Domů Sex & vztahy Kamarádky Buď sama sebou – za každou cenu? ...

Buď sama sebou – za každou cenu? 5/5 (2)

6

Máme kamarádky, kamarády, kluka, který se nám líbí a plno dalších lidí, kteří nás dokážou ovlivnit. Určitě taky znáš tu situaci, kdy tě někdo upozorní na nějaký tvůj nedostatek nebo chybičku a ty to za každou změnu chceš změnit – ať už je to styl oblékání, váha, vlasy či nějaká vlastnost. Ale je to správné? Je správné nechat se ovlivňovat od lidí, kteří jsou jiní než ty?

Když vynecháme rodiče, učitele a jim podobné skupiny lidí, kteří z nás chtějí mít lepší děti a studenty, zbydou nám dvě velké kategorie, které by nás možná i rádi měli jiné a takové, jaké si přejí, jaké to jsou?

1. Kamarádi, kamarádka, parta

Největší riziko je, když jsi součástí party kamarádů. Spousta dívek nechce být poslední v kolektivu, nechce být jiná, chce se všem uvnitř party podobat – proč? Aby jí ostatní brali stejně dobře, jako se berou navzájem! A v tu chvíli začíná to naše ovlivnění.

Nejvíce se to projevuje v situacích jako je kouření, chození za školu, ale i třeba šikana – prostě v těch momentech, které nejsou tak úplně správné. Nikdy bych nezačala kouřit nebo dělat z cokoliv uvedených situacích kvůli kamarádům. Jakmile tě začnou ztrapňovat, že jsi ještě neměla cigaretu v puse je nejlepší to naprosto ignorovat. Kouření totiž není záležitostí jednoho, dvou dní – většina z těch, kteří tomu podlehnou, kouří většinu svého života a když přehlédnu zdraví, těch peněz by mi bylo doopravdy líto!

Parta kamarádů není od toho, aby tě nutili dělat něco, co ty nechceš – dobře, je normální, že se zasmějí, možná do tebe rýpnou, ale jakmile to přesahuje „zdravou mez“, jsou to opravdoví kamarádi? Proč by tě opravdoví kamarádi chtěli neustále ztrapňovat?

Stejně to se týče kamarádky – která z nás žádnou, alespoň lepší nemá? Máme nebo měly jsme ji všechny. A když se stane součástí našeho světa, tak jsme schopny udělat všechno proto, aby se nedala dohromady s jinou slečnou a nepřestala se s tebou bavit. To naprosto chápu. Pokud ti ale začne vyčítat tvoje chyby – jako třeba to, že jsi rozmazlená nebo ukňouraná, zamysli se nad tím, ale neber to jako hotovou věc.

Možná by doopravdy vašemu přátelství prospělo, aby ses přestala neustále litovat, brečet nebo kňourat. Třeba jí to vážně vadí… Pokud ti ale vyčítá každou druhou věc – nechtěla by kamarádit s úplně jiným člověkem? Protože, když se ty změníš přesně tak, jak si ona bude přát – budeš nakonec někdo úplně jiný.

Kdy se tedy v téhle skupině lidí změnit? Pokud tví kamarádi poukazují na nějakou tvou špatnou (doopravdy špatnou!) vlastnost a ty cítíš, že možná mají pravdu – třeba tím prospěješ vašemu přátelství.

2. Potencionální či současný přítel

Kluci jsou naše malinké a šťastné prokletí – trápí nás, ale taky dodají úsměvu a milujeme je. Občas se ale zamilujeme do kluka, který to s námi zas tak dobře nemyslí. Pokud chceš mermomocí chodit s nějakým klukem, který řekne, že s tebou bude randit jen za takových a takových podmínek (puberťák!), např. když zhubneš – vážně si myslíš, že když shodíš pár kilo, bude s tebou naprosto šťastný, zaujmeš ho a budete spolu do smrti? Takový kluk si na tobě 100% najde další chybu a dá ti další ultimátum, což je hloupé.

A teď nemluvím o chybách, které jsou doopravdy vážné – oplácanost není na škodu, která z nás je extra a krásně štíhlá? Ale obezita, která ohrožuje tvé zdraví? To už je věc jiná…

Já za tu dobu, co se svým přítelem jsem ztloustla i zhubla – mám různé životní období v kterých dost měním váhu a dohodli jsme se, že když to příteli bude vadit, tak mi to řekne a já se sebou tedy začnu něco dělat. Je ale jiná věc, udělat to pro kluka s kterým jsi ve šťastném dlouhodobém vztahu a pro někoho, koho sotva znáš a ani nevíš, jestli tě má skutečně rád.

U kluků je situace těžší, dokážou nás ovlivnit o moc víc – jak ve vzhledu, tak ve vlastnostech – řekne: „ty jsi tak rozmazlená“ a pokud o něj snažíš, ihned se sebou začneš něco dělat, je to ale dobře? Je správná věc, měnit se kvůli někomu, o kom ani nevíš, jestli tě má vážně rád?

Jsme takové, jaké jsme, nějak jsme se narodili – a i ty sebestřednější, sebepokaženější slečny si dokážou najít kamarády a přítele. Neměň se kvůli blbostem, nepřetvařuj se kvůli někomu, kdo za to nestojí, stejně nebudeš šťastná a pokud je to blbec – nezavděčíš se mu, ani když se „vylepšíš“.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekChci být oblíbená!
Další článekChcete prorazit v online marketingu? Založte si profil na LinkedInu?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

6 KOMENTÁŘE

  1. Mers ! :)), tebe nám seslal Bůh z nebe a tenhle článek 100%…zrovna nějakou dobu tuhle problematiku řeším, a zrovna teď mi bylo nejhůř, jenže jsem se začetla do tvýho článku, a spadl mi kámen ze srdce, skvělé načasovaní, strašně moc děkuju za článek! :))

  2. Co se týče toho kouření v partě.. tak sem jediná, která nekouří a vůbec na to kecy nemaj.. občas se mě zeptaj, jeslti to nechci zkusit a já řeknu pochopitelne NE ! a oni to dál neřeší.. :) berou mě takovou jaká sem a sem za to vážně ráda.. nikdy na mě kvůli tomu neměli kecy, spíš mi to záviděj :D že oni nemůžou přestat.. :D a to jim je 15 (jako mě) a některejm dokonce 13 14.. :/ což je špatný, ale tak že jo.. kazej si svoje zdaví !! jinak zase další krásně napsaný člínek.. ;)

  3. Ahojda Mers, skvělej článek. Mám kámošku, ale připadámi , že s ní nejsem sama sebou. Nikde nemůžu najít kámošku se kterou by jsem si fakt dobře rozumněla. Nemohla by js mi prosím poradit??

    • Ahoj, to nejde lámat přes koleno – ono to jednou přijde a najdeš někoho (možná i přítele), se kterým sama sebou budeš, budete si rozumět a nebude problém. Rozhodně to není dobré nějak uspěchat nebo snažit se někoho „zlákat“ k sobě za každou cenu:)

Diskuze je uzavřena.