Domů Tělo & Zdraví Hubnutí JoJo efekt není legrace Zatím bez hodnocení.

JoJo efekt není legrace Zatím bez hodnocení.

7

99% procent dívek někdy v životě řešilo váhu. Dokonce i takové, které tvrdí, že jsou samy se sebou spokojeny, nechtějí se měnit – i u takových je velká pravděpodobnost, že se jednoho dne zamyslely a řekly si: „Nebylo by lepší, kdybych zhubla? Nebyla bych hezčí?“

Samozřejmě jsou takové, které to nemají zapotřebí a vědí o tom, ale těch je minimum a velké množství je i takových, které plánují zhubnout a svou váhu snížit, protože nejsou spokojeny samy se sebou.

Když se řekne „zhubnout“, hrozně moc lidí si pod tímhle slovíčkem představí ošklivé diety, hladovění a zrní pro slepice (v tom lepším případě! V tom horším jen tu hladovku), tak to ale přeci vůbec není! Vážně si myslíš, že dokonale a zdravě zhubneš tím, že nebudeš celý den jíst, max. do sebe dostaneš jen jablko?

Ano, pravděpodobně se nějakého kila zbavíš a budeš si připadat spokojenější, mnohem jistější je však v tomto případě JOJO efekt, na který spousta dívek zapomíná. Jakmile totiž začneš s hladovkou, tělo je v šoku a vydává uložené zásoby a ty tedy hubneš. Pochybuju ale, že některá z vás dokáže tak, jak si určí, jíst celý život – postupem času nám někdo řekne, jak je to hloupé a naivní, nebo si prostě a jen uvědomíme, že je to na nic a mnohem lepší je života si užívat. A co se stane? Ty začneš jíst normálně, sice se budeš snažit nepřejídat a svou váhu si udržet, ale nepůjde to – slavný jojo efekt se projeví, ty začneš nabírat kila a s velkou pravděpodobností nabereš ještě více než před tvou myšlenkou „Chci zhubnout – nebudu jíst!“.

Proč? Když tělo začne vydávat své zásoby je otřeseno a bojí se, že mu tenhle šok způsobíš znovu a to se mu samozřejmě nelíbí – takže když začneš jíst víc, bude si ze strachu opět nadělávat velké množství zásob, které se ukládají jako tuky a tadáá: Kila máš zpět.

Jak se tomhle vyhnout? Nebuď na své tělo zlá! Neuváděj ho do zbytečného šoku! Pokud se chceš zbavit kil, postupuj pomalu, obezřetně a velice opatrně – tělo je organismus samo o sobě a na změnu si musí zvykat.

Proto vždy kroutím hlavou, když slečny na blog (a že takové blogy jsou a není jich málo) napíšou: „Zhubnu o deset kilo a dneska sním jen jablko“ Vážně si myslíte, že takhle vydržíte jíst celý život?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekPro zdravé nehty: Podkladový lak
Další článekOčkování zdarma?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

 1. I já patřím mezi ty dívky, které někdy řešily svou váhu. Akorát, že já jsem chtěla přibrat. Jinak, myslím, že se ti článek moc povedl, a že pomůže hodně dívkám. :)

 2. Mám 2 otázky :D 1. Takže jojo efekt se objeví jen u hladovky? a za 2. Jsou ty kalorické tabulky, funguje, že když sním míň kalorií, než kolik shodím tím, že budu cvičit, tak zhubnu? :D díky

 3. Skvělý článek. Jednou jsem taky hubla ( ale já musela kvůli doktora ) a potom jsem strašně oslábla , byla jsem náchylnější na nemoci a při sportu ( který miluju ) se mi to obrátilo k horšímu , nic jsem neunesla prostě mé svaly ochably , takže už nikdy držet dietu nebudu :D :!!

 4. Pravdivý článek.
  Tim že se nebude nic jíst, nic se tim endocílí.
  Já hubnout nepotřebuji. A třeba by mi i nevadilo nejaké to kilo navíc :) Ale zase je výhoda nepřibýrat a sníst cokoliv protože vážně za den toho snim strašně moc :) A človek který me nezná mi neverí :D

 5. Takových blogů jsem četla už hodně. Naštěstí bych já za den nemohla sníst jen jablko, protože jsem hroznej žrout. :D

 6. Konečně nějaký rozumný článek. Na každém druhém blogu si spousta dívek píše jídelníček, kde chybí snídaně a svačina, k obědu mají mikroskopický plátek masa a k večeři dva suchary a myslí si, bůhvíjak je to zdravé. Já, když jsem chtěla shodit pár kilo, jsem jen vynechala slazené nápoje, chipsy, sladkosti. Hubnout se dá i zdravě ! :)

 7. Ahoj Mers :) Chtěla bych se zeptat, je to možná něco jiného než je tohle téma. Ale, pujdu na patnáctiletou prohlídku a chci se tě zeptat jestly na mně doktorka pozná že trpím bulimií ? :( :( Díky za odpověd :)

Diskuze je uzavřena.