Pečuj o pleť s jogurtem 4.75/5 (4)

I když to možná může znít legračně, i s jogurtem můžeš pečovat o svou pleť, dodat jí potřebné látky, ubrat jí na starostech, osvěžit ji, hydratovat, probudit k životu – ano, tohle všechno ti jogurt může zajistit, ale jen v případě, že si vybereš dobrý druh. Často je chemie v jogurtech v tak velkém množství, že by na pleť neměla žádný, nebo naopak negativní vliv, i proto je tak důležité přemýšlet nad tím, co dáš na svou pokožku, dřív než to tam skutečně dáš.

Jogurt ti navíc může i pomoci k hojení drobných ranek – např. po akné. Nedoporučuji ho ale nanášet v případě, že máš na obličeji velký šrám, rozšrábený pupínek, kvůli zanícení. Nejlepší vliv má k hojení, vyhlazení a hydrataci, takže se bude hodit především pro suchou pleť – vyhýbat se mu ale nemusí ani pleť mastná.

Jogurtová maska

Pokud už tě nebaví utrácet stovky za pleťovou kosmetiku, která ti stejně nezabírá, je na čase zkusit přírodnější variantu a domácí pokus. Podle názvu budeme potřebovat jogurt, ale jaký? Nejlepší typ je ten neochucený a bílý. Vždy se podívej na složení a čím víc peněz do něj investuješ tím lépe – bio jogurty jsou asi nejlepší, ale pokud chceš nejdříve vyzkoušet klasický bílý, tak jen do toho. Neměl by být ochucený, rozhodně je zákaz používat ovocný nebo jinak slazený – cukr tvojí pleti rozhodně neprospěje.

Základem je dobře očištěná a dokonale odlíčená pleť, nesmí na ní být ani stopa po make-upu, aby se jogurt dostal všude. Jogurt nanes v menší vrstvě na pleť a nech cca 5 – 10 minut působit. Poté masku pořádně smyj.

Vykoupej se s jogurtem

Další vcelku legračně znějící věc. Stačí si k uskutečnění jogurtové vany jen koupit větší balení bílého, neochuceného jogurtu a prostě vyklepnout do horké vody, v které se budeš koupat. I když to zní trošku nehygienicky a prapodivně, jogurt hydratuje a bude mít příznivý účinek na tvou kůži. Jsou zde ale určitá omezení: Vanu po koupeli musíš umýt, protože jinak to dopadne velice špatně. Je také na místě lehce osprchovat i sebe, aby jsi na sobě neměla jogurtové zbytky.

A asi to největší riziko se týče našich intimních partií – jogurtovou koupel určitě nedoporučuji dívkám, které trpí na mykózy nebo zkrátka zánět pochvy.

Jogurt doopravdy pozitivně působí na naši pokožku, je ovšem potřeba sledovat, co se s ní bude dít. Někomu nemusí dané složení jogurtu úplně sednout – to se týče hlavně citlivější pleti. Pokud bys tedy například při aplikaci masky měla jakýkoliv pocit pálení, svědění nebo podráždění, ihned masku smyj a buďto zkus jinou variantu jogurtu, nebo jinou pleťovou masku.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

7 komentářů

  1. Já už jsem jogurt zkoušela a můžu říct, že opravdu pomáhá. :)

  2. Zajímavý, asi to zkusím :)

  3. Rozhodně vyzkouším, hlavně ta jogurtová vana zní zajímavě :D.

  4. Vyzkouším:) nikdy by mě nenapadlo se koupat jaksi v jogurtu s vodou :-D

  5. Haaanííík-Batty Lady

    Tu masku s jogurtem zkusím :)

  6. to určite skúsim .. Ďakujem za radu ! :)

  7. Právě že naopak, jogurt je taková pomůcka pro intimní hygienu… je to proti kvasinkám a dalším takovým potvorám… Gynekolog mi poradil, že si mám namočit tampon do kvalitního bílého jogurtu a zavést si ho na 4 hodiny… někdo zase říká, že si tam ten jogurt stačí jen vmáznout :D

TOPlist