Domů Krása & Péče Jak pečovat o svá prsa ...

Jak pečovat o svá prsa 4.86/5 (7)

9

Každá je máme, některá větší, některá menší, jiná víc nahoře, jiná víc dole – je samozřejmě řeč o ženských prsou, o která dívky mnohdy neví jak správně pečovat. Víš, kdy začít nosit podprsenku? Existují nějaké masti či krémy na zvětšení prsou? Jdeme to prozkoumat…

Určitě si také přeješ mít krásná prsa, a stačí k tomu málo. Málokomu je ukazujeme celá, to ale neznamená, že se budeme starat jen o tu „horní část“, která je ve výstřihu vidět. Čím více a lépe o ně budeš dbát, tím méně se na nich objeví zoubky času.

Co se týče všeobecných rad. Tak jedna velice důležitá je, že vždy po sprše či koupeli, musíme výstřih namazat hydratačním krémem. prsa mají často tendenci být sušší než si přejeme a to pak nevypadá ani v tričkách moc dobře. Krém volíme nejlépe nějaký obyčejný, bez aromatizace a bez alkoholu, abychom kůži nepodráždily. Pokud si chceš udržet pevný tvar prsou i pro delší dobu, určitě se nesprchuj či nekoupej ve vařící vodě. Horká voda uvolňuje a povoluje tkáň, která se nachází zejména v prsní části a tím potom ztrácejí prsa ten požadovaný tvar.

Také se doporučuje moc nespat na břiše. Mnoho dívek si myslí, že je to kvůli tomu, aby prsa mohla růst a spaní na břiše jim v tom brání. Na to mám otázku: Myslíš si, že když budeš naopak spát na zádech tak ti nevyroste zadeček? Jestli ano, tak budu spát už jen tak! Ne vážně, spaní na břiše nebrání růstu, ale také se povoluje tkáň a prsa budou povadlejší. Spaní na boku také není dvakrát nejlepší – prsa jsou gravitací dost namáhána a těžko zůstanou pevná po dlouhé roky, ale není to nic hrozného pokud tak spíš a určitě nemusíš mít strach, že ze dne na den budeš mít poprsí jak babička.

Důležité je mít správnou podprsenku. Musí být z kvalitního materiálu, aby propouštěla dostatek vzduchu, současně nám musí být pohodlná. Pokud ti ze starší podprsenky kouká kostice, tak rychle s ní do koše. A kdy podprsenku začít nosit? Záleží pouze na tobě. Nejvhodnější doba, ale je, až ti prsa v hormonálních – pubertálních letech povyrostou a ty cítíš, že potřebují podporu. Pokud ale chceš začít ji nosit dřív, tak je to jen tvoje věc. Stejně tak jako spaní na břiše, ani podprsenka nebrání růstu prsou.

Pokud máš malá prsa, nezbývá ti nic jiného než push up podprsenka, trička a oblečení opticky zvětšující, nebo v pokročilejším věku plastická operace. Žádné cvičení, krémy, pudry ani mastičky prsa spolehlivě zvětšit nedokáží a proto je to jen zbytečné vyhazování peněz, které nejsou zrovna levné a dlouhodobé braní prášků může mít dost ošklivý vliv na játra.

TIP: Jak nedělat svým ňadrům problémy?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekPotřebuješ vyšší sebevědomí?
Další článekJe nutné pravidelně pít!
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

9 KOMENTÁŘE

  • Ještě nerozhodla, tenhle je tady automaticky…ale stejně jak se zdá zatím vítězí v anketě:D

 1. Ahoj :) Mám otázku! :) Mám 15 rokov a keď sa pozriem na ostatné baby tak majú push-up, ale také, že im idú vidieť prsia von z trička. Akú podprsenku si mám na to kúpiť?

 2. Ahoj. Mám otázku… je mi 14 a prsa nemám moc velká, právě, že je mám hodně malá, ale ne tak moc, že bych do podprsenky nic nedala, pohybuji se tak někde ve středu „velikosti prsou holek z naší třídy“, ale teď k otázce: Brání push-up podrpsenka v růstu? Děkuju :)

  • Stejně tak jako spaní na břiše, ani podprsenka nebrání růstu prsou.
   Ano, číst umím, ale nemluví se tam o push up podprsence, jen o normální ;)

 3. Ahoj.Nemám vůbec žádná prsa.Je mi 13 menstruaci mám vše okolo ale prsa nikde :( Nemám prsa ani do malých košíčku.Prostě mám jen takový ‚boule‘ pod bradavkami.Už je mám ‚vetší‘ od doby první menstruace ale pořád jsou malý,nejmenší ze třídy mám :( :(

  • každá holka má prsa jiná…a myslím že můžeš být ráda :) já sice také nemám zrovna velká prsa ale můžu ti říct že už tak mi někdy dost překáží ;)

Diskuze je uzavřena.