Domů Tělo & Zdraví Životní styl Je nutné pravidelně pít! Zatím bez hodnocení.

Je nutné pravidelně pít! Zatím bez hodnocení.

1
Snažíš se zhubnout a nejde to? Bolí tě hlava? Máš jiné zdravotní potíže? Možná to bude všechno tím, že prostě jen málo piješ. Lidské tělo se totiž z větší části skládá z vody. Voda nás zbavuje těch nepěkných, škodlivých látek, pomáhá nám v urychlování metabolismu a proto je tak důležité pitný režim dodržovat.

Během celého dne se doporučuje vypít okolo 2 – 3 litrů vody. Záleží to hodně na naší fyzické aktivitě. Pokud máš např. náročnou práci, tak samozřejmě musíš vypít tekutin více. Není potřeba pít jen při  žízni, ale i při zdánlivém dostatku tekutin občas nějakou tu skleničku z dobré vůle vypij. Pokud jsi takové zapomětlivka a pít prostě zapomínáš, je dobré mít u sebe vždy nějakou tu lahev s vodou a mít jí neustále na očích. Vyplatí se to.

Další velmi důležitá otázka je: Co pít? Nejdříve si řekneme, co nepít, ale to je vcelku jasné – vyhni se cole a jiným přeslazeným limonádách – ty se do pitného režimu nepočítají a měla bys je pít jen při vyjímečných příležitostech. Občas napít se něčeho takového neuškodí, ale nedělej si z toho zvyk, odvyká se velice těžko. Vhodnější je buďto obyčejná voda nebo minerálky. U minerálek upozorňuju na to, že není vhodné pít jen a jen perlivou vodu, protože bublinky na jazyku způsobují, že máme pocit menší žízně a tedy maskuje nedostatek pitného režimu, což je špatné. Pokud tedy chceš pitný režim striktně dodržovat nejlepší je obyčejná voda, k snídani džus zředěný vodou a nebo čas od času si jídelníček a pití proložit minerálkou.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak pečovat o svá prsa
Další článekZdravé hubnutí, Díl I. – kdo hubne?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

1 komentář

  1. Ahoj!
    Moc zajímavý článek! Já vypiji maximálně tak 1 litr denně, někdy vyjímečně více…

Diskuze je uzavřena.