Domů Tělo & Zdraví Prsa Jak zvětšit poprsí cvičením ...

Jak zvětšit poprsí cvičením 4.33/5 (3)

0

Jak zvětšit poprsí cvičením Jde jen o mýtus nebo zle skutečně povislá nebo jednoduše nevyplněná ňadra cvičením opravdu zvětšit? Ano, opravdu to jde, ale rozhodně nejde o záležitost na pár týdnů. Počítejte spíše s přínosem, po měsících nebo dokonce letech. Na druhou stranu jde o bezpečný způsob zvětšení poprsí bez jakýchkoliv rizik, chemie nebo finanční náročnosti. Jediné, co bude tahle procedura potřebovat, je tvůj čas.

Pokud si však myslíš, že se za rok dostaneš z jedniček třeba na trojky, pak jsi na omylu. Cvičení zřídka zvětší prsa o více než jednu velikost. Spíše je zformuje, dodá jim pěkně tvar a malinko je nadzvedne. Samozřejmě u většího poprsí bývají výsledky chtě nechtě opticky o něco patrnější, ale ani majitelky „kapesního vybavení“ by svou snahu rozhodne neměly vzdávat.

Co všechno má vliv na velikost prsou

Bohužel, nejde ani tak o objem prsu samotný – ten tvoří z velké části mléčné žlázy a ty opravdu žádným způsobem posílit nelze. Ovšem otázka zpevnění prsou – to už je něco jiného. A ňadra, která vypadají méně povisle, se rozhodně tváří jako výrazně větší a hezčí.

A pokud se podíváš k profesionálním trenérům, zjistíš, že nikdy nedoporučují cvičení na zvětšení prsou jen samo o sobě. Naopak, přidávají k němu i komplexní posílení břišních a zádových svalů, které má za úkol zpevnit tvé tělo a upravit tvůj postoj. Stačí se narovnat a prsa vyrostou, zatímco na váze to ubere alespoň pět kilo – tedy pro jakéhokoliv pozorovatele. Stačí se podívat na ženy s opravdu velkými prsy, které se nepřirozeně hrbí. Tedy ty, které se za své přednosti stydí. Klasické sexbomby s velkými výstřihy naopak chodí rovně jako pravítko. Takže to opravdu není náhoda.

Jak zvětšit poprsí cvičením – pojďme na to

Nejdříve se podíváme na cviky pro zvětšení objemu prsního svalstva. Nejspíš je už znáš, ale dodnes tě nenapadlo, že jde o kousky vhodné i na pěkná a velká prsa. A co se tedy patří?

Kliky

To rozhodně nepřekvapí, ale musíš je provádět správně. Dlaně udržuj vedle sebe a ruce nikdy neměj příliš rozpažené. Pokud to porušíš, netrénuješ prsní svaly, ale svaly na rukou. Ne, že by to nebylo potřeba, ale…

Tělo natáhni do jedné roviny a dej pozor, aby bylo vždycky napnuté. Kliky samotné pak prováděj v menších sériích – maximálně 15 kliků a potom odpočinek, jinak může dojít k nepříjemnému přetížení svalů. A to určitě nechceš. A kolik sérií denně dát?Alespoň 2-3 by byly fajn, ale klidně se může zastavit i na na 5-7.

TIP: podívej se na Porovnání přípravků na zvětšení poprsí

Kliky o stěnu

Postav se půl metru (pokud jsi malá) nebo metr od stěny a předpaž ruce. Opři je o zeď, ale ne ve výši ramen nýbrž o něco níž. Skrč ruce v loktech a přitáhne se ke zdi. Jakmile tam budeš, znovu se odtlač. Jde o super cvik nejen na prsa, ale také na formování rukou.

Plavání

Další jasný prvek v kategorii. Všeobecně je zdravé, formuje záda a dává pořádně zabrat prsním svalům, takže jasná jednička. Tedy pokud bys chodila plavat každý den. Návštěva bazénu 2-3x týdně prostě nestačí, takže ve dnech, kdy neplaveš, si pozvi domů jiné cviky z mého seznamu. V zásadě platí, že ani den nazmar, tedy pokud zrovna nejsi nemocná, to je pak cvičení spíše kontraproduktivní. Bohužel. A mimochodem, kromě zpevnění prsního svalstva dostaneš při plavání jako bonus i zformovanější postranní svaly na hrudníku, čímž se ňadra zpevní i po stranách.

Tah s dlaněmi proti sobě

Pokud chodíš na jógu, taky budeš v obraze. Jednoduše se narovnej v zádech (klidně v sedě), pokrč ruce v pravém úhlu a spoj dlaně proti sobě. Následně je tlač proti sobě a přitom zvedni ruce 10-15 centimetrů nahoru. U toho se nadechni a s výdechem je vrať do předcházející polohy.

Variantou toho cviku je i pouhé tlačení dlaní proti sobě. Vždy stlačit, napočítat do deseti a povolit. Tohle se dá dělat kdekoli, třeba i v autobuse, pokud vedle tebe nikdo nesedí.

Cvičení pro větší poprsí s pomůckami

Ale někdy jen cviky, provádění tzv. navolno nestačí. Určitě bych ti doporučila pořídit si domů i malé činky a antistresový míček (nafukovací, ne naplněný pískem apod.). Obojí totiž při zpevňování prsou skvěle využiješ. A jak?

Míček vlož mezi dlaně a prováděj cvik, jako když tlačíš dlaně proti sobě. Jen teď místo nich stlačuješ míček. Vydržet 15 sekund a povolit. A tak pořád dokola nejméně s 10 opakováními. Ale klidně se propracuj k třiceti. Jen postupně, aby ruce příliš nebolely. To totiž spíš regeneraci a narůstání svalů brání a to by byla škoda.

A co dělat s činkami? Pořiď si dvě jednokilové, ty na to bohatě stačí. Lehni si na zem pěkně na záda a rozpaž ruce. V každé měj jednu činku. S nádechem je zvedni nad hlavu tak, aby se dotkly a s výdechem povol. Z původní polohy opakuj. Pro začátek se spokoj s deseti opakováními, později klidně přidej na dvacet. Víc není třeba.

Můj tip: jednokilové činky ti v pohodě nahradí litrové lahve, naplněné vodou. Jen pozor, o něco hůře se drží. A během cvičení určitě neupíjej, váha by se snížila a nebylo by to tak efektivní. Investice do činek se ale vyplatí, dají se pořídit už okolo dvou stovek za sadu a využiješ je i při jiných sportech nebo posilování.

Když cvičení nezabere, je tu ještě pomoc z přírody

Neříkám, že se nemáš pokusit, ale někdy je to vážně běh na dlouhou trať. Proto se návody jak zvětšit poprsí cvičením často kombinují i s úpravami stravy nebo přírodními prostředky pro větší objem poprsí, aby byly výsledky rychlejší a trvalejší. Co do zdravé stravy je třeba myslet hlavně na přírodní tuky (zejména z mléčných výrobků) a z bylinek se hodí zase angelika čínská, saw palmetto, damiana nebo třeba wild yam.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.