Jak získat zpátky ztracenou lásku? Začít musíš u sebe 5/5 (5)

Druhá šance – Rozpady vztahů jsou na denním pořádku. Důvodů je mnoho, ovšem téměř nikdy to nemusí znamenat definitivní konec. Samozřejmě pokud ti partner nějak hodně ublížil (fyzicky i psychicky), pak se od něj pro své dobro odstřihni úplně. Ale jinak věř, že nic není ztraceno nadobro.

Ovšem pamatuj si, že půjde o běh na dlouhou trať a rozhodně se o to nesmíš pokusit hned zítra.

Druhá šance ve vztahu začíná u tebe

Hned ti vysvětlím, jak to myslím. V naprosté většině případů se na rozpadu vztahu nějak podílejí oba partneři. Chtěj nebo ne – to je prostě fakt. Úplně prvním krokem, který musíš udělat, je tak sepsání svých vlastních chyb.

  • Jak ses během vztahu chovala?
  • Neudělala jsi něco, čím bys vaše odloučení zapříčinila?
  • Je něco, co ti přítel dlouhodobě vytýkal?
  • Cítíš sama, že všechno nebylo tak, jak má?

Jakmile si na tyhle body opravdu PRAVDIVĚ odpovíš, rázem získáš skvělý odrazový můstek pro další budování své ztracené lásky. Ale nejdřív musíš na přípravě pořádně zapracovat. Zhodnoť své negativní vlastnosti a snaž se je kompenzovat. Změň své negativní návyky, nech si poradit od kamarádek apod…

Jak získat zpátky ztracenou lásku? Začít musíš u sebe

Jak získat zpátky ztracené sebevědomí

Ovšem nutně to neznamená, že odteď musíš být v partnerství ta podřízená, která se přizpůsobuje. Vůbec ne. Další, co musíš udělat, je zapracovat na svém sebevědomí. Pusť se do něčeho, co jsi už dlouho odkládala. Začni navštěvovat divadlo nebo třeba oblíbený sportovní klub. Najdi si nové přátele. Tahle fáze by měla trvat minimálně dva až tři měsíce.

A pokud i po této době uznáš, že chyba byla opravdu na té straně, ale přitom jsi ochotná na sobě zapracovat, pak se své velké lásce znovu ozvi. Nečekej, že tě přijme s otevřenou náručí. Netlač na pilu a pro začátek si domluvte jen nezávaznou schůzku třeba ve vaší oblíbené kavárně.

První schůzka by měla být čistě kamarádská. Teprve na případné další je na čase začít si vyjasňovat vaše vztahová pravidla. A když to nevyjde, neboj se, svět se nezboří. Ale připrav se na to, že odmilovávací proces je ještě delší, než ten sebereflexní. Ale nakonec budeš na tohle období spíš jen s úsměvem vzpomínat,však uvidíš!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist