava, díky které nám vlasy po pročesání nepoletují.

Pokud si svých vlasů doopravdy ceníš a klidně do nich investuješ nějakou tu korunku navíc, příjemnou změnou oproti klasickým kartáčům budou pro tebe iontové kartáče – které zjemňují a změkčují vlasy, které jsou potom hydratované a nebudou elektrizovat:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

7 komentářů

  1. promin, ale neni tady takový článek už? :DD jinak hezký článek ..:)

    • Už minule jsem psala, že cca jednou za týden zveřejním jeden starší článek.. kvůli tomu, že hodně dívek co jsou tu nové se na starší články nepodívají a pak píšou, jestli bych něco podobného mohla napsat:)

  2. A ty úžasné kartáče tam na tom posledním obrázku, ty seženu kde? Normálně v drogerii? Možná jsem si jich pouze nevšimla, tak nevím:)) A jak poznám, že to sou ty úžasné?

  3. No nevím, ja bych si jiným hřebenem než kartačem vlasy nerozčesala ani nahodou.

  4. Já si vlasy tim prvnim, kartáčem češu už od malička .. :D Jinym bych vlasy nerozčesala .. a nebo jo, ale trpěla bych při tom :DD

  5. Tento článek ta samá holka také zkopírovala

  6. Lady Janish

    Ahoj, moc se mi líbí Tvoje stránky. Máš zde velmi praktické články, které mi moc pomohly v mnoha ohledech…muselo Ti dát moc a moc práce,než si stránky upravila do pozice,kde se nacházejí teď. Jen tak dál:)

TOPlist