Domů Krása & Péče Líčení pod brýle má svá jasně daná pravidla ...

Líčení pod brýle má svá jasně daná pravidla 4.43/5 (7)

0

Líčení pod brýle má svá jasně daná pravidlaO tom, jak byste se měla ideálně nalíčit, jste se na stránkách našeho magazínu dozvěděla více než dost. V tomto článku se však budeme soustředit také na ženy, které nosí brýle. V dnešní době to není nic neobvyklého a tak je jasné, že toto téma je poměrně aktuální. I takové líčení má svá jasně daná pravidla. A to hlavně z důvodu, že silnější brýle s většími obroučkami mohou oči výrazným způsobem zvětšovat. Jsou ale i případy, kdy oči brýle zmenšují. My se podíváme na obě situace.

Zmenšení oka je snadné

Oko by sice mělo být zvýrazněno a mělo by být dominantní, ale u příliš silných brýlí skutečně může docházet k až nežádoucímu efektu. Proto je vhodné oko lehce zmenšit, čímž dosáhnete optimální krásy. A jak na takové zmenšení? Primárně doporučujeme oko takzvaně prokreslit. Během tohoto postupu se zaměříte hlavně na jeho linie a na jeho tvar. Optimální je, pokud se snažíte při prokreslení oka dosáhnout takového tvaru, který má mandle. Jde o jednu z nejlepších možností, kterou v případě snahy o zmenšení očí udělat. Postupů je několik a my doporučíme kombinovat:

  • Stínování
  • Protažení linek
  • Ostré konce linií

Volte tmavší barvy

U optického zmenšení očí ještě zůstáváme, a to v souvislosti s tím, že dobrého výsledku lze dosáhnout také tak, že se budete snažit oko výrazněji ztmavit. Nejlepší volbou je v tomto případě držet se spodní části oka, kde se budete snažit vytvořit výraznou černou linii. Opravdu se nebojte tužky, které bude černá, jelikož s ní dosáhnete efektu nejlepšího, jaký jenom může být. Vzhledem k tomu, že zde už může hrozit případné rozmazání, rozhodně doporučíme volit tužky voděodolné, díky kterým bude vaše oko zvýrazněno po celý den.

Oko protáhněte

Jdeme na tip číslo tři, který souvisí s tím, že své oko protáhnete. I to ho může opticky zajímavě zmenšit. Co pomůže v tomto případě? Klasické oční stíny, které začnete nanášet jako v běžných případech, a následně je protáhnete lehce do strany. Ani zde ale nesmíte zapomínat na již zmíněné ostré linie. A to v souvislosti s tím, že konce stínů je třeba dobře ukončit. Žádné rozmazávání do ztracena tedy není to pravé.

Řasenky se nebojte

Nejste si jista použitím řasenky? Rozhodně není důvod k jakýmkoliv obavám, jelikož i ta může přijít vhod, pokud se líčíte pod brýle, které zvětšují oči. Když budeme konkrétní, měla by být i zde především snaha o to, abyste oko protáhla a ohraničila. V takovém případě se proto doporučujeme soustředit spíše na vnější oblast vaši řas. Jedině tak oko zvýrazníte, ale s ohledem na optický vzhled nebude působit nijak velkým dojmem.

Co když máte brýle, které oči zmenšují?

Ano, i toto je situace, která může nastat, pokud nosíte brýle. A tak zatímco výše zmíněný tipy byly spojeny s tím, že budete své oko zmenšovat, nyní se naopak podíváme na postup spojený s nutností oko zvětšit. Jak konkrétně? Několik možností je osvědčených.

1. Rozjasněte své oko

Vaše oko by mělo v případě brýlí, které ho zvětšují, doslova zářit. I když skrz brýle bude zmenšené. Rozhodně může být výrazné. Naším tipem je tedy rozjasnění vašeho oka, a to tak, aby do vašeho obličeje takzvaně nezapadlo, ale aby naopak bylo dominujícím bodem. Jak toho docílit? Mohou se hodit:

  • Barevné stíny
  • Zajímavé linky
  • Světlejší barvy

2. Dejte svému oku hloubku

U stínů ještě zůstaneme, jelikož s nimi se mohou dít skutečně zázraky. A to v tom smyslu, že dokážete dát vašemu oku dokonalou hloubku. Vaším cílem je doslova to, že ho prohloubíte, čímž ho opticky zvětšíte. Dobrou volbou jsou pro tento krok spíše neutrální stíny, tedy tmavší, nebo i hnědé. K tomu je třeba přidat lehký lesklý stín, který se umístí na vaše víčko. Jednoduchá kombinace, která zaručeně zabere za všech okolností. Pokud budete chtít ještě dále, zkuste i ostrou linku pod okem. Nemusí nutně přesně kopírovat jeho linie, jelikož když ji protáhnete ještě o kousek dále, chybu zaručeně neuděláte.

3. Vytvořte zajímavý kontrast

I ten je dobrou volbou, pokud je vaším cílem oko zajímavě zvětšit, aby pod vašimi brýlemi vypadalo dobře. Jak na to? Je to poměrně jednoduché. Kouzlo spočívá v tom, že se budete snažit o vytvoření kontrastu. Oko si jednoduše nalíčíte přesně tak, jako jste byla zvyklá. Pouze s tím rozdílem, že na spodní část oka využijete kontrastní odstín. Ideálně ve zcela jiné barvě. Díky tomu bude právě vaše oko na první pohled dokonale výrazné a vy budete mít jistotu v tom, že i v brýlích na první pohled okouzlíte každého.

4. Nebojte se většího množství řasenky

Oko vám pomůže zajímavě zvětšit i vaše řasenka. Rozhodně se nebojte jak toho, že ji nanesete na celé vaše oko, tak se nebojte také toho, kolik jí použijete. Skutečně zde platí pravidlo, že čím více to bude, tím lépe. Samozřejmě s ohledem na to, aby řasy byly stále přirozené a nelepily se. Pokud máme něco doporučit, tak to jsou rozhodně řasenky, které přidají objem, nebo to může být i možnost umělých řas. V obou případech jde pro zvýraznění oka o nejlepší možné volby.

Co si ještě přečíst na toto téma?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.