Domů Rodina & Škola Čtenářky píší Jak zhubnout a změnit se i psychicky

Jak zhubnout a změnit se i psychicky

4

Všimla jsem si, že čím dál tím více dívek zajímá téma zdravý životní styl a hubnutí.  Proto vám dám své tipy a zkušenosti, které opravdu pomohly…. Zhubnout je vlastně hrozně jednoduché, jedná se totiž hlavně o psychiku. Takže, tady máte mé tipy a rady jak na to:

     1.urovnejte si v hlavě, jestli je vážně zhubnout potřeba, neměníte se totiž jenom na týden dva ale jedná se o celkovou změnu životního stylu, proto je potřeba to promyslet. 

Proto až si to pořádně promyslíte, vrhněte se na druhý krok.

2. Sepište si svoji váhu a v případě, že chcete své tělo změnit i jinak než jenom ve váze ( zpevnit zadeček, zmenšit pas, zhubnout na stehnech atd‘) zapište si i parametry.

Důležité je ale taky, abyste si napsali svojí ideální váhu ( tzv. Kolik chcete vážit na konci) a svoje ideální parametry (jaký chcete mít nohy, pas zadek…. atd), když budete vidět jak se blížíte, hodně vám to pomůže věřte mi.  Uprostřed svého hubnoucího plánu si zapište parametry znova a také na konci, pokud jste cvičili správně výsledky se dostaví. Když je uvidíte i na centimetrech a váze jak se mění, budete mít  jistě motivaci pokračovat zase dál  a například se i víc snažit. A těšit se na konečný výsledek. Pravidelně se važte, není to ale myšleno tak, že po každém zacvičení se běžíte zvážit a když nevidíte žádný rozdíl už hubnout přestanete “ stejně to nefunguje“, stačí se zvážit jednou za dva týdny, svojí váhu si také zapisujte, výsledky se nedostaví okamžitě, tak vyčkejte.  Všechno si zapište do nějakého sešitku ať ho máte po ruce.  A pokud máte nějaké problémy, nemáte žádnou osobu se kterou byste o tom mohli mluvit nebo prostě nechcete, tak si zaveďte deník. Můžeš si do něho napsat všechno, třeba i ty parametry, pocity z hubnutí, radost a překvapení z úspěchů, cvičební plány atd. Pomůže ti to vyrovnat se psychicky se svými problémy a líp je tudíž pochopit ( a dobře vyřešit). To ke docela důležité, protože když budeš v klidu a vyrovnaná, budeš mít své tělo radši, půjde ti změna rychleji. A časem pochopíš, že odprostit se od zlých lidí, problémů a strachu či bolesti vlastně nic složitého není. Všechno se dá řešit v klidu.

TIP: Přečti si také – ULTIMÁTNÍ POROVNÁNÍ OBLÍBENÝCH DIET

3. Naplánuj si celý svůj jídelníček

Sedni si, pročisti si hlavu a naplánuj si celý svůj jídelníček. Můžeš si udělat týden nebo dva zkušební a vyzkoušet jestli ti to takhle vyhovuje ( časy, chystat si obědy atd)  Na školní obědy nebo v restauraci pěkně zapomeň. Hezky si napiš pět jídel denně, snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře. A důležitá je pravidelnost, opravdu. Naplánuj si podle rozvrhu, poledních pauz a odpoledních aktivit časy, kdy budeš mít chvilku času na své jídlo. Musíš se ale přemoct a mezi těmito časy nic „neplácat“, jinak to nemá smysl. Napiš si na papírek : brambory, těstoviny, tuky, vejce ( ty jsou důležité, doporučovala bych ke snídani, ne však moc, napomáhají totiž i jinak než jen s váhou), cukry, mléčné výrobky, ovoce a zelenina ( té by tam mělo být nejvíc)..Pečivo atd…. pak až si napíšete svůj jídelníček, ke každé věci na papírku si napište čárku. Tímhle si můžete kontrolovat, že jste stále na zdravé stravě. ( pět čárek tuků za týden a čtyři na mléčné výrobky už fakt zdravé nejsou.) Pečivo a máslo omezujte hodně. Jednou za dva týdny si ho třeba dejte, ale rozhodně ne každý den ke svačině.

Jak zhubnout a změnit se i psychicky

Snídaně 

Snídaně by měla být zdravá ale zároveň aby zasytila. Ke snídani můžete mít i něco sladkého, protože se to přes den stihne spálit. Nemusíte kvůli snídani vstávat o hodinu později, naplánujte si čas snídaně tak, abyste měli hodně spánku, (protože i ten je důležitý ) takže snídaně může být třeba velká přestávka ve škole ( 9:40) a tak dále, rozvrhněte si to jak chcete  ale mezi tím nic nejíst!! Ke snídani můžete například vymyslet i něco tučnějšího , jako třeba tvaroh, jogurt atd.

Svačiny

Ke svačinám se hodí jenom něco lehkého, vitamínového, takže ovoce, zelenina… (banán, mandarinka, jablko, mrkev, okurka…) na co máte chuť. Svačiny jsou dvě (před a po obědě) proto si to rozvrhněte tak hodinu před a hodinu po.

Oběd

Obědy byli mým častým problémem, tak nějak jsem nevěděla co k němu. Ale doporučuji hodně saláty ( testovinový, zeleninový) třeba jen se lžičkou majonézy (ta strava musí být hodně vyvážená, trochu tuků k ní patří, bez nich nezhubnete), jednou můžete dát třeba i kus masa, někdy třeba brambor, zeleninu…. jak vás co napadne, ale vyváženě! Vyhněte se smaženému, když už tak například pečené. Ke každému jídlu si dejte přílohu, zeleninovou například. 

Večeře

K večeři rozhodně žádný velký jídla, malé porce, například jako směs zeleniny, bramborová kaše a mrkví atd. Nepřejídejte se. Mně například pomohlo, psát si všechno do deníku ( porce, druh, čas… )

4. Naplánuj si svůj cvičební program

Stejně jako jídlo, tak i pohyb je pro hubnutí prostě neodpustitelný.  Naplánujte si aktivity na ráno ( stačí třeba menší běh nebo trochu cvičení) něco odpoledne ( běh, kardio, cvičení…) odpoledne se pohybujte  nejvíc co to jde, protože máte nejvíc energie a rychle spalujete.  Můžete to mít přesně a pravidelně na čas, ale taky nemusíte. Můžete se spontánně rozhodnout že teď si jdete zaběhat. Je aleto potřeba denně udělat nějaký počet cviků, kilometrů…. to si napište sami tento plán, například do deníku, nebo sešitku a snažte dodržte to, protože jak už jsem psala, je to o psychice a taky vůli to zvládnout, vyběhnout, cvičit….

 

  Teď už vám nezbývá nic jiného než začít a těšit se z dobrých a potešujících výsledků!!

          Pokud jste dočetli až sem a stále vám něco chybí nebo jenom nechcete něco vymýšlet, napište mi a já můžu napsat svůj jídelníček, tipy na cviky a jaký jsem měla cvičební plán já, klidně doporučím svoji oblíbenou aplikaci a vyfotím cviky…třeba i  moje pocity atd. Mně tohle hodně pomohlo ( za skoro ani ne měsíc jsem zhubla z 56 na 51,5 kg což mám teď) jsem hodně spokojená, hodně lidí mě podpořilo a pomohlo mi a proto chci být tou oporou a pomocí pro vás, pokud budete chtít. Snad vám to alespoň trochu něco dalo. :D Mějte se. Áďa.

P.s.: tohle je můj teprve druhý blog, ale pokud se vám bude líbit jak a o čem píšu ,bude mi ctí pro vás psát i dál. :D

4 KOMENTÁŘE

  1. Prosím, nepiš další články!! PROSÍM! Jsi nejhorší na celým blogu. Radši se rozejdu s mým přítelem, než číst tuhle hrůzu. Je mi 14 a už jsem četla nejhorší věc v celé ČR! Vůbec ti to nejde! Tobě by šlo sraní! Jestli chceš, abychom byly šťastné, tak už nepiš! A ty, které se mnou souhlasí, tak napište! STOP ADE!

Diskuze je uzavřena.