Domů Krása & Péče Prodlužování řas – kompletní průvodce prodlužováním řas ...

Prodlužování řas – kompletní průvodce prodlužováním řas 5/5 (10)

1

Prodlužování řas – Toužíte po krásných, dlouhých a hustých řasách, ale obáváte se, že by aplikace sér a následná péče trvala příliš dlouho? A v kosmetických salonech se zase obáváte vysokých cena a nekvalitně provedené práce? Bojíte se, že umělé řasy příliš oslabují ty přírodní nebo že vitamínová séra mohou vyvolat nebezpečné alergické reakce? Pojďme se podívat na to, co je na těchto mýtech pravdy!

Tak především – prodlužování řas není nic nového. Tušíte, kdo vynalezl první řasenku? Správně, byli to staří Egypťané. Kvůli obsahu olova nebyla sice tak úplně bezpečná, ale byla tu a to se počítá. Ovšem zatímco řasenka řasy přirozeně prodlouží jen na chvíli jednoduše tím, že je obalí tenkou vrstvičkou černého uhlí, chcete-li mít krásné řasy i ráno po probuzení, budete muset sáhnout k trochu náročnějším metodám: aplikací přírodních olejů, výživných sér nebo přímo k prodloužení řas. Pojďme si je nyní probrat jednu po druhé a podívat se na jejich výhody i nevýhody.

Prodlužující řasenky a jejich příbuzní

Pokud byste se ovšem chtěli vydat po stopách první skutečné řasenky, museli byste se přenést v čase do roku 1834. Právě tehdy totiž zakladatele známé značky Rimmel napadlo smíchat vazelínu s černým uhlím a první řasenka byla na světě. Byla ovšem zatím dost hrubá, špatně se smývala a o řasy se vlastně vůbec nestarala.

To změnilo až o nějakých 80 let později. Tehdy sourozence Mabel a Toma Lyle Williamsovy napadlo přidat k těmto dvěma složkám navíc i trochu vyživujících olejů. Právě tahle řasenka stála za zrodem značky Maybelline a dodnes můžeme z jejího inovativního složení opravdu těžit.

Takže jak je to tedy s těmi prodlužujícími řasenkami, které nám jako bonus slibují několikanásobný objem nebo třeba 3D efekt? Vsadíte-li na černou, ještě pořád si na oči budete aplikovat uhlí, hnědé řasenky zase obalí řasy oxidy železa a modré či zelené ultramarínem. Ano, jde přece jenom o přírodní ingredience, bohužel u nich obvykle nezůstane.

 • S prodlužujícím řasenkami si vlastně na řasy lepíte i nylonová nebo rayonová mikrovlákna. Ta na svém místě vydrží i několik hodí na řasy se okamžitě prodlouží o několik milimetrů.
 • Voděodolné řasenky vděčí za svou funkci sloučenině, zvané dodekan. A rozhodně nepotěší, že jde o ropný derivát.

Důležitý je také tvar štětečku na řasy – zatímco ty komolé se soustřeďují zejména právě na ono prodloužení řas. A máte-li v ruce spíše štěteček různě zajímavě tvarovaný, pak je jeho účel spíše zvětšení objemu a pozvednutí řas. Málokdy se obě funkce povede skloubit dohromady tak, aby si byly rovnocenné. Záleží také na tvaru očí a dalších faktorech.

A bohužel, když už se nám povede dobrou řasenku strefit, Murphyho zákony říkají, že se nejpozději za pár let přestane vyrábět a naše snažení tak začne zase od začátku.

Prodlužování řas přirozenou cestou aneb nejlepší výživa na řasy

Masky na vlasy určitě znáte. Používáme je vždycky, když chceme svým vlasům dodat krásnější lesk, větší pevnost a vůbec je celkově oživit. A proč by si podobnou péči nezasloužily i řasy, Vždyť je neustále opotřebováváme třením, díky tomu, jak často mrkáme (a ženy navíc mrkají mnohem častěji než muži), týráme je, když si mneme oči a poškozuje mnohdy nešetrným nebo dlouhým odličováním.

Samozřejmě nemůžete sáhnout po nějakém krému, který si na řasy jednoduše „napatláme“ a pár minut vydržíme se zavřenýma očima. To bychom si koledovali o pěkný zánět a průšvih. Mnohem lepší jsou nejrůznější přírodní přípravky.

V jejich čele stojí rozhodně oleje – ricinový, mandlový, jojobový – to je ta správná silná trojka. Ideální by byla aplikovat si pár kapek na řasy 2x denně. Ale žádná z nás nechce chodit do práce umaštěná, takže zbývá pouze aplikace večer a následné ranní odlíčení. I tak však trvá mnohdy i půl roku, než se růst řas aktivuje a omezí se jejich vypadávání. Do hry pak vstupují i takové maličkosti, jako je umazaný polštář nebo nepříjemné pocity pnutí v pokožce víček.

A právě proto jsou dnes výživové oleje mnohem častěji nahrazovány čitými extrakty s výtažky z mnoha druhů byli a dalších látek, které se pečujícím vlastnostem olejů více než vyrovnají a přitom nezatěžují oči víc, než je nutné.

Séra na řasy a jejich specifika – co byste měli vědět?

Prodlužování řas za pomoci přírodních sér je mnohem jednodušší. Obvykle mají u sebe malou lopatičku nebo štěteček, díky níž lze potřebné množství nanést bez nadsázky jedním tahem. Séra také zasychají mnohem rychleji, než oleje, takže není problém už za pět minut aplikovat řasenku a další oblíbený make-up.

A aby toho nebylo málo, existují i séra přímo včleněná do zkrášlovací kosmetiky. Stačí si tak namalovat na oči oblíbenou oční linku v preferované barvě a oči budou vyživeny stejně, jako kdybychom oba postupy praktikovali odděleně. To po ránu šetří čas a samozřejmě také peníze, byť pořizovací cena těchto šikovných pomocníků bývá vyšší.

A jak ideální sérum na řasy poznat?

Orientuje se podle složení a hledejte v něm hlavně tyto složky:

 • Provitamin B5 známý také jako panthenol pečuje o zdraví pokožky očních víček, oživuje vlasové folikuly a zlepšuje pružnost řas jako takovou.
 • Biotin alias vitamín H – ten urychluje růst řas a posiluje je nejenom v období růstu ale také v v tzv. udržovacím období.
 • Vitamín C což je antioxidant (chrání buňky před poškozením volnými radikály) a brání rovněž nežádoucímu poškození a třepení řas.
 • Přírodní enzymy, které se starají o vitalitu, tloušťku a dlouhou životnost řas.
 • Peptidy a s jejich anti-aging efektem, který působí tam, kde je to nejvíce třeba – uvnitř vlasových folikulů. Přispívají také k lepšímu ukotvení řas u kořínků.
 • Kyselinu hyaluronovou, která zvláční řasové folikuly a dodá řasám kýženou odolnost a pružnost.
 • Vitamín E je rovněž antioxidant, mimo jiné však také podporuje lepší prokrvení pokožky a stará se rovněž o rychlejší a zalícenější transport nezbytných živin a kyslíku přímo k řasovým folikulům.

A proč vsadit právě na tyto látky, když jde o zcela běžnou součást zdravého a vyváženého jídelníčku? Klíčem není jejich množství v potravinách okolo nás, ale jejich využití a právě s tím si naše tělo ještě neumí příliš dobře poradit. Není tedy divu, že okrajové části těla jako řasy či vlasy bývají při zásobovacích procesech až na samém konci řetězce.

A právě tady mohou pomoci přípravky na prodlužování řas. Nanáší se totiž přímo na místo, kde jsou nejvíce třeba. Z víčka pak okamžitě pronikají k vlasovým folikulům a začnou svou užitečnou práci. Navíc řada z nich (např. enzymy) by prošla trávicím traktem jen za cenu velkých ztrát.

Séra na prodlužování řas na našem trhu

Jak jsme si už řekli, touha po dlouhých řasách je u žen stejná jako lidstvo samo. A tak vás nejspíš nepřekvapí, když řekneme, že i u nás se na tento „lukrativní business“ nabalila celá řada podvodníků a „obchodníků se vzdušnými zámky.“ Právě proto jsme ve všech dostupných variantách trochu pátrali vybrali jsme pro vás tři nejlepší séra na prodlužování řas, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

A jaká byla kritéria? Čistě přírodní složení, snadná aplikace a veškeré potřebné certifikáty. Dále pak minimální výskyt alergických reakcí a snadná dostupnost. Na výběr budete mít ze tří druhů:

   • Synouvelle Cosmetics sérum
   • Hairplus
   • GigaLash

Všechny jsme podrobně zhodnotili a popsali a je jen na vás, jakého si vyberete favorita.

Synouvelle Cosmetics sérum na prodlužování řas

Hlavním účinným duem tohoto prostředku je rozhodně provitamin B5 a kyselina hyaluronová spolu s peptidy. Jde o tak účinné složení, že Synouvelle Cosmetics sérum na prodlužování řas stačí používat jen 1x denně, a to samozřejmě nejlépe večer.

K aplikaci slouží malý štěteček a jedno balení vydrží i na několik měsíců (tedy pokud není přípravek aplikován i na obočí, poté ubývá mnohem rychleji). Stojí za to také zmínit, že toto sérum na prodloužení řas mohou používat i majitelky kontaktních čoček a je samozřejmě dermatologicky testované, hypoalergenní a 100% bezpečné.

Chcete si přečíst víc? Zapátrejte v téhle podrobné recenzi Synouvelle Cosmetics sérum pro dlouhé řasy. Odpoví na všechny důležité otázky.

Hairplus vyživí i zkrášlí zároveň

Mluvila jsem o séru, ukrytém v dekorativních očních linkách? Pak představuje Hairplus jeho vynikajícího zástupce. Samozřejmě je k dispozici i varianta bez líčení, ale většina uživatelek oceňuje právě ono praktické propojení výživy a krásy.

A jaké m´pomocníky hledat tady? Unikátní složkou je ženšenový výtažek, který umí lépe prokrvit vlasové folikuly a stimuluje je tak k lepšímu vstřebávání živin ze séra. Dále tu najdete i

bio peptidy, panthenol a vitamíny A, C a E. Hodí se, když opravdu nestíháte, i když chcete být „jenů jednoduše krásná a nemůžete si dovolit zdvojenou investici.

Vše v jednom, to je Hairplus. A pokud si chcete přečíst víc, pak můžeme jedině doporučit recenzi Hairplus sérum na řasy recenze a zkušenosti, která vám dokáže prozradit opravdu všechno potřebné.

Další pěkná recenze je také na YouTube a to tady: https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=LaY-DZp1sqs

GigaLash – 70 % více objemu a až o 90 % větší délka

Přesně tak to slibují stránky výrobce a tato slova potvrzují i četné recenze spokojených uživatelek. Jeho složení dominují peptidy, panthenol a vitamíny A, E a C. Aplikace je snadná, ale vyžaduje trochu šikovnosti. U přípravku totiž nenajdete klasický štěteček, ale mělkou lopatičku, umožňují nabrat optimální množství séra na řasy.

Větší množství však může v oku pálit, tak pozor na to. Pokud vám aplikace lopatičkou vyhovovat nebude, lze využít i starý štěteček od řasenky nebo třeba vatové tamponky nebo tyčinky, i když v tomto případě je spotřeba séra mnohem vyšší.

I Gigalash se hodí pro uživatelky kontaktních čoček a může se chlubit hypoalergenním složením, dermatologických testováním a samozřejmě i všemi potřebnými certifikáty.

Rádi byste se o něm dozvěděli víc, pak se vám určitě bude hodit recenze GigaLash recenze a zkušenosti, včetně porovnání s jinými přípravky a propočítáním ceny.

Lék na prodloužení řas? Existuje, ale má svá ale

Možná nám to nebudete věřit, ale na lékárenském trhu opravdu existuje přípravek na předpis, který si umí s prodloužením řas poradit. Jmenuje se Lumigan a jeho primárním účelem je léčba zeleného zákalu. Je pouze na předpis a dostat ho můžete na očních klinikách, kdy bývá používán jako tzv. off-label přípravek. Lze ho tedy předepsat i kvůli jinému účelu než bylo jeho původní využití.

Účinnou látkou je bimatoprost a měsíční balení vás vyjde asi na 400-500 Kč podle lékárny. Nutností jsou také opakované lékařské předpisy i nutnost preventivního vyšetření. Nesmíte například trpět zánět v oku nebo otoky sítnice. A toto vyšetření je třeba pravidelně opakovat.

Rozhodně nedoporučujeme pořizovat Lumigan na internetu. Jeho zdroj není jistý, podmínky skladování lze velmi snadno porušit a samozřejmě vám chybí i veškerá potřebná vyšetření, takže byste si jeho používáním mohly tedy spíše ublížit. Toužíte-li po bezpečném a přirozeném prodloužení řas, pak jsou opravdu účinnou a ověřenou možností právě jen séra podporující jejich růst.

V lékárnách je bohužel neseženete. Zamířit musíte právě na internet a to výhradně do prověřených e-shopů. Nákup z druhé ruky ani z nejrůznějších zahraničních portálů nedoporučujeme. Zpravidla se nejedná o originály ani omylem. A aplikovat si do očí jakýkoliv neprověřený přípravek je velkým rizikem.

Umělé prodlužování řas má svá rizika

A samozřejmě nemůžeme zapomenout ani aplikaci umělých řas, kterou dnes nabízejí všechny lepší salóny. Ideální je samozřejmě metoda řasa na řasu, která vypadá přirozeněji, zabere však delší čas a je dražší. Navíc je třeba chodit řasy pravidelně doplňovat, což také není levné.

V zásadě lze pro doplnění použít syntetické hedvábné řasy, syntetické norkové řasy a norkový vlas. Na doplnění je potom nutné chodit každých 4-6 týdnů. Je tedy dobré si termíny ošetření objednávat již předem a vždy si stranou uložit i adekvátní finanční částku.

U klasické aplikace lepených řas na celou plochu víčka v trsech (v množství 3-5 řas najednou) zase hrozí alergické reakce spojené s tak výrazným opuchnutím oka, že vás může o většinu vašich vlastních řas snadno připravit. Jděte do něj tedy jen v případě, že jste si stoprocentně jistá tím, že vaše tělo na žádné alergické reakce na kosmetiku a jiné látky netrpí.

A i tady je samozřejmě nutné počítat s průběžným doplňováním odpadlého materiálu. To je však mnohem častější, leckdy je nutné k mírnému doplnění sáhnout už po dvou týdnech od aplikace. Na druhou stranu je tato metoda aplikace velmi rychlá a také levnější, než lepení řasa na řasu.

Doporučení závěrem pro všechny milovníky krásných a dlouhých řas

Pokud nechcete stav svých řas riskovat, rozhodně se vyplatí vsadit spíše na jejich přirozené prodloužení metodou správné výživy. Takovou, jakou nabízejí prověřená séra pro prodloužení řas. Už víte, které si vyberete?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

 1. Nejlepší je gigalash, konečně mám hezké řasy a to jsem zkoušela i sérum za 3000kc….

Diskuze je uzavřena.