Domů Ostatní Konec škrábanců a podrážděné pleti: Jak si správně oholit intimní partie?

Konec škrábanců a podrážděné pleti: Jak si správně oholit intimní partie?

0

V současnosti existuje celospolečenský tlak na dokonale oholené čisté tělo. Bobr se zrovna nenosí. Proto patří holení mezi základní součást dámské hygieny. Hovoříme tu o holení intimních partií.

 

Jednorázová holítka vyhoďte

Pro mnoho žen ale velmi často bývá holení téměř noční můrou. Není totiž snadné se oholit hladce a bez podráždění pleti. Proto pupínky, zarudnutí a vyrážky bývají častým následkem holení. Jak tomu předejít? Základem je především kvalitní dámský holicí strojek. Bez nadsázky se dá říci, že vaše holení bude přesně takové, jaký je váš holicí strojek. Proto na strojku nešetřete. Myslete na to, že jde o věc, která by vám měla vydržet delší dobu, proto se nevyplatí sahat po nejlevnějším řešení. Rozhodně nesahejte po jednorázových holítkách, ta v žádném případě nejsou vhodná na intimní partie a mohou vám zadělat na pěkné problémy v podobě škrábanců. Nejlepší jsou ergonomické holicí strojky, které jsou vybaveny otočnou hlavou a více noži.

 

Vyzkoušejte správnou kosmetiku

Velmi důležitá je i další věc. Liší se třeba holení nohou a holení intimních partií. Na rozdíl od nohou, intimní partie si žádají mnohem jemnější zacházení a také správnou kosmetiku. Pěnivé mýdlo tu nemá co dělat. Namístě je naopak vybrat si jemnou pěnu na holení pro citlivou pokožku či gel nebo krém. Zvlhčení pokožky je nesmírně důležité. Díky němu bude následné oholení hladké a také nebudou chloupky zarůstat – to je poměrně častý a nepříjemný problém u žen a dívek. Neexistuje samozřejmě jednoznačné doporučení, jaký gel, pěnu nebo krém volit. Každá dívka si musí vyzkoušet, co bude nejlépe vyhovovat právě její pokožce. Někdy to vyžaduje trochu času a zkoušení, než padnete na tu nejlepší variantu.

Nenechte bobra přerůst

Zásadou je také pravidelná péče, to znamená pravidelný sestřih. Pokud necháte „bobra“ přerůst, měli byste nejprve opatrně zkrátit chloupky nůžkami, a to na co nejkratší délku a potom se teprve pustit do vyholování. Když budete o délku chloupků pečovat pravidelně, už vám tyto potíže nastávat nebudou. Dobré je se také holit po sprchování či teplé koupeli. Teplá voda pokožku zvláční a pomůže uvolnit vlasové váčky. Proto po mytí probíhá holení mnohem snáze. Nemusíte se přitom sprchovat či mýt dlouho, pouhých pár minut pomůže.

 

Nezapomeňte na závěrečné oholení

Další fází je nutnost odstranit mrtvé kožní buňky. Co se pod tímto názvem skrývá? Jednoduché omytí gelem, který stáhne odumřelé části kůže. Další etapou už je samotné nanesení pěny či krému případně gelu. Podstatné je, aby kůže byla zvlhčená, ale nesmí být mokrá. Pak už následuje holení. Začíná se nejprve souhlasně se směrem růstu chloupků, teprve v druhé fázi proti nim. Když se holítko zanese, je na místě ho opláchnout. Po holení je nutné se dobře spláchnout a osušit. Nesmíte ale zapomenout ani na závěrečnou tečku, a to je ošetření pleti po holení, a to buď pleťovým mlékem či například vodou nebo krémem po holení. Opět je nutné vyzkoušet, co vám bude nejvíce vyhovovat.