Domů Sex & vztahy Kamarádky Kámoška vs kluk Zatím bez hodnocení.

Kámoška vs kluk Zatím bez hodnocení.

11

Doopravdy netuším jak moc rozsáhlý a častý problém to je, ale docela často čtu o tom, kdy se dívky rozmýšlí, zda dát přednost svojí dobré (nebo nejlepší) kamarádce, či klukovi s kterým chodí – nebo by potencionálně mohly. Já sama s tím nemám žádnou velkou zkušenost, ale tak rozhodla jsem se o tom napsat svůj názor, tu mini zkušenost a snad i závěr, který bude mít hlavu a patu.

Nejlepší kamarádka je podle mě „zboží“ hrozně cenné. Ne na každém rohu čeká holka, která pro tebe bude ta nejskvělejší opora, budete spolu chodit nakupovat, rozumět si apod. Kamarádství není otázka jednoho dne, proto bývá těžké ztratit kamarádku nebo dát něčemu přednost, v čem ona není součástí.

Kluk – přítel na druhou stranu je ale také nedostatkové zboží – tedy, kluků je hodně, ale těch s kterými by sis uměla představit vztah není extra moc a ještě méně je těch, kteří by za to opravdu stáli.

Takže co teď?

Podle mě je strašně důležité rozhodovat se podle svého vlastního rozhodnutí – nenechat si do toho od nikoho kecat (ani od rodičů, od jiných kamarádů). Sama mám totiž zkušenost s tím, že i když ti někdo tvrdí, že to zažil – nikdo nezažije to samé co ty a dopadnout to také může úplně jinak. Takže i přes to, že si přečteš tenhle článek chci, aby sis uvědomila, že život si musíš řídit sama, nikdo to za tebe neudělá.

Další věc, kterou se řídit je konkrétní situace. Určitě je trošku něco jiného dát přednost klukovi ve třinácti letech, kdy jsi v pubertě a vztah s klukem ještě není tak vážný či nemá takovou budoucnost. Za to kamarádství má cenu hlavně v tom mladém věku a myslím, že mladá dívka potřebuje nejdříve kamarádku – až poté stojí o kluka. Něco jiného to je ale zase třeba v mém věku, kdy si myslím, že vztahy už jsou o trošku něčem jiném a je v tom dost budoucnosti.

Je mi ale proti srsti kamarádku sprostě podrazit a třeba randit s klukem za jejími zády – tedy alespoň v tom případě, že jí se líbí taky. Asi to první co bys měla udělat je promluvit si s ní. Jak se k tomu postaví, jaký na to má názor.

Pokud řešíš ten problém, že ti kamarádka vyčítá dávání přednosti klukovi před ní, tak třeba má pravdu. Určitě by tě také mrzelo, kdyby si ona našla kluka a přestala si tě všímat. Zkus si na ní aspoň někdy (bez kluka) udělat čas, někam zajít, říct jí novinky a prostě být zase kamarádka, určitě bude ráda.

„Já sama jsem se s tím setkala jen v jednom případě. Nikdy jsem neměla moc dobrých kamarádek, ale jedna z mých nejlepších (cca ve věku 15 let) byla moje sestřenice. S tou jsme spolu vyrůstaly, neustále řešily ostatní (kluky, holky) a chodily spolu všude. Jenže čím jsme byly starší, tím víc jsme se vzdalovaly. O ní se začal zajímat jeden kluk -byl do ní strašně zamilovaný, jenže ona o něj nejevila zájem, nechtěla ho. Asi po roce jsem se s ním začala bavit a po delší době jsme spolu začaly chodit. Myslela jsem, že jí to nebude vadit, protože ho nechtěla, ale asi to byl trošku větší problém. Nevídaly jsme se spolu tak, až po čase jsme si to vyříkaly a mě v tu dobu strašně mrzelo, když mi vyprávěla, jak v podstatě zůstala sama. Poučila jsem se a snažím se to vnímat ze všech možných úhlů a stran.“

Musíš si uvědomit, co je pro tebe přednější. Zkus udělat kompromis – ale strašně důležitá je empatie a komunikace.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekKdyž je kluk menší…
Další článekFotky z dnešní procházky…
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

11 KOMENTÁŘE

 1. Něco takového se mi stalo… Dala jsem přednost kamošce před klukem, ale pak se ukazalo, že kamoška chtěla abych se ním rozešla, protože žarlila na to, že ho vidim každej den (ona toho svyho kluka videla 3x do tydne) a tak se taky stalo. Do ted toho strasne lituju, že jsem to udelala!!! Miluju ho a nevim co mam delat!! Tak si nejdriv promyslete, co pro vas každej znamena!! ;-) …. Jinak Mersmerize máš opravdu nádhernej blog!! :-)

  • Stalo se mi úplně to samé, ale naštěstí sem si vybrala svého kluka.Teď sem za to hrozně ráda, protože sem konečně poznala, že „moje kamarádka“ mě celou tu dobu manipulovala a byla na mě naštvaná, když sem šla s klukem jednou za měsíc ven a to sem s ní byla venku furt. I když měla vlastního kluka tak mi řekla ,že pokud s ním budu chodit přestaneme být kamarádky.Přitom sem se jí plně věnovala a zanedbávala svého kamaráda (teď už kluka). Sem ráda, že sem ji neposlechla a nepřestala sem se s ním bavit, protože je to úžasný kluk.Takže pokud se budete muset rozhodovat, tak si uvědomte, zda za to ta kamarádka či kluk stojí. ;)

 2. Kamarádka začala chodit s o rok starším klukem, jež chodil k nám na školu. o přestávkách jsme byli spolu – všichni tři. Já jsem získala dobrého kamaráda :-) O měsíc později ale kamarádka začala bezdůvodně žárlit – na mě – prý s ním mám až moc dobrý vztah =(. Přestala se mnou mluvit, vykašlala se na mě. pak se s tím klukem rozešla a zůstala sama.. Mě kámoš zůstal, i když vydržet ty nenávistivé pohledy… =((

 3. Já bohužel o dvě kámošky přišla kvůli mému vážnému, teď už rok a půl dlouhému vztahu. Skrývá se za tím dlouhý a složitější příběh a do teď je mi líto že jsem o ně přišla, ale láska je láska.

 4. NIKDY bych nedala přednost lásce před moji nejlepší kamarádkou. Je to člověk, s kterým se už 4 roky bavím úplně o všem a nikdy bych si neodpustila, kdybych ji ztratila a už vůbec ne kvůli kluka.
  Naše kamarádství se málem rozpadlo před 3mi lety, když si našla kluka a ten ji nechtěl nikde pouštět a chtěl s ní každý den být. Strašně mě to štvalo, ale o naše kamarádství jsem bojovala, vyříkaly jsme si to a teď je naše kamarádství ještě silnější, než kdy bylo :)
  Takže si myslím, že ztratit nejbližšího člověka kvůli vztahu je úplně pitomost :)

 5. Kamarádka si našla kluka, pomáhala sem jim k tomu aby mohli být spolu, strašně sem jim to přála, ale netušila jsem že by se na mě úplně vykašlala.. vždycky když potřebuje tak sem tady pro ni, utesuju ji když se pohadaji pomáhá ji se z toho vždycky dostat ale když potřebují pomoct já tak nemá čas protože ne sním.. pak něco slíbí třeba ze půjdem ven a jeho musí vzít taky.. podvádí ji snad na každém rohu a když se ji to snažím říct tak se semnou začne hadat a říkat ze to nechapu.. já chápu ze je láska dulezita , ale tohle je na mě už trochu moc.. :(

  • V tom případě to není nejlepší kamarádka, buď ať si přijde sama, nebo si raději najdi novou….

 6. Mám nejlepší kamarádku, říkaly jsme si všechno.
  Jednou mi slíbila že nemiluje jednoho kluka, že ho nechce..! Asi za týden si psaly srdíčka atd.
  Před týdnem mi napsala ať se nebojim že s nim chodit nebude ..a dneska s nim chodí.. já bych vždy dala přednost kámošce než klukovi (a je nám teprv 14let).
  Takže já vztah neřešim a ona o něm říkala že je to zm*d a teď s nim chodí chce byt asi vyjímečná.
  Já toho kluka nemam prostě ráda, takže sem jí řekla já nebo on. Ona řekla že se rozhodovat nebude, no tak jsem se teda vykašlala já na ní, takže s nim chodí :(
  On je takovej kluk že chce jenom holku využít a já se o ní bojim, furt mi na ní záleží! Ale jí je to jedno.

 7. A nejhorší je když jdu do školy a oni se drží za ruku, přede mnou si daj pusu a ona se na mě podívá jako kdyby chtěla říct nezáviď nám nebo něco takovýho.
  Nevim co mam dělat…
  Mam čekat až jí využije a ona za mnou přileze nebo já nevim.
  Poraďte prosím, děkuju moc :( :)

 8. Já se měla rozhodnout. Před šesti lety a vybrala jsem si kluka. Dodnes jsme spolu.

Diskuze je uzavřena.