Domů Sex & vztahy Kamarádky Chci být oblíbená! ...

Chci být oblíbená! 4.64/5 (11)

48

Člověk je tvor společenský a to zejména ve fázích dospívání, kdy čas od času potřebujeme uznání od našich vrstevníků, jak ve škole, tak doma. Není divu, že si dívky přejí být ve škole oblíbené, chtějí mít spoustu kamarádů, chtějí, aby je ostatní neponižovali a právě naopak: Aby je, jejich spolužáci, dokázali ocenit.

Je ale možné stát se ze šedé, nevýrazné myšky něčím víc… společenským a oblíbeným?

Možné to určitě je, ale chce to jistou dávku iniciativy a sebeobětování a ne každému se to může povést. Proč zrovna sebeobětování? Protože můžeš být tichá, klidná, nevýrazná už od narození, ale přitom chceš být přesným opakem: Nápadná a oblíbená a v tom případě možná dospěješ do bodu, kdy se budeš muset začít přetvařovat a to už potřebuje jistou dávku sebeobětování!

Základní otázka: Proč to vlastně chci a jaká chci být?

Chceš být oblíbená? Základní otázkou, která musí být položena je, proč to vlastně chceš? Chceš to jen proto, že to vidíš v amerických filmech a nechala ses tak strašně ovlivnit tvou fantazií, nebo jsi hodně společenská a chceš mít ohromnou spoustu kamarádů?

K větě: „Chci být oblíbená“ nás vždy něco vede a je dobré rozlišit mezi tím, zda jsi spokojená s tím, jak to je a mnohem raději o oblíbenosti jenom sníš nebo by ses opravdu chtěla změnit. Změna totiž vždycky něco stojí a můžeš tím přijít i o těch pár přátel, co teď máš nebo hůř: Skončíš jako zoufalec a celé tvé třídě budeš pro smích, protože ses chtěla tak strašně zavděčit.

Existuje také hrozně moc typů „oblíbených“ slečen. Jeden typ je oblíbený proto, že je hrozně hodný, ochotný naslouchat a pomoci, ty další mohou být oblíbené proto, protože jsou těžce „in“ a jdou si za svým…. Čím chceš být známá a oblíbená ty?

Pravidlo č.1: Nejsem stejná jako vy!

Prvním pravidlem není myšlenka: „Když ostatní nosí v zimě bundy, já si vezmu plavky“ Nemusíš se na 100% lišit, ale existují případy, kdy chceš zapadnout do nějaké určité party a v tu chvíli jde tvá individualita stranou a ty se začneš chovat přesně tak, jak se chovají oni, to je hloupé ne?

Mě osobně by hrozně rozčilovalo, kdybych měla svůj styl, svoje kamarádky a přišla nějaká slečna a začala vše napodobovat a podbízet se, protože to určitě není nejlepší řešení a takhle se oblíbenou nestaneš.

Je potřeba mít jistou dávku individuality, něco, čím se alespoň trošku budeš odlišovat a co ostatní nebudou považovat za výstřednost. Nepřebírej názory cizích lidí, neopič se, nesnaž se být stejná – každý jsme jiný a tak to má být!

Pravidlo č.2: Nenech se využívat!

Znám hroznou spoustu slečen, které si tak moc přály být oblíbené, přály si, aby je všichni měli rádi a dospělo to k tomu, že je ostatní začali zneužívat. Začalo to od půjčování sešitů až po dělání domácích úkolů a když se  naučíš říkat na vše ANO, hrozně špatně se odvyká. Buď milá, buď vstřícná, ale nenech ze sebe udělat někoho, koho můžou zneužívat.

Pravidlo č.3: Nikdy se nemůžeš líbit všem

Pravidlo, které všechny známe a stejně nedodržujeme, protože prostě chceme být oblíbené u všech! Je ale i úspěch mít pár svých věrných kamarádů/kamarádek, se kterými si budeš moci ve třídě povídat, dělat si legraci, smát se – už to je vítězství a uvědom si, jestli je nutné to, aby sis kamarády zkoušela udělat ze všech.

Pravidlo č.4: Ochota naslouchat

Jak v dívčím, tak klučičím kolektivu se cení, když umíš naslouchat a vyslechnout si problémy ostatních. I takhle se ze spolužáků mohou stát lepší kamarádi, i takhle si můžete být blíž a to, že se ti svěří, nemusí znamenat, že chtějí radu, protože spousta z nás si chce jenom postěžovat a vylít si srdíčko u někoho, kdo si to rád poslechne. Proto se snaž neodvrhnout ostatní, snaž se občas si s někým promluvit a když uvidíš, že má někdo problémy, zeptej se o co jde.

Pravidlo č.5: Nerozšiřuj drby, neprozrazuj tajemství

Lež má krátké nohy a když někomu slíbíš, že jeho tajemství neřekneš a porušíš to, pravděpodobně se časem tvoje chyba prozradí. Stejně tak je špatné o někom lhát, šířit pomluvy, o kterých ani nevíš jestli je to pravda a dělat ostatním ze školy peklo, protože právě oni možná chtějí být stejně oblíbení jako ty. Každá třída má svou drbnu, ale většinou nejde o tu chtěnou oblíbenost.

Pravidlo č. 6: Jsem v pohodě!

Holky, které nedělají ze všeho tragédii, nebrečí, když dostanou čtyřku, smějí se samy sobě a dokáží být pohotové a vtipné, si kamarády získávají lépe než ty s opačnými vlastnostmi, to je jasné. Nemusíš se za každou cenu snažit udělat vtip, říct něco srandovního, ale určitě je lepší být pohodová s milým úsměvem než věčně zakomplexovaná a ubrečená kvůli každé blbosti.

Ale teď vážně: Chceš být oblíbená za každou cenu nebo pro tebe bude lepší najít si jen pár dobrých kamarádů?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článek5 důvodů, proč se vyplatí být soběstačnou ženou
Další článekBuď sama sebou – za každou cenu?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

48 KOMENTÁŘE

 1. Tak tenhle článek mi hrozně pomohl, obzvlášť teďka, protože naprosto vystihuje moji situaci.. děkuju moc Mers! :))

  • No jsem začátečník 6 třídy ale pořád mi příjde že mně moje 2. nej kamarádka využívá a šikanuje i když jsem straší chci se zeptat o pár rad a taky todle skusím jen se chci zeptat některých lidí co s tím :(

   • Ahoj.no tak to není nejlepší kámoška:-) Prď na ní, přijde jiná, opravdová. Nebo si s touhle promluv.

   • Ahoj, musíš té „takykamarádce“ ukázat, že se nedáš! Nevšímej si jí a když ti řekne, že nejsi kámoška a že s tebou nemluví, řekni jí, že Já nevím, kdo ze sebe dělá důležitou. Taky je to podle toho, jak moc tě šikanuje. Pokud ti nadává, zkus si jí nevšímat a nebo jí říct, ať tě nechá být, ale pokud tě bije, měla bys to říct někomu dospělému. V tomhle případě nejde o žalování, ale o to, abys vyřešila svůj problém. Pokud ti ona řekne, že kamarádky na sebe nežalují, řekni jí prostě, že jsi oznámila někoho, kdo má nějaký problém s tebou, abys zase tu kamarádku měla. Pokud se to i tak nezlepší, můžeš jí upřímně říct do očí, co si o ní myslíš nebo jí to zavolej a než stihne něco namítnout, zavěs nebo jí řekni, že prostě už jí máš plné zuby. Taky si s sebou, pokud jí to jdeš říct, vezmi tu druhou kamarádku, aby tě kdyžtak podpořila a pomohla ti to vyřešit. A nebo jí řekni, že kámošky jsou prostě kámošky a že už se s ní bavit nebudeš.

   • Nebo jí taky můžeš říct, že je to malej rozmachanej fracek. Taky jde svým způsobem o zbabělce, který se snaží zvýšit své sebevědomí. Zatím ahoj. Kikina

 2. V tom, co píšeš ve článku máš pravdu. Já sama jsem nikdy nebyla středem pozornosti a vlastně jsem ani nikdy neměla přání, abych byla vyloženě oblíbená. Já mám kolem sebe raději kroužek tří, čtyř lidí, se kterými si mám doopravdy co říct a se zbytkem vycházím normálně a naprosto v pohodě. :)

 3. Myslím že si to naprosto vystihla, obzvlášť mojí situaci. Mám jenom 3 kamarádky se kterýma hodně kamrádím, to je asi tak všechno. Strašně jsem si přála být víc oblíbená, zapůsobit víc před nějakým člověkem který si o mně myslí, že nejsem vůbec zajímavá, ale že jsem nudná. Já jsem ale taková tichá, moc se neozívám, neumím někoho oslovit. To asi bude ten problém. Ale že bych se chovala a oblékala jako ostatní abych někam zapadla? To je kravina, každý je originál, nemá cenu někoho napodobovat aby byl více oblíbený, a nebo aby zapůsobil. Když bych chtěla na někoho zapůsobit, nebo se dostat do nějaké party, chovala bych se přirozeně taková jaká jsem. Byly doby že kvůli tomu že nejsem oblíbená a nemám moc kamarádu jsem brečela, byla furt smutná, naštvaná. Byla to blbost, a jsem ráda že mám aspoň pár kamarádek, a příbuzný stejného věku. Někdy je docela výhoda nebýt oblíbená =D

 4. Pro mě je lepší ta druhá možnost. Mít jen pár opravdových dobrých kamarádů. :) Jsem taková… stydlivá. Je pro mě těžké se seznamovat s novými lidmi. :D

 5. Super článek =)
  Já ve třídě nepotřebuju být oblíbená :)
  Bavíme se tam nějak všichnis e všema až na vyjímky :D
  Jsme prvním rokem na střední a na základku bych se už nevrátila ;)

 6. článok mi príde dobrý, tiež som kedysi chcela byť obľúbená.. ale zistila som že to nechcem.. chvíľu sa mi to páčilo, ale časom o vás všetci začnú hovoriť, ohovárať za chrbtom, nadávať a začala tam byť závisť. človek si dal sukňu, a už o ňom hovorili že je k****.. kôli jednej sukni.. takže by som chcela povedať že niekedy je lepšie si predsalen premyslieť či chceme byť obľúbené ;)

 7. Tak já půjdu tak trochu proti proudu-bavilo by mě být oblíbená. Zvlášt poslední dobou stoupám po tom pomyslném společenském žebříčku a jsem čím dál štastnější. Samozřejmě ne být oblíbená přes mrtvoly, to ne ale je to příjemné, když vás všude vítají s otevřenou náručí. Nemám nic proti názorům ostatních tady, jestli jim pár skvělých kamarádek stačí a jsou absolutně spokojené, tak jim to přeju :)

 8. Tenhle článek mi opravdu hodně pomohl jsem skoro nejvíc středem pozornosti

 9. Ahoj, Mers já už nevím co mám dělat kamrádka mi napsala, že chce změnit svůj život i kamoše v něm…a já se bojím aby se na mě nevykašlala, sice ani nemá duvod, ale poslední dobou je jiná…pořád offline nebere mi mobil, já nevím co se s ní děje..A když se jí zeptám, Děje se něco? Je vše ok? Tak mi odpoví znechuceně Co by se jako mělo dít? A já když jí řeknu třeba no to nevííím tak mi odpoví NO TAK SE MĚ NEPTEJ! A pak už se se mnou nebaví..:((( Porad mi prosím..Myslíš že je tohle pravá kamarádka?? :(

  • Ahoj, tak lidi se neustále mění, s tím se musí počítat. Nechová se k tobě moc hezky a asi by si to měla uvědomit. Zkus za ní nedolézat a nedoprošovat se a prostě jí naznač nebo rovnou řekni, že takhle se kamarádky nechovají a tys jí nic neprovedla – snad si to uvědomí sama:)

 10. Ahoj Mers :)

  Mě tohle trápilo a abych pravdu řekla, trápí i občas do teď. Nevěděla jsme proč mě tak ostatní neberou.Ale když jsem se bavila se spolužačkou, tak prý proto, že jsme jiná než ostatní, prostě normální. Možná to bude směšná otázka, ale co s tím, Být jako ony, abych zapadla nebo si zvýšit sebevědomí( trik se zrdcadlem nepomáhá :/)

  Děkuju za odpověď

  • Ahoj, tak asi co bys měla zjistit je to, v čem jsi jiná než ostatní – věř mi, že zvýšit si sebevědomí je hrozně těžké a jde to vážně pomalu, protože jakmile si nevěříš a nemáš se ráda, jen těžko se přesvědčuješ o opaku. Zkus zjistit, co je jinak, ale podle mě je lepší než být úplně oblíbená – mít pár dobrých kamarádů. Být tebou, na to bych se soustředila nejdřív – mít někoho, kdo tě podpoří, nějakou oporu a hned si budeš věřit více:)

  • Nechodím zmalovaná,neříkám s prominutím sračky, neulítávám si na diskotékách. A taky asi je to v tom, když si s někým nemám c říct, moc nemluvím. Tak jestli ej to v tom nevím. S kamrádkami mimo školu je vše v pohodě.

  • Spolužačka říkala, že neví čím, ale vidí na ostnínch, že jim připadá jiná.Ale jí tak nepříjdu,. Bavíme se normálně.

 11. Ahoj Mers :)
  Mám problém takový, že když mě lidi znají dobře, tak jsem ukacená,otevřená, praštěná. Ale ve třídě, naopak, jsem tichá,klidná, úplnýý opak.Měla jsem to i na základce a mám to i na střední. Nevím, co s tím.

  • Páni! To přesně vystihuje mou situaci. :/ S kamarádkou pořád blbneme, děláme blbosti a pořád se smějeme. Jakmile se bavím s někým jiným ve třídě, tk už jsem uzavřená, nemám k nim žádnou důvěru a nedokážu se pořádně uvolnit, abych pronesla něco vtipného nebo tk něco. Prostě se mi úplně zablokuje mozek..:( A navíc..mrzí mě, že mě někteří lidi ve třídě odsoudili dřív, než mě poznali…

   • Taky to tak mám! S nej kámoškou pořád blbneme a pořád o něčem kecáme a ve škole o mě všichni říkají, že jsem strašně tichá…

  • Naprosto přesně napsané!
   Taky to mám tak. S mýma třema kamarádkama pořád blbneme a tak, ale ve třídě nedokážu říct pomalu nic vtipného a nedokážu se uvolnit, ale vůbec nevím čím to je, hrozně moc mě to štve :( právě proto si všichni myslí, že jsem tichá, taková ta umírněná holka, ale ve skutečnosti taková nejsem.
   Polde mě je to tím, že už jsem zezačátku, když jsem nastoupila na školu taková byla a tak mě všichni takovou vidí doteď, ale nevím, třeba to tak neni :/

   • Tyjo…. ja to mam uplne stejny. S mojemi nej kamosky jsem ukecana a delam blbosti atd… ale ve tride jsem klidna a nevim o cem si s nimi povidat. Vsichni si mysli ze jsem ticha atd… ale nevim jak se s nimi bavit :(( prosim o radu :)

  • Mám taky tohle. Mers prosím, udělala bys na to článek. Spoustě nás by to pomohlo :)

 12. Ahoj Mers,
  ve třídě nejsem vůbec středem pozornosti,jsem prostě učitelská dcera, všichni si o mě myslí, že když mi něco udělají,nebo budou nadávat , tak to řeknu nebo – li požaluju ,,mamince“ :( mě to hrozně mrzí,nedávno jsem ztratila nej.kámošku kvůli tomu,že jsem udělala to co si nepřála,rozešla se s klukem a ona nechtěla abych mu něco psala,samozřejmě jsem mu napsala kravinu..ale pak jsem kámošce řekla že jsem to nepsala já..já newím co mám teď dělat…..Můj idol se o mě vůbec nezajímá,chci na něj nějak zapůsobit, abych jsem alespoň trošiičku byla oblíbenějšííí :(..ale jak? nemohla bys mi prosím nějak poradit? Díky :)

  • Ahoj,

   myslím že nejlepší je to moc neřešit, tím že se budeš přehnaně snažit to můžeš jen zhoršit. Snaž se být víc komunikativní, ale nevnucuj se, zkus svému idolovi třeba napsat, nějak se s ním dostat do kontaktu a neboj se – oblíbenost se může rychle změnit:)

 13. ahoj holky,
  jsem v nový třídě teď druhej rok.Společně se mnou loni nastoupila taky nová holka,Terka.Na začátku mě holky měly trochu raději a Terku odsuzovaly protože ona si stála za svým názorem a často to až přeháněla.Ale my jsme byly dobrý kámošky a tak jsem se jí zastávala.Postupně jsem přestala být ,,chtěná“ a Terka mě začala odstrkovat a začala si utvářet partu.Najednou jsem byla sama a nikdo se mnou být nechtěl.Byla jsem zoufalá a moc jsem chtěla svojí Terku zpátky.Ale asi jsem byla jen vlezlá a teď chápu že Terka je dobrá jako kámoška,nikoliv nejlepší kámoška.Měli jsme od sebe nějakou dobu klid a teď se dobře kamarádíme.U nás jsou oblíbený holky co mi přijdou jako lesby.pořád po sobě lezou a v horšim se i pusinkujou!!A taková já nejsem a nechci být,chci být oblíbená jinak.Jsem docela stydlivá.Nevíš,Mers,co mám dělat??:(

 14. Ahoj, tak já jsem nikdy moc kamaradek. Vždy se bavila spíš s klukama než s holkama. Na zakladce to bylo v pohodě, něj. kámoš byl kluk a moc jsem to neresila.. Teď jsem na střední v prvaku a máme dobrej kolektiv a za to jsem rada. Jde o to, že pokud se chci s někým kamarádit, tak se musím nějak snazit. Našla jsem si kamarádky, ale jen díky ttomu, že jsem prostě pár týdnů za tou partou chodila sama od sebe. Teď se spolu bavíme, smejeme atd.. Jde jen o to, že nesmíte čekat, že za vámi někdo poleze, ať jste jeho kámoška… Holt se musíte snažit.

 15. Taky nemám moc velký okruh přátel. mám 2 nejlepší kámošky, asi se 7 se bavím jen tak a nejsme si nijak blízké. Chci se přátelit i skluky a né pořád chodit v holčičích smečkách :D jedna moje „sokyně“ to má fakt hodně nahnutý. hned po škole randí sama asi s 5 klukama a toulá se s nimi bůhví kde až do večera -_-‚ a druhý den hned zase s jinýma O_O to už je docela trapas -_-‚

 16. Ahoj. Promiň,jestli se to sem nehodí,ale někam to napsat musím a žádám tě o radu. Mám nejlepší kamarádku. Chodíme spolu do 8.třídy. Jenže její mamka jí furt vyhrožuje,že ji dá na jinou školu kvůli známkám :/
  A já jsem kvůli tomu den co den vystresovaná,každý den brečim..neumim si představit,že bych byla ve třídě sama. Skoro nikdo se se mnou nebaví,spolužačky mají už skupinky a různé party..nemůžu furt nikam zapadnout. Mam jen tu svoji kamarádku. Ta jiná škola není jistá,ale já jsem stejně furt vynervovaná. Také už jsem o tom mluvila s mojí mamkou,ale mam strach že by jí mohlo vadit že bych pak ve třídě byla sama :'(
  Poradíš mi prosím? Myslíš že je špatně že bych se skoro s nikym ve třídě nebavila? Moc děkuji! :)

 17. Ahoj mám problém nikdo ze třídy se semnou nebaví kámoš mi říkal že je to protože se líbim klukum co mám dělat?? :(

  • Ahoj, pokud je to proto, že se líbíš klukům, jo to asi tím, že žárlí. Jestli se s tebou nebaví vůbec (jako když k nim přijdeš a ony hnedka jdou pryč) tak si s něma zkus promluvit, tím se řeší hodně vztahů. Nebo se prostě začni byvit s klukama, holky se pak s tebou začnou bavit taky, protože se budou chtít bavit s klukama. Ale hlavně se nenech zneužívat! Hodně štěstí…:)

 18. Ahoj, co mam dělat? Chodim do školy v Itálii a nikdo se se mnou nebaví. Myslim si že je to tím, že neumím moc dobře italsky ale chodim taky na výtvarku a tam je to v pohodě. Jsem z toho už zoufalá. Poradte prosim nekdo…
  Děkuji

 19. Ahoj, chodíš do školy v Itálii? To je skvělé, moc ti závidím. Určitě to bude jazykovou bariérou. Jak dlouho ta jsi? Až se v jazyce zlepšíš, uvidíš kolik kamarádek a kamarádů budeš mít. Nezoufej a užívej si! Takovou příležitost nemá každý! Pro zatím se jen usmívej a chovej se mile, určitě si moc fajn holka, která bez kamarádů dlouho nezůstane!

 20. Ahoj, co mám dělat když se se mnou lidi ve třídě baví jen když potřebujou poradit, opsat úkol, nebo něco vysvětlit.

Diskuze je uzavřena.