Jak zlepšit psychickou kondici? Zkuste přírodní antidepresiva a bylinky proti depresi. 4.88/5 (8)

Jak zlepšit psychickou kondici? Zkuste přírodní antidepresiva a bylinky proti depresi.Pokud nejste už nějakou tu dobu v dokonalém psychickém rozpoložení, máte tři možnosti, kterými se lze vydat. První je spojena s návštěvou odborníka, který vám buď poradí co dělat, nebo vám může předepsat i vhodné léky. Druhá možnost je spojena s tím, že zapomenete na starosti a vyrazíte na pár dní na dovolenou. I toto je možnost, jak se zbavit psychických problémů. A třetí možnost? Jsou to přírodní antidepresiva. Na mysli máme třeba zajímavé bylinky. Jaké to jsou? Poradíme vám. Nejprve zmiňme hlavní pozitiva, kam se řadí:

  • Nulové vedlejší účinky
  • Snadná dostupnost
  • Reálná pomoc

A která z vás by se měla na náš souhrn jednotlivých bylinek zaměřit? Důvody k jejich využití mohou být různé. Často plynou psychické problémy z toho, že veškeré řešení chodu domácnosti je jenom na vás, což už vám může pomalu ale jistě přerůstat přes hlavu. Typickým dalším příkladem jsou ale i problémy v práci. Pokud máte vyšší pozici a velkou odpovědnost, je více než jasné, žen psychickou odolnost budete potřebovat. Uživatelkami bylinek ale mohou být i mladší ženy a dívky. Hlavně ty studující. Jak maturita, tak třeba i zkouškové období na vysoké škole je také něčím, co se dokáže na psychické pohodě podepsat. A co doporučujeme jako balzám na nervy?

Která přírodní antidepresiva můžete zkusit?

1. Heřmánek pravý

Jenom těžko byste hledala známější bylinu, než je právě heřmánek. Většina z vás ho zná jistě ve formě čaje, což ale není jediné jeho využití. Stejně tak nesmíme zapomenout třeba na to, že heřmánek lze používat ve formě odvarů, nebo také moderních esenciálních olejů. Je na vás, jakou cestou se vydáte. Jedním si ale můžete být stoprocentně jista. A čím? Že pokud ho budete mít dostatek, tak vás tato bylina dokáže zbavit stresu i nervozity, celkově vás uklidní a pokud máte pocity hněvu a rozčilení, mohou ustat také. Ideální je pochopitelně užívat ho pravidelně. Stejně tak nic nezkazíte ve chvíli, kdy se cítíte příliš psychicky vyčerpaná. Zde pravděpodobně není lepší pomoci, než pokud si dáte šálek kvalitního heřmánkového čaje.

2. Levandule lékařská

Mnoho žen ji miluje a tak ji pěstuje jak na svých zahrádkách, tak i na oknech, nebo ba balkonech. Je to jak pro její velmi zajímavou fialovou barvu, tak je to i pro její příjemnou vůni. Pokud ji pěstujete také, můžete ji využít ve chvíli, kdy na tom po psychické stránce nejste úplně nejlépe. Právě díky své vůni, ale i své příjemné barvě dokáže váš organismus pozvolna uklidnit. Je doporučována jak ve chvílích, kdy si myslíte, že vám vše přerůstá přes hlavu, tak i ve chvílích, kdy se snažíte usnout.

Nejlepší její využití je v souvislosti s aromaterapií. Jak na to? Můžete si třeba vyrobit vonné svíčky, které budou vonět po levanduli. Stejně tak ji můžete naložit do oleje a rázem si vytvořit domácí esenciální vonný olej. Když však naložíte levanduli do vody, můžete si zpříjemnit i svou koupel.

3. Lipový květ

Další ze segmentu bylin, kterou jistě znáte. Jak by také ne, když právě lípa je naším národním stromem. Lipový květ navíc můžete znát i z dětství, jelikož právě čaje z něho byly v minulosti velmi oblíbené. A je tomu tak i nyní. Proto je to právě čaj, který vám doporučíme, pokud na tom s ohledem na svou psychickou kondici nejste nejlépe. A jak si ho připravit? Cesty jsou tři:

  • Koupě lipového čaje
  • Koupě sušeného lipového květu
  • Sběr a následné usušení

Ať už se vydáte jakoukoliv cestou, vždy dbejte hlavně na kvalitu, což může být u příliš levných čajů poměrně veliký problém. Když ale pořídíte jenom to nejlepší, psychické problémy ustanou. Ideální je dát si šálek čaje vždy každý den před spaním. Dokáže vás nádherně uvolnit a uklidnit, díky čemuž samotný spánek bude přesně takový, jaký má být. A to po celou noc.

TIP: Jak na zimní depresi?

4. Třezalka tečkovaná

Méně známá bylina, kterou vám však doporučujeme si opatřit. Je to z důvodu, že se velmi často označuje za jedno z nejsilnějších přírodních antidepresiv. Zatímco třeba lipový květ vám pomůže hlavně při usínání, tak třezalka má potvrzené účinky i v tom, že dokáže eliminovat stravy úzkosti, stejně jako dokáže blokovat nadměrné množství stresu. A to univerzálně, a tak je jedno, zda plynou z vašeho zaměstnání, ze starosti o domácnost, nebo z čehokoliv jiného.

Osvědčené možnosti použití jsou různé. Můžete si uvařit klasický čaj, nebo můžete využít různé odvary. Ty je vhodné přidat třeba do vaší koupele, stejně jako si můžete připravit i takovou lázeň, do které si jenom namočíte nohy. V době, kdy jste s psychickou kondicí doslova na nule a cítíte se špatně, je dobré třezalku používat každý den.

5. Bříza, nebo vrbka úzkolistá

Nejedná se přímo o byliny, ale pokud jde o psychickou kondici, jde o rostliny a tedy o přírodní antidepresiva. Kromě standardního uklidnění a lehkého utlumení organismu nezapomínejme také na to, že se dokážete pomocí těchto rostlin zbavit i depresí, a vytvoříte si mnohem lepší psychickou odolnost. Ve vypjatých situacích, kterých vám život může připravit více než dost, je to zaručeně jasná volba, která vás nezklame. Tím si buďte stoprocentně jista.

Je vám to málo? Zde se podívejte na další přírodní antidepresiva.

VIDEO: 5 RAD JAK SE ZBAVIT DEPRESE

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist