Domů Sex & vztahy Antikoncepce Je trapný jít kupovat kondomy? Zatím bez hodnocení.

Je trapný jít kupovat kondomy? Zatím bez hodnocení.

13

Můžeš je koupit všude.. V lékárnách, v drogeriích, v sexshopech, v hypermarketech i supermarketech, ale ať je kupuješ, kde chceš, tak u mnoha slečen se objeví vcelku normální jev a to ten, že se jim to zdá trapné, bojí se, že na ně lidé budou koukat skrz prsty nebo, že jim kondom dokonce neprodají… Prostě trapas.. Může se vůbec něco takového stát?

kondom je zřejmě nejpoužívanější druh antikoncepce, alespoň pro muže, ale ne vždy je pravidlem, že když je to pánská ochrana, tak by ji měli kupovat jen páni, na to už se v dnešní době vážně „nehraje“. Doba je trošku jinde než dřív a tak by jsi ty měla být dostatečně informována o možnosti těhotenství, pohlavních chorob či spolehlivosti antikoncepce. Je to tvoje tělo a tvoje zdraví, proto bys ho měla chránit ty. Tudíž z toho vyplývá… Je lepší u sebe ten kondom mít.

Jestli je trapné ho jít koupit? Záleží na tom kam… Pokud máš vážně takové obavy, rozhodně nevol malé obchůdky, kde všechno, co chceš musíš prodavačce říkat nahlas – při slově kondom buď zčervenáš nebo to vůbec neřekneš, to je jasné… Raději vol samoobsluhy nebo ještě lépe – hypermarkety.

Budou na tebe lidi koukat skrz prsty? Pokud ti není deset, tak určitě ne… V dnešní době je to normální praxe si ho jít koupit, je to to samé jako, když si jdeš do lékárny pro hormonální antikoncepci. Já s oblibou říkám, že je to tak přirozené jako si jít koupit chleba, tudíž nic složitého.

Já sama mám několik vcelku vtipných příhod. Když jsem chodila na střední školu s jednou mou dobrou kamarádkou jsme se snažily sehnat kondomy s leskem a pořád se nám to nedařilo až pak jednou jsme byly v hypermarketu a zatímco já jsem stála opodál a čekala než zaplatí, tak si jich všimla a n celý obchod začala řvát: „Lucko!! Jsou tady ty kondomy! Mám ty kondomy!“ Všichni se samozřejmě podívali na mě… :))

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekMasturbace – věkově omezená?
Další článekIntimky
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

13 KOMENTÁŘE

 1. Kámoška šla jednou s její kámoškou kupovat kondomy :) Ve věku 11 a 12 let jako :D A prodali jim to a zkoušely to navlíknout na okurku :)

 2. Hele, to sou ty kondomy i takhle barevný nebo je to jenom ilustrativní fotka? Ja jsem věděla jenom o těch v tělové barvě…

  • Tak nejčastějí jsou v té tělové barvě, ale i tyhle se dají lehce sehnat:)) barevný:D

 3. Je mi 14 let a za pár tydnu mi bude 15 …a chtela bych si pořídit kondom až na TO přijde… ae mám problém i kdyš mi bude 15 stále vypadám na 12.. prodaji mi ten kondom ?? bylo by trapné stim jit k pokladne a poslali by mě zpátky protože jsem na to malá… Tak se rači ptám než to koupím

  • Kondom ti prodají vždy.. není to věkově omezená, takže i kdyby si ho chtěla koupit pětiletá holčička tak ti nikdo nemůže nic říci, neměj strach:)

 4. Doporučuji nakupovat kondomy v nějakém diskrétním e-shopu. Zasílají velice rychle s garancí diskrétní zásilky. A je to bez problémů. :)

 5. Ahoj Mers, chtěla bych se zeptat jaké kondomy jsou podle tebe nejlepší? Vím, je to asi blbá otázka, ale chci mít jistotu…

 6. Ahoj chtěla bych se zeptat. Se svým přítelem chceme prožít poprvé, potřebovala bych radu jestli je dobré použít kondom nebo jinou antikoncepční metodu. Je opravdu možné že se dá otěhotnět i když nepraskne a nestane se žádná nehoda? Předem děkuji za odpověď

  • Helčo pamatuju si,když jsem šla já poprvé kupovat kondomy. Šla jsem úplně sama,ale můžeš se dohodnout s nějakou svou kamarádkou, která už své poprvé prožila a takoé kupuje kondomy, aby zašla s tebou.
   Nejlepší metoda je tzv. pásek a kšandy –> ty máš antikoncepci a on kondom –> je to nejjistější metoda :)
   Kondom může prasknout při špatném zacházení –> navlíkáte ho moc rychle, rejpneš do něj nehtem apod. ale to se stává velmi málo, takže je velice spolehlivý :)
   Možné to je,protože pokud hned po ejakulaci svlékneš svému příteli kondom a on je přitom u tvého poševního vchodu, pak můžeš otěhotnět, ale to je velice málo pravděpodobné, takže je to spíš jen pověra nějaká :)
   No a co se týče značky, tak doporučuju Durex –> já jsem kupovala lubrikační gel Durex s jahodovou příchutí na zpestření ( jinak ho ani nepotřebujem ^^ ) a jsem spokojená :)

 7. To moje kamarádka stála u pokladny před ní můj kamarád a pak já. Zrovna jsem platila, a Kačka říkala Štofimu prý ,,hele Štofy ty bonbony se jmenujou Pepino!“ a on říkal no a co jako a ona na to zas ,,to je divný jméno nemyslíš?! A pak jí to došlo!!! Prodavačka na nás hleděla jak na ovce v botách a jak jsme vyšli z obchodu, chytili jsme snad ty největší ,chlámy“, ale Kačka to vysvětlovala tím, že tam byla nakreslená jahoda a hned vedle byly žvýkačky!!! :-) Zážitek no!

 8. Taky jsem se cítila trapně, tak je kupuju přes internet ve větším balení, na e-kondomy, navíc tam mají mnohem větší výběr.

Diskuze je uzavřena.