Domů Sex & vztahy Kluci Kdy je vztah zralý na rozchod? Zatím bez hodnocení.

Kdy je vztah zralý na rozchod? Zatím bez hodnocení.

3

Článek o jednom z nejdiskutovanějších témat, ke kterému má skoro každý co říct. Někdo si rozchodem prošel častěji, na někoho to teprve čeká, ale v životě si tím alespoň jednou projdeme.

Dojít k tomu rozhodnutí, že vztah už není dál takový jako byl a rozchod bude nejlepší řešení není nic jednoduchého a určitě budeš na tohle přemýšlení potřebovat spoustu času. Hodně párů se rozchází impulzivně z minuty na minutu třeba kvůli hádce a ošklivým slovíčkům. Rozchody jsou to nejčastější, ale taky se stává, že teprve po určité době se to člověku rozleží v hlavě a uvědomí si, jakou chybu udělal. Tomuhle se snaž vyhnout – alespoň ve vztahu, který chceš udržet.

Hádky

Pokud tebe a tvého přítele ohrozí jedna malá hádka buď bude chyba ve vás – spousta lidí po neúspěchu prostě hodí flintu do žita a jeden z nich to nevydrží a skončí to, nebo ten vztah nebyl tak pevný, jak se zdál.

Hádky se ve vztahu berou hrozně negativně, takhle by se ale neměly brát. Vnímej to jako něco, co vašemu vztahu může prospět, když nepůjde o nic strašlivého. A to usmiřování občas stojí za to:)

Hodně dívek, hlavně těch mladých si najdou přítele, vše je v pohodě a najednou bum! Pohádají se a najednou má holka v hlavě, že to asi  nebude tak dokonalý jak si myslela, nebuďme lháři – nemyslím si, že nějaký vztah může být extra dokonalý bez hádek, to by přeci ani nebyl vztah. Je to o komunikaci, toleranci, pochopení… Takže nevzdávej společnou budoucnost jen kvůli jedné hádce.

Komunikace

Jak už jsem napsala – vztah je o komunikaci. To je jedna z věcí, která je podle mě naprosto nejdůležitější, nejpodstatnější. Jakmile neřekneš co tě trápí, jakmile budeš neustále chodit okolo horké kaše, jak se má tvůj protějšek dozvědět, co je špatně? A když už se zdá, že jde vztah do háje, někdy si stačí jen promluvit z očí do očí.

Málo času

Často si ženy myslí, že už vztah je bezcenný, když na ně jejich přítel nemá čas a neustále někde „lítá“. Jistě, někdy je to neohleduplné, ale měla bys mu zkusit porozumět – třeba mu je taky líto, že se nevídáte, třeba ho to mrzí ještě víc než tebe, ale má důležitější věci na práci. Důvod k rozchodu už by nastal, kdyby tě odstrkoval, nevážil by si tě a neměl by na tebe čas, bez podstatného důvodu.

Až moc hádek

Jasně, jak je tu už napsáno: Žádný vztah není bez hádek, ale když už je toho tolik, že tě vztah nijak nenaplňuje a jde jen o hádky? Představ si, že takhle bys měla žít zbytek života, nic lákavého.

Nevěra

Jakmile už uvažuje o nevěře nebo jsi nějakou „spáchala“, můj názor je, že ti ve vztahu asi něco chybí a měla by ses zamyslet nad tím, zda to má ještě vůbec cenu, navíc: Takhle ubližovat člověku, kterého bys měla milovat?

Ze zvyku

Vztah ze zvyku nebývá nic romantického. Zezačátku to možná byla zamilovanost, ale po určitém čase to opadne a ukáže se, zda spolu budete z lásky nebo ze zvyku. Zamysli se nad tím – máš ho vlastně ráda?

Kdy je ten správný čas na rozchod? Asi nikdy, pochybuju, že by se někomu do toho chtělo, ale pokud už k příteli nic necítíš, je trošku sobecké si ho držet u sebe. Určitě si zaslouží jinou holku, která ho bude milovat. Stejně tak, ty si můžeš najít kluka, se kterým budeš vážně šťastná.

Hodně slečen se mě ptá, že si nedokáží vybrat mezi dvěma potencionálními partnery – moje rady: Nech je být oba dva. Jakmile nevíš a nemůžeš si vybrat, ani jednoho nemiluješ. Láska je totiž něco trošku odlišného, nepřemýšlíš nad tím, jestli ano nebo ne, prostě po tom půjdeš. Takže neubližuj někomu, jen kvůli své sobeckosti či nerozhodnosti.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekHříchy mladých slečen (už ne, prosím!)
Další článekJak vybrat hřeben na vlasy
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Díky moc a článek :-) Myslím, že můj vztah je sice složitější, ale poučení v tomto určitě bylo :-)

  2. Hmm, clanek se moc nezabyva vztahy, kdyz uz nejde jen o lasku, ale i o rodinu , manzelstvi, spolecne bydleni atd… Asi tezko muze rict manzelka s detmi manzelovi, ze se s nim rozchazi a nez aby s nim zila ve vztahu ze zvyku a radsi rozbije rodinu… To same hadky atd… Clovek behem zivota zjisti ze nemuze mit vse co chce, a obcas musi lasku a vasen obetovat nude, stereotypu a prave tomu vztahu „ZE ZVYKU“….

    • blog je určen mladým dívkám, chodí sem většinou ve věku 12 – 20 let. Myslíš, že bych tu doopravdy měla psát o manželství? To sem podle mě nepatří, navíc ani já sama s tím ještě zkušenosti nemám

Diskuze je uzavřena.