Domů Rodina & Škola Škola Když angličtina ze střední nestačí ...

Když angličtina ze střední nestačí 5/5 (4)

1

Křičí to na nás ze všech stran. Znát angličtinu a umět se s ní domluvit na základní úrovni je v dnešní době nutností! Jenže i to pomalu přestává stačit a kdo dnes nedokáže vysypat nějakou plynulou konverzaci z rukávu, rychle porozumět textu nebo napsat seriózní e-mail, jako kdyby angličtinu ani neuměl. Přitom se angličtinu učíme všichni už od prvního stupně na základní škole, kde do nás učitelé sypou slovíčka a omílají gramatiku. A pak nás někdo zastaví na ulici, vybafne na nás anglicky a my se rozpačitě zakoktáme a stěží splácáme nějakou tu trapnou odpověď. Taky se mi to stalo a ne jednou. Angličtina na základce, ani na střední totiž nestačí.

Když jsem se přestěhovala do Británie, rychle jsem pochopila, že angličtina ve škole nás naučí koupit si kávu v kavárně a pomůže nám neztratit se na letišti, ale nenaučí nás ten jazyk doopravdy cítit. To se dá docílit jedině tím, že angličtinu budeš používat, co nejčastěji to jde, a známky z testů budeš brát s rezervou. Z angličtiny jsem odmaturovala bez problémů a i přesto, když jsem dorazila do Británie, zjistila jsem, že angličtina ve škole je úplně něco jiného než angličtina opravdová. Pár týdnů jsem byla ztracená. Když musíš mluvit rychle, svižně, pohotově, chceš použít ironii, udělat si z někoho srandu, na to je potřeba mnohem víc tréninku než čtyři hodiny týdně.

TIP: vybíráme nejlepší online jazykový kurz

A ty tohle můžeš změnit. Nemusíš čekat, až ti přijde příležitost v podobě prázdnin nebo studia či práce v zahraničí, a strachovat se, že to nezvládneš, protože neumíš dobře mluvit, stydíš se, nebo si nevěříš v gramatice. Čím dřív se rozhodneš se svou angličtinou zatočit – v tom dobrém smyslu a posunout ji o několik levelů výš, o to lepší pocit budeš mít pokaždé, když někde něčemu porozumíš. Je to, jako když člověk objevuje úplně nový svět – filmy bez titulků, první anglická kniha a silná přátelství s lidmi po celém světě.

Když nežiješ v dané zemi, je zlepšení jazyka těžké, ale ne nemožné! Nejlepší volbou je jazyková škola, která se svým systémem hodně liší od klasického školního vyučování. Vyučuje se v malých skupinkách a jde především o to se jazykem bavit. Mezi jedny z takových jazykových škol patří také IJV, aneb Institut jazykového vzdělávání. Díky tomu že v IJV mají už patnáctiletou praxi, najdou ti kurz angličtiny přesně na míru. Na jejich internetových stránkách si můžeš otestovat svou úroveň, kde pak hned zjistíš, jaký kurz je pro tebe ten nejlepší.

A pokud angličtina patří k tvým silným stránkám už nyní, můžeš se porozhlédnout po další výzvě. IJV nabízí jazykové kurzy v Praze až ve 20 různých jazycích, od těch opravdu světových až po takové perličky, jako je například Finština nebo Japonština. Tak už neztrácej čas a bav se!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekProč pleti pravidelně dopřát pleťovou masku?
Další článekKde si vybrat nejlevnější a nejvýhodnější půjčku?
Svým věkem už jsem se (bohužel) přehoupla přes krásných „náct" na méně krásných „cet“ . Nyní se již delší dobu živím jako copywriterka na volné noze. Psaní článků mě baví, každé nové téma je pro mě výzvou a rozhodně bych se tomu chtěla věnovat i nadále. Volný čas trávím s přítelem a zakrslým králíkem Baxíkem, baví mě čtení – jsem holka, takže červená knihovna – ráda jezdím na bruslích a samozřejmě jako každý správný, i když už možná vysloužilý teenager, vysedávám u Facebooku.

1 komentář

Diskuze je uzavřena.