Jak vznikla Mersmerize Zatím bez hodnocení.

Hodně často se slečny, které mě znají v podstatě jen po internetu (přes blog aj.) ptají, proč jsem si zvolila právě takový nick, jaký používám – Mersmerize. Přijde jim to možná trošku odlišné od jiných přezdívek, které na blozích můžete najít, protože ty jsou často právě založené na pouhé změně či přesmyku příjmení nebo křestního jména.

Pamatuju si, jako by to bylo včera, když jsem se rozhodla založit si blog a musela vymyslet přezdívku – jméno, které tam budu používat. I když se se svým rodným jménem nijak netajím, zkrátka jsem tam chtěla dát něco jiného, nic z mého jména. Proto jsem hned zezačátku zavrhla Lucie, Lucinka, Lucy… Lucinek je na internetu dost! :)

Takže jsem přemýšlela dál… V tu chvíli se Lila rozhodla skočit na poličku a shodit obal od nové hry na Playstation – Final Fantasy. Takže jsem se od počítače zvedla a šla to uklidit, v tu chvíli mi došlo, že v té hře (moje nejoblíbenější) je spoustu postav, které mají zajímavá jména, jak už lidé, tak příšerky – zkrátka je to vážně fantasy. Mojí úplně nejoblíbenější postavou/příšerkou bylo něco mezi koněm a jednorožcem, který ve hře nesl jméno Mesmerize (z anglického hypnotizovat)

A tak jsem si řekla – proč ne? Je to neobvyklé, na internetu se to neobjevuje jako nick a ještě jsem nepotkala blogerku, která by si tak nechala říkat. Ani nevím proč, ale do Mesmerize jsem přidala jedno R a vzniklo Mersmerize, a to je celý příběh…

Mesmerize z Final Fantasy

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

10 komentářů

 1. Krásný nick Mersmerize mně zní líp než Mesmerize. Zajímavý příběh. Pěkně napsaný.

 2. Lila je šikovná :) Mně se Mersmerize moc líbí, zajímavá přezdívka.

 3. To je skvělé mě by to nenapadlo..:) Je to opravdu originální..:)

 4. Myslím, že R jsi přidala naprosto správě, lépe to tak uchu zní ;)

 5. Připadá mi to jako hodně zajímavý a ojedinělý nick. Opravdu s tím ‘R’ to zní o mnoho líp. ;)

 6. Já bych nutně nějakou přezdívku potřebovala,ale nic mě nenapadá ://

 7. Přezdívka je super a hlavně originální ;)

 8. Šikovná Lila. Díky ní jme si Mersmerize zapamatovali jako bezva a zkušenou holku která VŽDY poradí :)

 9. Fraise Massepain

  Jojo…no, já mám přezdívku Fraise Massepain … a ono když to slyšíš vícekrát (a nevíš, co to znamená)..tak už si zvykneš a (většinou) se to zalíbí a sroste to se mnou. Ale když si to přeložíš, tak je to takové “kostrbaté” (Je to z FJ-oblíbený jazyk :)) a znamená to Jahoda Marcipán. To taky hned zní jinak, ne? :)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist