Domů Rodina & Škola Moje zápisky Jak vznikla Mersmerize

Jak vznikla Mersmerize

10

Hodně často se slečny, které mě znají v podstatě jen po internetu (přes blog aj.) ptají, proč jsem si zvolila právě takový nick, jaký používám – Mersmerize. Přijde jim to možná trošku odlišné od jiných přezdívek, které na blozích můžete najít, protože ty jsou často právě založené na pouhé změně či přesmyku příjmení nebo křestního jména.

Pamatuju si, jako by to bylo včera, když jsem se rozhodla založit si blog a musela vymyslet přezdívku – jméno, které tam budu používat. I když se se svým rodným jménem nijak netajím, zkrátka jsem tam chtěla dát něco jiného, nic z mého jména. Proto jsem hned zezačátku zavrhla Lucie, Lucinka, Lucy… Lucinek je na internetu dost! :)

Takže jsem přemýšlela dál… V tu chvíli se Lila rozhodla skočit na poličku a shodit obal od nové hry na Playstation – Final Fantasy. Takže jsem se od počítače zvedla a šla to uklidit, v tu chvíli mi došlo, že v té hře (moje nejoblíbenější) je spoustu postav, které mají zajímavá jména, jak už lidé, tak příšerky – zkrátka je to vážně fantasy. Mojí úplně nejoblíbenější postavou/příšerkou bylo něco mezi koněm a jednorožcem, který ve hře nesl jméno Mesmerize (z anglického hypnotizovat)

A tak jsem si řekla – proč ne? Je to neobvyklé, na internetu se to neobjevuje jako nick a ještě jsem nepotkala blogerku, která by si tak nechala říkat. Ani nevím proč, ale do Mesmerize jsem přidala jedno R a vzniklo Mersmerize, a to je celý příběh…

Mesmerize z Final Fantasy
Předchozí článekPlavky přesně pro tvou postavu
Další článekJak posílit imunitu?
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

10 KOMENTÁŘE

  1. Krásný nick Mersmerize mně zní líp než Mesmerize. Zajímavý příběh. Pěkně napsaný.

  2. Lila je šikovná :) Mně se Mersmerize moc líbí, zajímavá přezdívka.

  3. Připadá mi to jako hodně zajímavý a ojedinělý nick. Opravdu s tím ‚R‘ to zní o mnoho líp. ;)

  4. Já bych nutně nějakou přezdívku potřebovala,ale nic mě nenapadá ://

  5. Šikovná Lila. Díky ní jme si Mersmerize zapamatovali jako bezva a zkušenou holku která VŽDY poradí :)

  6. Jojo…no, já mám přezdívku Fraise Massepain … a ono když to slyšíš vícekrát (a nevíš, co to znamená)..tak už si zvykneš a (většinou) se to zalíbí a sroste to se mnou. Ale když si to přeložíš, tak je to takové „kostrbaté“ (Je to z FJ-oblíbený jazyk :)) a znamená to Jahoda Marcipán. To taky hned zní jinak, ne? :)

Diskuze je uzavřena.