Domů Sex & vztahy Kamarádky Když tě někdo pomlouvá…

Když tě někdo pomlouvá…

41

… z vysoka na něj kašli! Nic jiného se s tím dělat nedá – co taky? Spousta z vás mi píše, že vás pomlouvá kamarádka, spolužáci nebo prostě jen náhodní známí a věřte mi, že nejste jediné. Každý už někdy pomlouval nebo bude pomlouvat, je to přirozené, je to normální – proč? Všichni lidé mají svůj vlastní názor, sice si ho někdy nechají ovlivnit od jiných, ale je to tak – někdo se nám líbí a někdo ne a když to řekneme nahlas s pár zajímavostmi, pak už možná vzniká to naše pomlouvání. Co s tím?

Vážně se s tím nic dělat nedá – to by jsi musela umlčet lidi, kteří jsou „potencionální“ hrozbou a třeba se jim nelíbíš, jsi jim nesympatická nebo jim tvé chování nesedí a takových je… dost! Ale ano, je v pořádku, že se někomu „nezdáš“, další věcí ale je, když se někdo přetvařuje, tváří se jako někdo, kdo si s tebou rozumí, směje se, poslouchá tě a jakmile odejdeš z dohledu, pomluví tě, jak nejlépe umí.

I takoví lidé jsou a co s nimi?

Je to jenom život

Ano, vážně je to jen život. Pomluvila tě spolužačka, protože jsi jí nepůjčila sešit? Pomluvil tě kluk, protože s ním nechceš chodit? Říkají o tobě, že jsi namyšlená? První zásadou se řiď: Říkat si můžou, co chtějí – i oni mají chyby, ani oni nejsou dokonalí a ty se smiř s tím, že taková taky nikdy nebudeš. Neměň se kvůli někomu, kdo za to nestojí. Pokud tě pomluvili kvůli blbosti? Vážně ti stojí za to, to řešit? Je to těžké, ale raději se zaměř na něco podstatnějšího…

Ignorace je nejlepší

Ať si budou říkat, co chtějí – možná to dělají proto, že chtějí být zajímaví, možná na sebe chtějí upozornit, stát se „viditelnými“. Pokud to není nic zásadního, je nejlepší to ignorovat. Jakmile se s takovým hlupáčkem totiž dostaneš do křížku, pravděpodobně váš spor/hádku zase využije proti sobě a buď si navymýšlí, jak jsi zlá, jak vyvádíš a hysterčíš, nebo ze sebe udělá neviňátko a z tebe zlou saň a má to kvůli drobnosti smysl? Nemá!

Chvíli déšť a potom sluníčko

Dozvíš se, že tě někdo pomlouvá, co teď? Já osobně nic nezveličuju, nedělám problémy – ať mě klidně pomlouvá, lidi co mě znají stejně vědí své a jen tak od nějakého blbečka si svůj názor vymluvit nenechají. Je jasné, že kvůli pomluvám můžeš být smutná, brečet – já se přiznávám, že jsem hrozně ubrečený typ a často pláču (ale ne před někým, nejsem hysterka) a pomáhá mi to. Vybrečím se, polituju se a pak zase nahodím optimistický režim a na všechny ignoranty kašlu.

Kdybys totiž měla řešit všechny lidi, kteří tě nemají rádi, asi bys nedělala v životě nic jiného a co se může zdát v jednu chvíli  jako obrovské neštěstí, tak tomu se za pár dnů můžeš vesele smát!

Nejlepší obrana = úsměv

Myslíš, že když tě někdo nemá rád, bude tě pomlouvat a ty se před ním rozbrečíš, tak mu to bude líto? Takoví lidé doopravdy nejsou, většina z nich vědí, proč tě pomlouvají a nedělají to jen kvůli tomu, aby se zbavili nudy, ale kvůli tomu, aby tě co nejvíc poznamenali. Klidně breč, to máš dovoleno, ale ne před takovými, co z toho ještě budou mít radost. Na takové je nejlepší se smát – řekne o tobě, že jsi kráva? No a co, usměj se (samozřejmě s ironickým výrazem), a ignoruj. Vítěz je ten, kdo umí věci řešit v klidu…

Není neštěstí, když tě někdo pomluví. V životě nás vždy někdo zklame, protože ne všichni lidé jsou čestní a spolehliví a ty z toho nesmíš dělat drama, nebuď zbytečně smutná, nepodřizuj tomu svou náladu. Kdybych já měla být smutná a nešťastná vždy, když se dozvím, že o mě někdo mluvil ošklivě za mými zády, tak seknu s blogem, vlezu do postele a probrečím celý zbytek svého života!

A co ti ignoranti? Ti, za to přeci nestojí!

41 KOMENTÁŘE

 1. Skvělý článek:-) Je to fakt pravda, každý má svůj názor- i já pomlouvala, i ostatní mě, je to jako by jsi kritizovala auto-každému se líbí něco jiného a někdo jiný jim sedne. Mě osobně je to jedno co o mě říkají, já s nima kamarádka být nepotřebuji. A stejně vím, že se se mnou vždy budou bavit i když se jim na mě něco nelíbí-nikdo nejsme dokonalí jak píšeš.
  Ale co nesnáším je když mě někdo pomlouvá a já to slyším. Jednou když jsem šla ze školy jsem se nepohodla s jednou spolužačkou a ona mě asi 5metrů ode mě začla pomlouvat. Já se jim usmála, otočila jsem se na ni a řekla jsem ať si to nechá pro sebe, že pokud mě chce pomlouvat, tak ať si klidně pomlouvá ale ať já to neslyším. Byla jsem úplně v klidu a jí spadla čelist.
  Druhý den samozřejmně zase všechno v pohodě.

 2. já s kámoškou vlastně „nepomlouváme“.. my jenom probíráme to co se děje a jak se ten člověk chová.. už se mi tolikrát stalo, že mě někdo pomlouval, ale je mi to jedno.. když mě ten člověk pořádně nezná a ani pořádně neví kdo jsem a jak se chová tak nevím co bych se jím měla co zaobírat.. a taky nesnáším ty lidi, kteří člověka pomlouvají a potom jako nejlepší kamarádka.. takové lidi fakt nepochopím.. tak když někoho pomlouvám, tak se s ním nebavím.. „falešný přítel je horší než nepřítel – nepříteli se vyhýbáš kdežto příteli věříš“..

 3. Ahoj Mers. Radši to neřeš, byla by škoda seknout s tímhle super blogem :D. A jinak dobrej článek.

 4. Mers, moc ti děkuju za tento článek, pořád mám problémy s kamarádkou a teď jsem mě aspoň uklidnila a vyjasnila mi co je lepší? jestli se trápit, když mi ubližuje nebo se ji rači smát do obličeje, Děkuju moc:)

 5. Mers, co mám dělat, když ve třídě něco řeknu a jedna holka se tomu začne smát, ikdyž to není blbost. Nebo při těláku, nedala jsem podání,m řekla jsme něco asi jako hups :D a Ona ,, Huppsss“ :DD Jenom jsme se na ni podívala, co to mele a nevšímala jsem si ji, ale nic jsme ji neřekla. Jak na tto reagovat ?

  • Ahoj, vždycky se nějaká taková „opička“ najde – já bych jí ignorovala dál, vůbec bych jí nekomentovala, protože tohohle chtějí dosáhnout – aby ses rozčílila. Popř. můžeš ty samé začít dělat ty jí;) Ale jak říkám, já bych si toho nevšímala, občas bych se na ní koukla pohledem „ty seš úplně vypatlaná“ a ono to přejde:)

 6. Ahoj Mers
  potřebovala bych poradit. Mám jednu kamarádku, která je taková, no jak to říct, prostě není moc intligentní, ale jinak je to docela fajn holka. Ale nedávno jsme byly se školou na akci na několik dní a spaly jsme ještě s dalšíma dvěma holkama na pokoji. No a já jsem tam dostala krámy. A ona si ze mě pořád dělala srandu a fotila si mě z vložkou v ruce a vymýšlela všelijaký říkanky a tak podobně. A ještě ke všemu to tam rozkecala všem klukům. A když zrovna nemluvila o tomhle, pořád vykládala nějaký koniny a hlasitě se tomu smála. Já bych se třeba chtěla bavit o nějakých zájmech, sportech nebo knížkch, a ne o tom, kdo hnije (neptejte se, proč zrovna hnije, já to sama nechápu) nebo o tom, kdo si ve vedlejším pokoji h.ní. A ono mě s tím otravuje i týden poté akci a kvůli ní se mi smějou i kluci. A navíc má pořád nějaký narážky na to, že jsem věřící. Sice říká, že to myslí ze srandy, ale když to opakuje pořád dokola, tak už mi to moc srandovní nepřijde. Ale jak jí to mám vysvětlit, abych zároveň nestratila kamarádku.
  P.S. Omlouvám se, že píšu anonymě a neuvádím některý věci přesně, ale nerada bych, aby si to přečetl nějaký spolužák.

  • Ahoj,

   já bych jí na rovinu řekla, že se chová jako malý dítě a dál bych to prostě neřešila. Ignorace je vážně asi nejlepší řešení, protože hodně lidem můžeš říkat co chceš a stejně se budou pořád chovat jak s prominutím debilové. :) Věř mi, že časem to přejde

 7. Moc děkuju za tento článek vážně mi pomohl
  jsem ráda že nejsem jediná a že už vím co dělat :))))

 8. ahoj
  Co mám dělat? Jsem v nově třídě a měla jsem tam jednu dobrou kámošku se kterou sem fakt byla všude atd.. ale ona se po tom co sem se začala líbit i staršim klukům se začala chovat chovat divně byla pořád nepříjemější a pak zas strašně hodná a pak zas zlá. Nakonec mi kámošky řekli že mě pomlouvá a hodně! Nesnáším pomluvi i když musím přiznat že jsem už párkrát taky někoho někde pomluvila ale hnned jsem se mu omluvila.Najednou jsem onemocněla a ona mi měla donést sešity ale ani jednou nepřišla a ani se mi neomluvila. Tak mi nějaké donesla druhá kámoška ale ta si proně pak nepřišla a když jí je můj táta vezl tak řekla že si je ted mám nechat! Tak potom je najednou potřebovala a tak jsme se domluvili že si pro ně v sedm ráno příjde ale asi se nám zasekl zvone protože jsem byla od půl dole ale nic jsem neslyšela. No, napsala jsem jí že se jí omlouvám ale ta divná kámoška mi zavolala a uplně mě seřvala že ta druhá měla průšvih! No ale pak se to s tou druhou vyřešilo a byl klid. Ale ta první se semnou asi nebaví a pomlouvá mě kde může!!! Co mám dělat? Měla jsem ji fakt ráda

 9. ono není pomluva jako pomlouvá když vás pomlouvá člověk a vám to ubližuje z pracovního hlediska je to horši to už se pak řešit musí!!! jinže jak?

 10. Řeknu to asi tak. Všichni si myslí jak jsou dospělí a při tom řeší jen to kdo a jak je pomlouvá a ti co řeknou, že nic takové neřeší lžou. Z vysoka na ně kašlete jak už je to napsané v článku. Může vám být jedno jestli IN nebo OUT hlavní je, že jste sami sebou.

 11. Ahoj, ja sa ta chcem len spýtať mala som v triede také dve ,,kamarátky“ ako neboli moje naj. kamošky ale bavili sme sa a zrazu v jeden den ma zacali pomlouvat a ignorovat mne a moje ostatne kamosky a ja newiem važne co im je a trva to uz asi 3-mesiace.Zo začiatku to bolo v pohode ale pak to sa už vážne nedá vydržať a ja jsem takový tip človeka ktorí si to všíma prosím porad.Dakujem

  • Ahoj, byla jsem na tom stejně. Víš, ono občas jim prostě přeskočí v hlavě a začnou pomlouvat a chovat se k tobě jako k cizí. Nejlepší je si toho prostě nevšímat a ignorovat je-vím, že je to těžké, ale určitě je to lepší, než nad tím pořád přemýšlet. Kamarádky, které s tebou přestanou komunikovat bezdůvodně, nejsou kamarádky;) Lepší nemít žádnou kamarádku, než mít takovou, která tě pomlouvá. Buď taková jaká jsi a neměň se jen proto, že s tebou někdo přestane kamarádit. Vždy si řeknu-takové jsou prostě holky-„přelétavky“ :)

 12. Moje bYvalá nknv mne pomlouva la za zády ja sem o tom věděla a oni řekli že se o mne nebaví ale ano bavili byla jsem sama proti ostatním

 13. Ahoj, máš moc krásný blog, taky bych takový chtěla, mám nový od pátku a inspiraci budu hledat tady :) so good :)

 14. Ahoj. Něco podobnýho se mi stalo.: Přešla jsem na novou školu (druhýstupeň Zš) a šla tam taky moje nepřítelkyně která mi vždycky ničila život prostě nedokázala připustit že se směju. No našla jsem si kamardku, která se stala mojí BFF a ta holka mi jí ze dne na den přebrala. Je to hrozné když jdu po chodbě a uvidím je jak se smějou a já jsem vzduch řeknu ahoj a oni nic jenom se hnusně ksichtnou. A taky jí řekla že jsem kamarádky na staré škole jenom využívala ale není to pravda. Nenávidím tu holku já jsem tdka ta nejhorší zatímco ona je nejlepší.! Je to hnusný pocit když vám včera napíše že se sváma bavý a dneska říka celé třídě že jsem blbá a k tomu ještě dělá jako by nic. Je mi hnusně nejradší bych uprostřed hodini omdlela a strhla na sebe všechnu pozrnost. Chce se mi umřít.!

 15. Ahoj! Děkuju, přesně tohle se mi děje ve škole, potom za to dostanu vynadáno od učitelky. Nevím co je jí do toho. Moc ti děkuji, určitě tě lajknu a budu doporučovat.:-))

 16. Ve třídě máme holku, spíše ,,rozenou drbnu“. Mohla by pomlouváním živit, byla by v tom nejlepší. Má svou BFF, kterou nepomlová, společně pomlouvají. Ta ,, drbna“ si dokáže najít kamarádku ( oběť jejího pomlouvání ) velmi rychle. Potom z ní vytáhne něco osobního a hned ji začne pomlouvat.

  Dokonce se ,,skamarádila“ i se mnou. Ve školce jsem s ní nebyla, takže když jsem nastoupila do první třídy, začala se se mnou kamarádit. Já jsem ke kamarádkám nedůvěřivá a v jejím případě mám výhodu. Dozvěděla se jen to, co vědí všichni.

  Zkusili jste už někdy vytáhnout něco osobního z drbny? Je to skoro nemožný, dobře si hlídají, co o sobě říkají. Mně se podařilo, získat pravdivou pomluvu na tuhle drbnu od jejího bratra. Půl roku s tou … nikdo nechtěl mít nic společnýho.
  Zkuste to taky, on jí spadne hřebínek.

 17. Když jsem byla malá, chodila jsem se starším bráchou a jeho partou ven. Někdy tam chodila s jedním klukem jeho malá ségra asi o tři roky starší než já. Byla s námi asi 3? Venku. No já jsem jako malá byla na druhé hodná, hodně bláznivá (to jsem furt) a sice trochu panovačná, ale které malé dítě nemá svou hlavu. Ta holka mě když jsem měla deset (a byla s námi venku, když jsem měla 5?) pomlouvala jedné rodině známé chodili spolu do třídy. Prý ze jsem pi* a že jsem blbá. A teď je ten vtip v tom, že mě vůbec neznala a podle mě žárlila že v partě neni ta roztomilá nejmenší. Takový člověk nemá vůbec charakter protože i kdybych jí jako pětiletá třeba já nevim vzala hračku a neměly jsme se rády a ani se navzájem neznaly, proč by o mne měla říkat, že jsem pi? Když ona měla asi 13. Připadá mi jak malé děcko :D

 18. Prosím pomozte mi. Je mi 13 a před rokem jsem měla mononukleózu. Pořád se mi vrací nemoci jako je třeba angína a brala jsem antibiotika a taky mi je píchali injekčně. Mám velmi slabou imunitu a pořád sem nemocná a proto často chybím ve škole. Moji spolužáci si myslí že simuluju a to celá třída a řikaji že nechodím do školy kvůli testům což vůbec není pravda. Nikdo se semnou už nebaví a přijdu si sama. Jak to mám změnit aby se semnou bavili? Prosím pomozte mi, už nevím co dělat a často taky brečim. Díky, terka

 19. Ahoj pomozte co mám dělat. Jedna holka u nás ze třídy se jednu chvíli chová jako kamarádka a hned druhý den mě pomlouvá trvalo to delší dobu pak to přestalo a teď to zase začalo. A obávám se že i jedna z mích kamarádek mě pomlouvá. Pomlouvají mně kvůli tomu že se bavím s jedním klukem který moc slušný není a je starší. Nevím co mám dělat, někdy si fakt říkám co by dělali kdybych se kvůli nim zabila nebo řezala. „Občas jsem o tom i přemýšlela“
  DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ…..

  • Ahoj,
   hlavně se nezabíjej nebo se nezačni řezat!
   To tě vážně pomlouvají kvůli takové pitomosti?
   Některé holky prostě promlouvat musí, nemůžou bez toho žít ( zlozvyk ). Když tě pomlouvají a snaží se tě tak pošpinit, dělají to proto, že jsi lepší než oni nebo ti něco závidí. Každý občas pomlouvá, i když nechce. A na tu, co tě jeden den pomlouvá a druhý se s tebou „kamarádí“, z vysoka kašli. Vůbec ji neřeš, asi je na tom hodně špatně, když potřebuje takhle zasahovat do tvého života

   Pomatuj:
   Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim idioti…

 20. Ahoj, je to moc super článek, pomohl mi :). Jedna moje spolužačka se tváří, že je se mnou něj něj kamarádka na světě, ale když někde s ní nejsem, tak mě promlouvá. Ale já to hodim za hlavu a nemyslím na to. Máš pravdu, párkrát si zabrečít a posmutnim, ale další den co se uvidíme je všechno v pohodě, teda podle ní….tohle období s ní je takoví NAHORU A DOLŮ. Ale zase se furt bavíme☺. Ještě jednou děkuj;-)

 21. Ahoj
  Už si nevím rady a proto píšu sem.
  Moje BFF se znenadání rozhodla , že už se mnou nechce kamarádit.
  Od jedné kamarádky jsem očekávala , že mě v té chvíli podá ruku a podrží mě. Ale ona mě v tu ránu vrazila kudlu do zad. Všechny spolužačky poslala proti mě. Já tedy ve škole přežívám ze dne na den. Nikdo se tam semnou nebaví.
  Přemýšlela jsem o změně školy ale pro moje rodiče by to byla zdrcující zpráva.
  Prosím poraďte mi už fakt nevím jak dál.

 22. Ahoj vili, to mě velice mrzí, jak se to celé stalo? Úplně zničeho nic se s tebou přestala kamarádit celá třída? Můžeš mi k tomu prosím říct víc? Jsem tady a ráda tě vyslechnu: ) a neboj teď se ti to zdá zlé, to ale neznamená, že hned musíš měnit školu. Budu čekat na odpověď. Ráda to s tebou proberu, jestli budeš chtít: ) Andrea

 23. Ahoj, mám horečky a kamarádka mi psala jak se mám atd, ale že mě nějaký holky ze třídy pomlouvají kromě nějakých….že je prej ode mě pokoj atd. Já se s nima normálně bavím a děláme kraviny a jen tak se bavíme a smějeme…jo, vím že bych to měla hodit za hlavu a ignorovat to, ale nedalo mi to a musela jsem to sem napsat…..

 24. Ahoj, buď v klidu! Bohužel pomlouvání je naprosto běžné. Je to opravdu nepěkná vlastnost, ale bohužel je to tak. Ony to určitě nemyslí tak, jak to říkaly. Pomlouvání se děje naprosto všude a nejhorší na tom je, že se pomlouvá vždy jen když tam ten dotyčný není. Řekly by ti to holky do očí? Asi ne! Hoď to za hlavu, přečti si pěkný článek na toto téma: https://proslecny.cz/kdyz-te-nekdo-pomlouva/

  Zatím se měj: )

 25. Ahoj jmenuji se anicka a prestoupika jsem na jinou skolu. Ted zrovna chodim do 6.a kde jsem si nasla super kamosku s tou to bylo super. Ale jeden den jsem nebyla ve skole a vsichni se proti me zpykli a pomlouvali me.? a navic s dvema holkama ktere me pomlouvaji sedim na aj a to je asi to nejhorsi.. ja uz fakt nevim co mam delat nejde to ignorovat. A nebim jestli to mam rict rodicum he ti pro me tezke? prosim nekdo mi poradte uz to fakt nezvladam

 26. Ahoj Aničko,
  Tohle bych asi rodičům řekla, ale učitelce ne, jelikož to není šikana a učitelce to asi bude jedno, ale těm rodičům to řekni, nebo se jich třeba zkus zeptat (holek) co se stalo,….

 27. Jsem v 5.třídě. Líbí se mi jeden kluk a já ji to řekla. A ona to všem řekla. Ale ten kluk ji to nevěřil. Uff…
  Mám se jí pomstít?

Diskuze je uzavřena.