Domů Krása & Péče Pleť Jak vybrat make-up pro aknózní pleť? Zatím bez hodnocení.

Jak vybrat make-up pro aknózní pleť? Zatím bez hodnocení.

0

Aknózní pleť nevypadá dobře, a proto je nutné ji pořádně zakrýt. Přitom však nemůžeš sáhnout po klasickém make-upu, musíš vybrat takový, který bude přesně odpovídat požadavkům tvé problematické pleti. Dnes ti s výběrem pomůžu a přidám tipy, které by ti měly v boji proti akné pomoct.

Proč na akné nepomůže klasický make-up?

Akné mě trápilo dost dlouhou dobu, a proto vím, že jsem s červeně razícími a hnisajícími uhry nechtěla chodit nikde do společnosti. Když už jsem šla, snažila jsem se je všemožně zakrýt, přitom jsem dělala jednu obrovskou chybu. S cílem uhry co možná nejlépe zamaskovat, jsem vším tím make-upem, pudry a korektory pleť vlastně dusila, což pupínky ještě zhoršovalo. Teď už vím, že zdravá pleť potřebuje dýchat, a proto je nanejvýš důležité pro pleť vybírat make-up a kosmetiku, která je lehká a neucpává póry. Naštěstí dnes v drogerii vedle běžného make-upu seženeš i speciální přípravky a řady líčidel pro aknózní pleť, které mají antibakteriální a uzdravující účinky. Tyto make-upy jsou často označované jako nekomedogenní.

Jaké je složení líčidel pro problematickou pleť?

Možná se ptáš, co navíc obsahují líčidla pro problematickou pleť? Jsou mnohem lehčí a nemají mastné složení, tudíž neucpávají póry a nechávají pleť dýchat. Obvykle tyto speciální přípravky obsahují komplex minerálů, které působí antibakteriálně. Například zinek, který je na problematickou pleť velice účinný. Make-upy, pudry a korektory určené pro akné pleť  matují a čistí, proto můžeš mít make-up na sebe po celou dobu, co jsi ve škole. Jaké varianty líčidel pro aknózní pleť na trhu existují?

Miss sporty So Clear

Miss sporty SoClearMiss sporty So Clear pudr

Dermacol Acnecover

Dermacol Acne cover pudrDermacol acne cover make-up corrector

Syncare Acne Soft

Syncare acne soft

VICHY Dermablend

Vichy dermablend

La Roche Posay – Fluidní korektivní make-up Toleriane Teint

fluidni-korektivni-make-up-toleriane-spf-20-30-ml

Tip: při líčení aknózní pleti nepoužívej houbičku ani štěteček, zbytečně by si s ním nečistoty roznesla po obličeji a čistý by nebyl ani pro další použití. Místo toho make-up lehce roztírej konečky prstů, které si předtím pečlivě očistíš.

 

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.