Kam k moři za nočním životem 5/5 (1)

Vaše ideální dovolená se nenese pouze ve znamení odpočinku na pláži, ale chcete si užít i nejednu pořádnou párty? Pak nepodceňte výběr destinace, ať neodjedete na místo, kde lidově řečeno chcípl pes a kde večer strávíte maximálně tak hraním binga s ruskými seniory. Když se inspirujete našimi tipy na destinace s nejrušnějším nočním životem, nuda po večerech vám rozhodně nehrozí. 

Ibiza, San Antonio

Jak jinak začít než nejproslulejším párty místem světa. Propařit noc sem jezdí největší celebrity, bohatá mládež, ale i běžní smrtelnící chtějící si užít nezapomenutelnou párty po boku hvězd. Zmínky o Ibize najdete i v písničkách – určitě vám něco říkají hity jako I Took A Pill in Ibiza, Miami 2 Ibiza nebo Pound the Alarm. 

Na Ibiza můžete navštívit ty nejznámější kluby světa. Každý správný fanoušek klubové scény už určitě někdy slyšel jména jako Amnesia, Pacha nebo Ushuai. Právě tady si poslechnete sety od nejznámějších DJ’s světa. Hráli tady už hvězdy jako David Guetta, Kygo nebo Martin Garrix. 

Centrem nočního života na Ibize je město San Antonio. K západu slunce vám v některé z kaváren pustí chill out melodie, po setmění si můžete užít první tanec v plážovém baru a pak už se přesunout do jednoho z proslulých klubů a odpálit pořádnou párty. A kdyby vám letovisko San Antonio nevyhovovalo, je tady ještě Playa d’en Bossa.

Zakynthos, Laganas

V pulzujícím městě Laganas na ostrově Zakynthos můžete noční život ve stylu Ibizy kombinovat s aktivitami jako je pozorování želv na pláži. Přes den se můžete vydat na průzkum impozantního pobřeží ostrova, které tvoří skryté zátoky, mořské jeskyně a krásné pláže. V noci pak zamiřte na neonovou avenue, kde si můžete vybrat z více než 50 rušných míst včetně karaoke barů, hospod v britském stylu a klubů s velkými jmény.

Vůbec nejslavnější jsou kluby Rescue a Zeros. První jmenovaný je oblíbeným místem smetánky, v Zeru zase dostanete ty nejlepší koktejly, přičemž barmani jejich přípravu okoření pořádnou show. 

Kypr, Ayia Napa

Ayia Napa kdysi platila za největší evropské centrum nočního života, dnes toto letovisko sice předběhla Ibiza, Ayia Napa ale dál drží přední příčky v pomyslném žebříčku party destinací. 

Navštívit zde můžete karaoke bary, rušné kluby s divokými pěnovými večírky i klidnější plážové bary s chill out zónou. Najdete zde také vysokou koncentraci tématických barů a restaurací, obsloužit vás tak mohou třeba piráti. Zatímco Ibiza a Laganas (Zakynthos) cílí spíše na mladé návštěvníky, v kyperském letovisku Ayia Napa si noční zábavu užijí opravdu všechny věkové generace. 

Ayia Napa navíc neznamená jen rušné noci, ale nabízí mnohem víc. Přes den můžete relaxovat na písečných plážích, které se řadí mezi ty nejkrásnější na Kypru. Adrenalin v žilách vám bude proudit, pokud vyzkoušíte některý z vodních sportů nebo zamíříte na prudké klouzačky v aquaparku

Mykonos, město Mykonos

Mykonu se často přezdívá „řecká Ibiza“. Už to naznačuje, že na tomto řeckém ostrůvku o pořádnou párty opravdu nebude nouze. 

Večírky se navíc ponesou v luxusním duchu. V posledních letech se totiž Mykonos stává oblíbeným místem slavných herců, modelek či sportovců. V tomto ráji bohatých všichni předvádí své jachty nebo stylově vybavené vily. Na bohatou klientelu se zaměřují i kluby a bary, které nabízejí špičkový servis na úrovni. 

Chcete si také připadat jako celebrita? Zamiřte do klubu Cavo Paradiso, postaveném na útesu, nebo do Skandinavian Baru. Je třeba počítat s vyššími cenami, za luxus se holt platí, za ten zážitek to ale stojí. 

Španělsko, Barcelona

Znáte Barcelonu jako místo doslova prošpikované historickými památkami? Byla by škoda do tohoto města zajet jen na rychlou návštěvu a nezdržet se i přes noc. Barcelona samozřejmě také spí, ale rozhodně to nedělá v noci (spaní je to, na co jsou určené siesty)! 

Už tu padl název Pacha, teď ho zmíníme podruhé. V Barceloně totiž můžete navštívit klub Pacha Barcelona, kde zažijete párty na způsob Ibizy v té nejčistší podobě. Těšit se můžete na stylový bílý interiér i moderní hudbu servírovanou známými DJ’s. Pokud dáváte přednost žánrům techno nebo deep house, zastavte se tu v pátek. Tématické večery s celou škálou hudebních stylů si pak užijete v klubu Sala Apolo

Brazílie, Rio de Janeiro

Na závěr jsme si nechali jihoamerickou zemi proslavenou svým temperamentem. Brazílie bude vhodná pro všechny, kterým je Evropa malá a chtějí si nezapomenutelnou párty užít na jiném kontinentu.

Nemusíte Brazílii navštívit v době karnevalu nebo na Silvestr, abyste poznali, že Rio de Janeiro ví, jak rozjet párty. Do víru nočního života se vrhněte v undergroundovém klubu Fosfobox, zopakujte si kroky samby v Rio Scenario a noc zakončete na slavné pláži Copacabana, kde si počkejte na východ slunce. No nezní vám to jako ideální plán? 

Přes hlavní sezónu to žije ve většině velkých letovisek, jen málo míst se ale může chlubit přívlastkem „dokonalá party destinace“. Pokud si chcete užít věhlasné večírky s proslulými DJ’s, zamiřte na Ibizu nebo Mykonos. Je však třeba počítat s tím, že vstupy do klubů nejsou nejnižší. O něco více low cost dovolenou si užijete v letoviscích Laganas a Ayia Napa s rušným nočním životem. Pokud přes den uvítáte pořádnou porci historie, zamiřte do Barcelony. Brazilské Rio de Janeiro pak okouzlí každého, kdo si chce užít temperamentní party za hranicemi Evropy. Vybrali jste si svou příští párty destinaci?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

Chceš zhubnout? Nejlepší čas je teď Chci zhubnout
00 days
00 hr
00 min
00 sec
TOPlist