Domů Krása & Péče Manuál pro perfektní úpravu obočí

Manuál pro perfektní úpravu obočí

1

Ach to obočí! Pokud chceš aby vypadalo upraveně, je zapotřebí o něj neustále pečovat. Jak na to jít co možná nejefektivněji? Jaký tvar by mělo mít a jakou barvu? Co dělat, když obočí nedorůstá? Na všechny otázky ohledně obočí a péče o něj se pokusím dnes odpovědět. A když na nějakou zapomenu, jistě mě doplníš v komentářích :)

Jaký tvar má mít obočí?

obočí nad okemPokud se chystáš tvé obočí upravit vůbec poprvé, je lepší, když si zajdeš k odborníkovi, tedy ke kosmetičce, která ti s úpravou pomůže. Vyhneš se tomu, že si tvé obočí vytrháš třeba nerovnoměrně. Podle tvaru, který ti upraví kosmetička si pak tvé obočí můžeš udržovat sama. Když to však chceš zkusit sama, spolehni se na osvědčený trik – trik s tužkou, který zvládneš ve třech krocích. Potřebovat k tomu budeš zrcadlo, tužku na oči nebo kosmetický štěteček, případně další tužku na oči, kterou si jednotlivé body tvého obočí budeš značit.

  1. krok – tužku(kosmetický štětec) si přiložíš k chřípí nosu a vedeš ji přes vnitřní koutek oka. Kde tužka končí, tam bude tvé obočí začínat. Klidně si tam tužkou na oči udělej tečku.
  2. krok – tužku si opět přiložíš k chřípí nosu, ale vedeš ji přes tvou zorničku, přitom se dívej pořád rovně do zrcadla. Kde tužka bude končit, tam se bude tvé obočí mírně nadzvedávat.
  3. krok – obočí musí také někde končit, to si určíš opět s tužkou, kterou přiložíš k nosu podobně jako v předešlých případech, její druhý konec však vedeš přes vnější okraj oka. Tam, kde se tužka protne bude obočí končit.

Samozřejmě nečekej, že se výsledný efekt bude nějak výrazně odlišovat od tvého klasického tvaru obočí, tuhle metodu ber spíše jako pomůcku, aby sis při trhání a tvarování obočí nevytrhala až příliš, protože by to nemuselo vypadat hezky.

Tip: Aby ti jednotlivé chloupky obočí nestály na každou stranu, musíš je udržovat kartáčkem na obočí, který měj neustále při sebe. Jedno, dvě pročísnutí a obočí budeš mít upravené. Zafixovat ho můžeš dnes běžně dostupnými gely na obočí nebo klasickým lakem na vlasy, který naneseš na onen kartáček a obočí jím projedeš.

Jak často se musí obočí upravovat?

Obočí roste hodně rychle, a proto mu musíš věnovat pravidelnou péči. K ní budeš potřebovat nejčastěji pinzetu. Doporučuji dobře vybírat, protože existují pinzety, kterými vůbec jednotlivé chloupky nezachytíš. Krom pinzety však můžeš obočí upravovat voskem, cukrovou pastou nebo -a to mě opravdu zaujalo – si můžeš obočí depilovat nití. Důležité je upravovat si obočí vždy před spaním, protože v noci má podrážděná pokožka čas zregenerovat. Rozhodně se do úpravy obočí nepouštěj před důležitou akcí, protože zarudlá pokožka pod obočím rozhodně nevypadá hezky.

Tip: Zrcátko a pinzetu měj vždy při sobě, najdou se chvíle kdy nemáš co dělat, a tak si můžeš vytrhnout nějaký ten nepatřičný chloupek třeba i na autobusové zastávce, teda pokud kolem tebe nebude hodně lidí, kteří by tě okukovali. Podrážděné pokožce můžeš po trhání ulevit třeba kostkou ledu.

Jak si barvit obočí?

Barvení obočí je téma samo o sobě, zatímco některá slečna si zcela vystačí se svou přirozenou barvou obočí, jiná ho potřebuje barevně zvýraznit. Pokud se však pro barvu na obočí rozhodneš, je lepší svěřit se kosmetičce, která ti obočí nejenže profesionálně nabarví, nýbrž ti i poradí s odstínem pro tebe. Blondýnky by se měly vyvarovat hodně tmavému obočí, které by u nich nevypadalo přirozeně. Pokud však netrváš na stálejší barvičce obočí, můžeš si ho každý den zvýraznit tužkou na obočí nebo barevnými očními stíny.  Opět to s barvou nepřeháněj a vždy používej kartáček na obočí, kterým přebytek barvy vyčešeš.

Tip: Černou barvu na tvé obočí vůbec nedávej. Raději zvol hnědou, protože i s ní bude tvé obočí výrazné a k tomu ještě přirozené.

Co když obočí neroste?

Někdy obočí ne a ne narůst. Je to i tvůj případ? Potom ti doporučuji vyzkoušet výživná séra, která růst podpoří. V drogerii jich seženeš spoustu, ale skvělý je i přírodní ricinový olej, který zakoupíš v lékárně. Pak už jen stačí, když si vymyješ kartáček od staré a již vyschlé řasenky (teplá voda by na to měla stačit) a jím pak budeš ricinový olej na obočí nanášet každý večer před spaním.

Tip: Někdy se stane, že to s trháním přeženeš. Pak doporučuji obočí si nevšímat minimálně měsíc, uvidíš, jak za tu dobu naroste.  Pak si obočí vytrháš do požadovaného tvaru.

Vytetované obočí – výhoda nebo děs běs?

Určitě jsi slyšela i o možnosti nechat si obočí trvale vytetovat. Co na to říkáš? Já bych do toho určitě nešla, protože nikde nemáš záruku, že ti ta či ona kosmetička obočí vytetuje správně. Na druhou stranu znám spoustu holek, na kterých se mi vytetované obočí líbí. V každém případě ti radím vše dobře promyslet, protože tento zákrok nepůjde vzít jen tak zpět.

A to je asi všechno, co bys měla o obočí vědět. Snad jsem ti alespoň trošku pomohla a úprava obočí už pro tebe nebude velkou neznámou.

1 komentář

Diskuze je uzavřena.