Domů Krása & Péče Pleť Pečuj o pleť s jogurtem ...

Pečuj o pleť s jogurtem 4.75/5 (4)

7

I když to možná může znít legračně, i s jogurtem můžeš pečovat o svou pleť, dodat jí potřebné látky, ubrat jí na starostech, osvěžit ji, hydratovat, probudit k životu – ano, tohle všechno ti jogurt může zajistit, ale jen v případě, že si vybereš dobrý druh. Často je chemie v jogurtech v tak velkém množství, že by na pleť neměla žádný, nebo naopak negativní vliv, i proto je tak důležité přemýšlet nad tím, co dáš na svou pokožku, dřív než to tam skutečně dáš.

Jogurt ti navíc může i pomoci k hojení drobných ranek – např. po akné. Nedoporučuji ho ale nanášet v případě, že máš na obličeji velký šrám, rozšrábený pupínek, kvůli zanícení. Nejlepší vliv má k hojení, vyhlazení a hydrataci, takže se bude hodit především pro suchou pleť – vyhýbat se mu ale nemusí ani pleť mastná.

Jogurtová maska

Pokud už tě nebaví utrácet stovky za pleťovou kosmetiku, která ti stejně nezabírá, je na čase zkusit přírodnější variantu a domácí pokus. Podle názvu budeme potřebovat jogurt, ale jaký? Nejlepší typ je ten neochucený a bílý. Vždy se podívej na složení a čím víc peněz do něj investuješ tím lépe – bio jogurty jsou asi nejlepší, ale pokud chceš nejdříve vyzkoušet klasický bílý, tak jen do toho. Neměl by být ochucený, rozhodně je zákaz používat ovocný nebo jinak slazený – cukr tvojí pleti rozhodně neprospěje.

Základem je dobře očištěná a dokonale odlíčená pleť, nesmí na ní být ani stopa po make-upu, aby se jogurt dostal všude. Jogurt nanes v menší vrstvě na pleť a nech cca 5 – 10 minut působit. Poté masku pořádně smyj.

Vykoupej se s jogurtem

Další vcelku legračně znějící věc. Stačí si k uskutečnění jogurtové vany jen koupit větší balení bílého, neochuceného jogurtu a prostě vyklepnout do horké vody, v které se budeš koupat. I když to zní trošku nehygienicky a prapodivně, jogurt hydratuje a bude mít příznivý účinek na tvou kůži. Jsou zde ale určitá omezení: Vanu po koupeli musíš umýt, protože jinak to dopadne velice špatně. Je také na místě lehce osprchovat i sebe, aby jsi na sobě neměla jogurtové zbytky.

A asi to největší riziko se týče našich intimních partií – jogurtovou koupel určitě nedoporučuji dívkám, které trpí na mykózy nebo zkrátka zánět pochvy.

Jogurt doopravdy pozitivně působí na naši pokožku, je ovšem potřeba sledovat, co se s ní bude dít. Někomu nemusí dané složení jogurtu úplně sednout – to se týče hlavně citlivější pleti. Pokud bys tedy například při aplikaci masky měla jakýkoliv pocit pálení, svědění nebo podráždění, ihned masku smyj a buďto zkus jinou variantu jogurtu, nebo jinou pleťovou masku.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekVýběr dobrého kadeřníka je základ
Další článekKrok za krokem: Hormonální antikoncepce
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

  1. Právě že naopak, jogurt je taková pomůcka pro intimní hygienu… je to proti kvasinkám a dalším takovým potvorám… Gynekolog mi poradil, že si mám namočit tampon do kvalitního bílého jogurtu a zavést si ho na 4 hodiny… někdo zase říká, že si tam ten jogurt stačí jen vmáznout :D

Diskuze je uzavřena.