Jíte bílý jogurt pro zdraví? Ne? Po těchto informacích zaručeně začnete 4.75/5 (12)

Jíte bílý jogurt pro zdraví?Mléčné výrobky jsou pro vaše zdraví velmi doporučovány. Pokud jich máte pravidelný a dostatečný přísun, rozhodně tím výrazně prospíváte svému tělu. Možností je celá řada, a může se jednat o vše, od čistého mléka, až po sýry. Co je však dokonalou volbou? Na první pohled něco tak obyčejného, jako je bílý jogurt. Proč byste ho měla pravidelně jíst? To vám řekneme.

Není jogurt, jako jogurt – pozor na kvalitu

Nejprve však k jeho kvalitě. Dnes můžete na trhu najít mnoho různých variant. Řada z nich může být pro mnohé příměsi doslova škodlivá. Když už ten pravý vybíráte, zaměřte se na to, aby v ideálním případě neobsahoval žádná éčka, a aby naopak obsahoval dostatek probiotických kultur. To je kombinace, která bude fungovat nejlépe. A co při pravidelné konzumaci budete velmi brzy pociťovat? Podívejte se společně s námi.

Získejte přísun nezbytných vitamínů

Lidské tělo potřebuje ke svému bezproblémovému fungování mnoho různých látek. A to vaše rozhodně není žádnou výjimkou. I když není moc výrobců, co by výčet živin uváděly na svých jogurtech, fakt je takový, že je bílý jogurt skutečně obsahuje. Když se podíváme na to první, co nesmíme opomenout, jsou to vitamíny. Jaké přesně?

 • Vitamín A
 • Vitamín B
 • Vitamín C

Zlepšete stav svých kostí

Pohybový aparát vašeho těla je poměrně složitý a je třeba mu pomáhat k bezproblémovému fungování. Hlavní jsou určitě kosti, které by měly být pevné a odolné. Nejenom, že to eliminuje riziko případného zlomení, ale také vám to může ulehčit při jakémkoliv pohybu. I zde nedoporučíme nic jiného, než bílý jogurt. Důvodem je jasně to, že obsahuje vápník. Právě mléčné výrobky jsou jeho jasným zdrojem, a když denně sníte alespoň jeden jogurt, zajistíte to, že jeho přísun bude pravidelný a také správný.

Mějte větší svaly

Nechcete být nutně kulturistkou, ale lepší vyrýsování těla by se vám hodilo? Potom je třeba nejenom aktivněji posilovat, ale je nutné také upravit svou stravu. Pokud je něco, na co by měla být rozhodně bohatší, tak se jedná o bílkoviny. A ty právě pomocí bílého jogurtu svému tělu dodáte více než dobře. Bílkoviny neboli proteiny jsou totiž základní stavební látkou svalů. Zatímco sportovci a kulturisté je doplňují i pomocí různých čistých preparátů, vám k běžnému efektu plně postačí získávat je ze stravy. A bílý jogurt k tomu může být skvělým pomocníkem.

Využijte ho k hubnutí

Ano, i zde vám pomůže. Pozor ale na to, jaký kupujete. I když jsou mléčné výrobky velmi doporučovány, je třeba v nich hlídat obsah tuku. Ten je zde spíše na škodu, a tak doporučujeme jogurty, které jsou odtučněné. Ty vám k hubnutí skutečně dokážou pomoci. Nejenom proto, že bílkoviny přispějí k tvorbě svalů a spalování tuku – což mimo jiné dokáže také vápník. Jogurt vás umí i velmi dobře zasytit, a přitom nemá nijak výraznou kalorickou hodnotu. Pokud ho do svého jídelníčku zařadíte, můžete ho také ozvláštnit něčím dalším. Aby šlo o plnohodnotné jídlo, doporučujeme přidat:

 • Neslazené ovesné vločky
 • Čerstvé ovoce
 • Různé druhy ořechů

Posilte svou imunitu

Nechcete být nemocná a tak často dáváte na rady, které jsou spojeny konzumací potravin, které obsahují zinek a také vitamin C? Pokud ano, rozhodně to není špatná cesta, jelikož kombinace těchto dvou látek opravdu pomoci umí. Doporučujeme však přidat ještě látku třetí, kterou není nic jiného, než bílý jogurt. Čím více obsahuje takzvaných probatických organismů, tím pro vás lépe. Lidské tělo je totiž k posílení imunity skutečně potřebuje. Primárně působí ve vašich střevech a tak dokážou obranyschopnost organismu zlepšit i o desítky procent.

Nejenom, že je bílý jogurt vhodný na jaře a na podzim, kdy jsou rizika spojená s nachlazením nejvyšší. Nezapomínejme také na to, že obranyschopnost těl může klesat vlivem toho, že jste ve stresu, vlivem nekvalitní stravy, nebo i tím, že aktuálně užíváte antibiotika. Jogurtová kultura dokáže vaše střeva a také celý váš organismus uvést do normálu, díky čemuž máte jistotu, že se běžným nákazám vaše tělo ubrání téměř bez problémů.

Prospějte i svému srdci

Že dokáže pomoci i ve chvíli, kdy vaše srdíčko nefunguje tak, jak má? Ano, je tomu opravdu tak. Hlavním důvodem jsou zde látky, které se dají označit jako bioaktivní peptidy. Ty, vlivem trávení, dokážou výrazně znásobit látky, které brání tělo proti různým virům a také mikroorganismům. Vlivem toho nejenom že dochází k situaci, že lidské srdce může mnohem lépe fungovat. Dochází také k tomu, že lze snížit i celkový krevní tlak. Pokud s ním máte výrazné problémy, můžete pomocí bílého jogurtu výrazně prospět svému zdraví a eliminovat tak případná další rizika, která z toho plynou.

Zlepšete vstřebávání živin

Že toho bílý jogurt obsahuje více než dost, to již víte. Neobsahuj ale vše. Proto by měl být váš jídelníček bohatý i na další potraviny s řadou důležitých látek. A k nim si jogurt rozhodně nezapomínejte dát. Z jakého důvodu? Jelikož dokáže podpořit vstřebávání všech ostatních živin do vašeho těla. Pro komplexní zdraví jasná volba. Tento pozitivní fakt je navíc spojený s tím, že je bílý jogurt primárně doporučován těm z vás, které kojí, nebo jsou aktuálně těhotné. Prospějete ta nejenom sobě, ale dáte vše potřebné i vašemu miminku.

Ale upozorníme ještě jednou, vsaďte na kvalitní bílý jogurt, ne na nějaké jeho náhražky.

TIP: Víte, že jogurtem můžete pečovat i o svoji pleť?

VIDEO: Domácí jogurt

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 komentářů

 1. A které značky jogurtů jsou ty zdravé, bez náhražek?

 2. třeba klasik myslím

 3. Nejde o značku, ale vždy spíše o složení myslím :)

 4. potřebuji poradit jedna holka ze tridy miluje kluka ten kluk me chce pozvat na ples co mam udelat

 5. Chodí spolu? Asi ne že? Tak to řekni že půjdeš :-)

TOPlist