JoJo efekt není legrace Zatím bez hodnocení.

99% procent dívek někdy v životě řešilo váhu. Dokonce i takové, které tvrdí, že jsou samy se sebou spokojeny, nechtějí se měnit – i u takových je velká pravděpodobnost, že se jednoho dne zamyslely a řekly si: „Nebylo by lepší, kdybych zhubla? Nebyla bych hezčí?“

Samozřejmě jsou takové, které to nemají zapotřebí a vědí o tom, ale těch je minimum a velké množství je i takových, které plánují zhubnout a svou váhu snížit, protože nejsou spokojeny samy se sebou.

Když se řekne „zhubnout“, hrozně moc lidí si pod tímhle slovíčkem představí ošklivé diety, hladovění a zrní pro slepice (v tom lepším případě! V tom horším jen tu hladovku), tak to ale přeci vůbec není! Vážně si myslíš, že dokonale a zdravě zhubneš tím, že nebudeš celý den jíst, max. do sebe dostaneš jen jablko?

Ano, pravděpodobně se nějakého kila zbavíš a budeš si připadat spokojenější, mnohem jistější je však v tomto případě JOJO efekt, na který spousta dívek zapomíná. Jakmile totiž začneš s hladovkou, tělo je v šoku a vydává uložené zásoby a ty tedy hubneš. Pochybuju ale, že některá z vás dokáže tak, jak si určí, jíst celý život – postupem času nám někdo řekne, jak je to hloupé a naivní, nebo si prostě a jen uvědomíme, že je to na nic a mnohem lepší je života si užívat. A co se stane? Ty začneš jíst normálně, sice se budeš snažit nepřejídat a svou váhu si udržet, ale nepůjde to – slavný jojo efekt se projeví, ty začneš nabírat kila a s velkou pravděpodobností nabereš ještě více než před tvou myšlenkou „Chci zhubnout – nebudu jíst!“.

Proč? Když tělo začne vydávat své zásoby je otřeseno a bojí se, že mu tenhle šok způsobíš znovu a to se mu samozřejmě nelíbí – takže když začneš jíst víc, bude si ze strachu opět nadělávat velké množství zásob, které se ukládají jako tuky a tadáá: Kila máš zpět.

Jak se tomhle vyhnout? Nebuď na své tělo zlá! Neuváděj ho do zbytečného šoku! Pokud se chceš zbavit kil, postupuj pomalu, obezřetně a velice opatrně – tělo je organismus samo o sobě a na změnu si musí zvykat.

Proto vždy kroutím hlavou, když slečny na blog (a že takové blogy jsou a není jich málo) napíšou: „Zhubnu o deset kilo a dneska sním jen jablko“ Vážně si myslíte, že takhle vydržíte jíst celý život?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

7 komentářů

 1. I já patřím mezi ty dívky, které někdy řešily svou váhu. Akorát, že já jsem chtěla přibrat. Jinak, myslím, že se ti článek moc povedl, a že pomůže hodně dívkám. :)

 2. Mám 2 otázky :D 1. Takže jojo efekt se objeví jen u hladovky? a za 2. Jsou ty kalorické tabulky, funguje, že když sním míň kalorií, než kolik shodím tím, že budu cvičit, tak zhubnu? :D díky

 3. Skvělý článek. Jednou jsem taky hubla ( ale já musela kvůli doktora ) a potom jsem strašně oslábla , byla jsem náchylnější na nemoci a při sportu ( který miluju ) se mi to obrátilo k horšímu , nic jsem neunesla prostě mé svaly ochably , takže už nikdy držet dietu nebudu :D :!!

 4. Haaanííík-Batty Lady

  Pravdivý článek.
  Tim že se nebude nic jíst, nic se tim endocílí.
  Já hubnout nepotřebuji. A třeba by mi i nevadilo nejaké to kilo navíc :) Ale zase je výhoda nepřibýrat a sníst cokoliv protože vážně za den toho snim strašně moc :) A človek který me nezná mi neverí :D

 5. FloSii McCartney

  Takových blogů jsem četla už hodně. Naštěstí bych já za den nemohla sníst jen jablko, protože jsem hroznej žrout. :D

 6. Konečně nějaký rozumný článek. Na každém druhém blogu si spousta dívek píše jídelníček, kde chybí snídaně a svačina, k obědu mají mikroskopický plátek masa a k večeři dva suchary a myslí si, bůhvíjak je to zdravé. Já, když jsem chtěla shodit pár kilo, jsem jen vynechala slazené nápoje, chipsy, sladkosti. Hubnout se dá i zdravě ! :)

 7. Ahoj Mers :) Chtěla bych se zeptat, je to možná něco jiného než je tohle téma. Ale, pujdu na patnáctiletou prohlídku a chci se tě zeptat jestly na mně doktorka pozná že trpím bulimií ? :( :( Díky za odpověd :)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist