Domů Tělo & Zdraví Jste oteklá? Odstraňte vodu z vašeho těla. Jak?

Jste oteklá? Odstraňte vodu z vašeho těla. Jak?

0

Jste oteklá? Odstraňte vodu z vašeho těla. Jak?Když jste oteklá, může se to výrazně negativně podepsat na vaší kráse. Je to na první pohled vidět. Třeba na vašich prstech u rukou, vlivem čeho vám mohou být doslova malé prstýnky. Stejně tak můžete mít oteklý obličej, což vaší kráse spíše ubírá. K tomu všemu přidejme i to, že mnoho vody v těle vám může opticky přidat i nějaké to kilo. Proto je dobré udržovat hladinu vody v normálu. Jak na to? Podíváme se jak na zásady správné životosprávy, tak i na to, jak vodu z těla co nejlépe vyloučit, pokud se cítíte nafouklá a oteklá. Jaké jsou tedy naše rady?

1. Nesolte

Sůl je určitě dobrým pomocníkem ve chvíli, kdy je vaším cílem dochutit jídlo, aby bylo poživatelné a chutnalo. Klasické používání soli určitě není na škodu. Co je ale musíme připomenout, to je nutnost toho, že se to se solí rozhodně nemá přehánět. Má totiž velmi výrazný vliv na zadržování vody v těle. Proto nepřesahujte doporučené denní dávky, a když to není nutné, jídlo si na talíři nepřisolujte. To je dnes poměrně velký problém.

Při kontrole konzumace soli ale pozor i na to, že se nepočítá jenom to, co si do jídla nasypete třeba ze slánky. Velkým problémem jsou často ta jídla, která obsahují soli skutečně hodně. Doporučujeme je z jídelníčku raději kompletně vynechat. A o jaké potraviny se jedná?

  • Polotovary a fast food
  • Chipsy a jiné solené lupínky
  • Uzeniny

2. Problémem jsou i cukry

Není to jenom sůl, jelikož pokud mluvíme o problémech s vodou v těle, může s nimi být spojený také vyšší obsah cukru v jídlech. Není to nic neobvyklého. Hlavním problémem je cukr jednoduchý a zcela pochopitelně je to i cukr bílý. Proto doporučíme eliminovat ho z jídla, pokud v něm není základní nezbytnou složkou. Když už cukr, tak raději ten třtinový.

Důvodem, proč klasický cukr problémem, je zcela pochopitelně to, že při jeho konzumaci výrazně kolísá hladina krevního cukru. Výrazně vzroste a potom zase klesne. A právě tento stav je spojený i s doprovodným efektem, který jasně znamená, že voda ve vašem těle bude ve větší množství, než má být.

3. Nezapomínejte dostatečně pít

Mějte na paměti, že pokud máte problém se zadržováním vody v těle, je to způsobeno také tím, že možná málo pijete. I když se to může zdát jakkoliv podivné, nedostatečný pitný režim má skutečně negativní vliv na to, že bude vaše tělo zadržovat vodu. Proč? Důvody jsou vcelku jasné a pro mnohé jasné a samozřejmé. Pokud se podíváte na to, jak funguje lidské tělo, tak je poměrně složitým organismem. Pokud zjistí, že má dlouhodobě nedostatek vody, snaží se jakoukoliv přijatou uložit a nevylučovat. Když tedy málo pijete, tělo vodu ukládá. Když pitný režim dodržujete, není k tomu důvod a voda z vašeho těla odchází tak, jak má. Důležití je vědět i to, co je vhodné pít. My doporučíme:

  • Vodu z kohoutku
  • Šťávu z čerstvého ovoce
  • Neslazené čaje

Ideální je čistá voda. To je pro hydrataci organismu nejlepší.

4. Konzumujte potraviny, které vodu z těla vyplaví

Podívejte se společně s námi také na potraviny, které jsou jedinečné tím, že se vám podaří pomocí nich z těla vodu jednoduše vyplavit. Začneme těmi, které lehce souvisí i se samotným pitným režimem. Jedná se o potraviny, jako například okurka, nebo také meloun. Díky vysokému obsahu vody docílíte právě toho, že se voda začne z vašeho těla vylučovat. Dále přijdou vhod i další možnosti. Pokud se podíváme na zeleninu, je to například celer, stejně jako to je také petržel, ale i mrkev. Pokud jde o ovoce, tak nic nezkazíte, pokud budete jíst dostatečné množství jablek.

5. Vsaďte na zdroje draslíku

Draslík je velmi důležitou látkou, pokud je vaším cílem primárně to, abyste neměla v těle více vody, než je nezbytné. Získat ho můžete různými způsoby. Obsahují ho některé minerální vody, stejně jako je možné vsadit třeba i na četné doplňky stravy, které dnes není problém koupit nejenom v lékárnách. Dobrým zdrojem draslíku ale mohou být i různé potraviny. Z těch, kteří přicházejí v úvahu, musíme vyjmenovat brambory, stejně jako luštěniny, ale i meruňky, nebo banán. Zařaďte vše tohle do svého jídelníčku a s vodou v těle nebudete mít problém.

6. Konzumujte také bylinky

Nemusí to být jenom ovoce a zelenina, která se pozitivně podepíše na tom, že z vašeho těla dojde k vypuzení vody, kterou zadržuje. Vhodné je vsadit i na různé bylinky, které také mohou mít velmi dobré močopudné účinky. Jaké bylinky doporučíme? Je to třeba přeslička, je to jitrocel a může se jednat i o lopuchový kořen, nebo se může jednat také o kopřivu. Možností je mnoho.

7. A co takhle masáž?

Ano, i ta může pomoci. Nejde ale o masáž klasikou. Musí se jednat o lymfatickou masáž. Je jedno, zda se jedná o masáž ruční, nebo strojovou. V obou případech je práce s lymfou také dobrou cestou, jak zajistit, aby vaše tělo, pokud jde o vylučování vody z těla, pracovalo tak, jak pracovat má. Pozor ale na to, aby masáž prováděl skutečně jenom zkušený odborník. Jedině tak bude přinášet výsledky.