Domů Rodina & Škola Moje zápisky Hříchy mladých slečen (už ne, prosím!) ...

Hříchy mladých slečen (už ne, prosím!) 5/5 (1)

21

Ani nevím, co mě inspirovalo k sepsání tohohle článku – pokud se tomu článek vůbec dá říkat. Možná je to ten fakt, že mnoha mladým slečnám chybí taková ta zdravá soudnoust a dělají věci, které já považuji za hloupé až ponižující. Je mi jasné, že na věci, které sem napíšu spousta lidí (ti, kteří se v tom vidí), budou mít naprosto odlišný a negativní názor.

Každá jsme byla (nebo jsme) mladá. I já si pamatuju na své pubertální období, občas i uvažuji, zda jsem z toho někdy vyrostla, a ve svých krásných mladých letech děláme spoustu kravin, kterým se jako starší rády zasmějeme. Nemám pravdu? Upřímně… Přijde ti, vše co děláš správné? Hodné tvého věku?

A tady je šest náhodných hříchů:

Hřích č. 1

Kalhoty u stehen – tanga nahoře. Ach! Už ne! Začalo to, když jsem nastoupila na střední školu a přede mne si často sedaly slečny, kterým byly bokovky zřejmě malé a tak ukazovaly víc, než jsem potřebovala vidět. Ten pohled nepřeju nikomu. Začala jsem si toho všímat právě v prváku a později už i na ulici, kdy šly slečny zřejmě s podobným „tanga náboženským vyznáním“. Vážně nepotřebuju vidět, jaké má slečna kalhotky a její polovina zadních partií mě také neláká. Prosím, nedělejte to. Už jen kvůli tomu zdraví…

Hřích č. 2

Centimetrové černé linky – prošla sis tím taky? Všímám si, že hodně slečen, ktere se začnou malovat, umí snad jen jeden druh líčení. Černá tužka je věrný kamarád nás všech, ale kdo z nás má oči a celkově vzhled na to, aby si totálně orámoval svá víčka? Podívat se do zrcadla a zamyslet se. Ve třinácti letech? Vždyť je to tak „agresivní“…

Hřích č. 3

Neustálé komplexy – tentokrát pryč od vzhledu. Nemohla bych mít kamarádku, která by si neustále stěžovala jak je tlustá, ošklivá, blbá, neúspěšná atd atd. Proč si raději nenajít něco, co je na nás krásné a to, co nám vadí můžeme zamaskovat. Tím, že o tom neustále budeš diskutovat (24 hodin, 7 dní v týdnu) jen lidi přesvědčíš, že jsi doopravdy to, čeho se tak bojíš – tlustá, ošklivá, blbá a neúspěšná. Který kluk by chtěl holku, která dělá z komára velblouda? Vždyť je plno kluků, kteří budou tvou slabinu považovat za přednost… Proto: Už žádné stěžování, hlavu vzhůru, vypnout prsa, zastrčit bříško a vpřed!

Hřích č. 4

Emo patka a  mastné vlasy – jistě, jistě – někomu taková patka přes půl obličeje sluší, ale to zas není většina a mnoho z nich, tak jen skrývá svou vcelku pěknou tvář. A chraň mě před permanentně mastnými vlasy – chápu, že někdy nic jiného nezbyde, není čas na mytí, někam se musí rychle vyrazit. Ale znám pár takových, které si vlasy myjí snad 1x za měsíc a vypadá to úděsně. Vím, že vzhled není vše, ale vlasy by měly být naší vizitkou, součástí naší krásy a není nad umyté, lesklé a hlavně zdravé vlasy.

Hřích č. 5

„Je mi 14ct a už jsem to dělala“ – jsem to ale borec! Slečna, která nedbá zákonů, ohrožuje své zdraví, současně ubližuje svých rodičům a riskuje takové problémy? S takovými nevycházím moc dobře. Je mi jedno od kdy slečny začnou vést svůj sexuální život – je to jejich věc, jejich tělo. Ale všude to psát, říkat to, chlubit se tím? To je trošku hloupé, nezodpovědné a dětinské…

Hřích č. 6

Posílání nahých fotek – ve vztahu je hezké, když si dva důvěřují a dávají si fotky, které by na veřejnost neměly přijít. Ale nikdy v životě bych fotku neposlala někomu, kdo jí jen tak v klidu může umístit na facebook či jí rozeslat dál. Asi není málo takových případů. I jedna moje známá ze SŠ si myslela, jak tím kluka, o kterého se dlouho snažila a on jí nechtěl, ohromí. Místo toho se jí vysmál a fotku rozeslal po celém jejím městě.

Myslím, že šest věcí, které mě vcelku donutily tenhle článek napsat, bude stačit (zatím). Je jasné, že co se nelíbí mě, se musí nelíbit i tobě – to je jasné. Každá na to máme tak trošku jiný názor.

Jaký je na to tvůj názor? Souhlasíš se všemi 6ti hříchy?  Co tě v poslední době u mladých holek znepokojuje či odrazuje?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekNěco málo o soláriích
Další článekKdy je vztah zralý na rozchod?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

21 KOMENTÁŘE

 1. Ano,se všemi věcmi souhlasím.Co se týče černých linek,jsou úúděsné pokud jsou namalované silou a jejich tlouštka je opravdu velká,takový holky nechápu.Ale souhlasím se všemi hříchy,ono by se vyplatilo kdyby si TENTO článek přečetlo co nejvíce holek,protože toto by jim mohlo otevřít ty zalepené oči.Hřích č.5- Takový holky absolutně nesnáším,na naší školy je jich bezpočet a každý se o nich jen baví—> (pomlouvá a nebo uctívá). Holky,které splnují tyto hříchy,jsou svým způsobem *chudáci* protože to co dělají je někdy až otřesné a kdyby snad měly rozum,nedělaly by to.Je to můj názor,každej má jinej,takže se za pravdu radši hádat nebudu:).

 2. Já osobně jsem ještě proti,dnes už pro hodně lidí typickému,stylu života,kdy se mladí chodí bavit a ožírat.chápu,když jdu někam s přáteli,dám si jedno,dvě piva,le ožrat se tak,že si nic nepamatuju???a navíc už v patnácti?k tomu se taky pojí to,že kouří už třináctileté slečny…
  já oosbně chodím na gympl v Brně,dost prestižní a co vidím?klidně i ředitelova dceruška hulí hned vedle školy!!!
  navíc v dnešní době už není problém chlast dotáhnou do školy a pít ho tam,což mi dokazují mí spolužáci a spolužačky.
  jinak hezký článek

 3. Ještě bych tam dodala další hříchy. Například, když se holka chová jako děvka, táhne to z ní jako z továrny na cigarety, opíjí se do němoty a myslí si, jak je úžasná.
  Co se týče těch černých linek, sama si je kleslím nad víčko, ale rozhodně nejsou centimetrové přes celé víčko.

 4. Tos těma mastnejma vlasama je pravda…fakt to nevypadá hezky já si vlsy musím mejt ob den protože je mam za 2 dny zase mastný a protože mam patku tak si je musím mějt důkladně :) Dobrej článek :)

 5. To si někdo fakt meje vlasy jednou za měsíc? :D Já většinou tak dvakát do tejdne, mastí se po pár dnech :D

 6. Ano, ano… nemluvě o kouření cigaret hned vedle školy, opilích puberťácích, válejících se u nás ve křoví a vybroušeném slovníku naší třídy. Toho by se našlo!

  • Hned vedle školy, to je ještě v pohodě, to spolužačka kouří na záchodech ve škole.

 7. ve všem máš pravdu, souhlasím sebou, taky nesnáším když má někdo mastné vlasy a znám jednu holku která si myje vlasy dvakrát do měsíce má je hnusné ale ona pořád říká že si tim vlasy n ičí když je omývá atd.. hlavně že má vlasy až po prdel a ještě když si je omyle tak je nevyfénuje ani nenechá volně uschnou ale ona de s mokrou hlavou spát..bože.. nechápu..každé den má zacuchany vlasy (nečeše si je ráno) a než bych včechno to co ona dělá napsala tak by to trvalo hodně dlouho
  a jinak hezký článek..:) a ty slečny to co tohle dělají by si měly přečíst tenhle článek a poučit se..:)

 8. Joo, souhlasím. :) Akorát poslední dobou se vidím ve hříchu č.3. A přitom jsem taková nikdy nebyla. :D

 9. Naprosto souhlasím! :))) Slečny by se měly zamyslet…. jen k těm černým linkám…ale pokud jsou sice výrazné, ale přiměřeně, tak to hřích není ne? ;)

  • Svým spůsobem ne,ale musí být jen lehké a přirozené.Mers souhlas!Vážně mě to přide hloupý.Každý by si měl uschovat přirozenou krásu a nepatlat na sebe tuny meke-upu a půlcentrimetrové linky už jsou taky dost!Doporučuji nemalovat se tekutými,kdzž nemáte stabilní ruku,nevypadáte pak zrovna 2x k nakousnutí.Prostě zkuste třeba tužku na oči.Vipadá to 100x lépe a taky přirozeněji.:D:)

  • Pokud to slečně sluší a není to nic extrémního tak černé linky mohou být krásné.. ale měla jsem spíš na mysli, ty centimetrové, kdy naprosto zmenšují oči a působí to hrozně „agresivním“ dojmem:)

 10. mytí vlasů jednou za měsíc? to de? já si vlasy nemju týden a už mě svědí hlava :D jinak si je meju tak 2x do týne, jak je čas :D

 11. Mně štve jedna holka, že když jdeme ven tak tam čekám (nepřeháním!) čtvrt hoďky jen kvůli tomu že se upravuje. Mně to hrozně štve protože i když dem do třídy tak si stoupně k zrcadlu a hned se upravuje, přijde mi to hrozně namyšlené .. nevíš co mám dělat? Jako co jí říct, nebo tak? Ona je příšerně urážlivá .. -_-„“ … X_o … :P .. :/ .. :D

  • I když je urážlivá, tak jí to normálně řekni – ne nijak ošklivě, ale tak jak ti to připadá…. i kdyby se naštvala, určitě jí to po čase přejde:)

 12. Já osobně mám stále častěji pocit, že se ze mě v necelých 17 letech stává „mladou generaci“ nechápající stařena. Občas mě děsí, co všechno kolem sebe vidím. Nejsou to jen hříchy uvedené v článku. Například mě poslední dobou vytáčejí zmalované páťačky, které si pravidelně odskakují za školu zachlastat a zahulit. Opravdu nepřeháním… Jen si říkám, kam to asi všechno spěje. Být sexuálně zdrženlivým abstinentem a nekuřákem se dneska už asi opravdu nenosí…

 13. SUPER ČLÁNEK =D ale s tou patkou nesouhlasím =)) co znám tak většině lidi hodně sluší =)))

 14. Souhlas, souhlas, souhlas, souhlas, souhlas a souhlas =))

  + ožralý, hulící děti a jejich vytříbený slovník

 15. Se vsim souhlasim a taky jeste ten chlast a huleni, vzdyt be to hruza :( :)

 16. č.5..v naší škole je taky pár takovejch sedmaček co si myslí že když rozkřikujou po celý škole že už to ve 13-ti dělaly tak jsou cool.Já osobně si myslím že ať to dělaly v kolikati chtěly,měly by si to nechat pro sebe.Nechápu jak ti kluci můžou jako tak v klidu se vyspat s holkou které není ješte 15..

 17. souhlasím, se vším. ;)
  já osobně se jen přidám k tomu, že jsem byla v hříchu č.6, ovšem za situaci, že fotky měl můj nejlepší kamarád a zároveň s výhodama, u kterého jsem 100% věděla, že fotky se dále nedostanou a budou jen u něho. A potvrdilo se to. :) takže v těchto případech to z vlastní zkušenosti, když je tomu za takových okolností, věřím. ovšem jak si řekla, jen tak někomu, bych je opravdu neposlala.

  černé linky, těma jsem si snad neprošla nikdy. a je celkem smutné vidět, když moje nejlepší kamarádka už od 14 kouří, teď je občas jak fabrika, chlastá co to jde a tahá se s borcem o 6 let starší. a žádné námitky proti tomu nechce slyšet..
  tím jsem ale odbočila. hezký článek, se vším souhlasím. :)

Diskuze je uzavřena.