Domů Krása & Péče Kosmetické štětce II. – druhy štětců

Kosmetické štětce II. – druhy štětců

3

Často se stává, i těm více kosmeticky „učeným a znalým“, že přijdou do drogerie a vidí štětec, ale na co sakra je? Co si budem povídat, těch štětců, typově a vzhledově odlišných se vyrábí už tolik, že je zázrak, když je bez popisu poznáš všechny, ale i tak – pokud se líčíš a chceš být nalíčená vážně dokonale – by jsi měla mít přehled o tom, na co slouží ty základní štětce… A to si v tomhle článku rozeberem:)

Pokud koupíš celou sadu štětců a je doopravdy slušně vybavená, můžeš tam najít až dvacet různých druhů štětečků, pak není divu, že se v tom občas lehko můžeš ztratit a nevědět jaký druh štětce se na co používá. Pokud nejsi ochotna investovat tolik penízků najednou do sady, ale rozhodneš se štětce kupovat po jednom, z jedné strany to máš jednodušší, protože, většinou, když štětec kupuješ už dopředu víš, na co slouží.

Druhů kosmetických štětců je vážně hrozně moc a vyjmenovat a popsat všechny, byl by to vážně dlouhý článek. Rozhodla jsem se zatím uveřejnit a popsat jen ty nejzákladnější, s kterými si při běžném líčení bohatě vystačíš. (Obrázky a názvy štětců pocházejí od značky Beuty Strokes – najetím myšky na obrázek se ti ukáže jeho název)

Pudrovací štětec – Pudrovací štětec už podle názvu slouží samozřejmě k používání a nanášení pudru na pleť. Protože pleť zabírá největší prostor, který musíš pudrem „poprášit“ je jasné, že pudrovací štětec musí mít extrémní objem vlasového štětce – v tomhle je velikost důležitá – čím větší, tím lepší ;)

Pudrovací štětec na růž

Pudrovací štětec na růž – vypadá v podstatě stejně jako ten klasický pudrovací na pudr, ale je tu jedna drobnost, díky které se od sebe odlišují. Ten na tvářenku je mírně zkosený, zešikmený – protože růž přeci nenanášíš úplně rovně a tenhle štětec ti to usnadní.

Štětec na tekutý základ

Štětec na tekutý a krémový základ – slouží samozřejmě k aplikaci podkladové báze pod make up a k aplikaci make upu samotného. Je jedno zda používáš krycí nebo tonovací konzistenci, štetec si dokáže poradit s oběma. Je plochý, ale ve špičce zakulacený, aby mohl roztírat makeup do ztracena.

Štětec na řasy a obočí

Štětec na řasy a obočí – u toho se vždycky rozesměju, protože je to jediný typ, který snad každý pozná naprosto dokonale bez nějakého ujištování. Na jedné straně kartáček sloužící pro krásné a neslepené řasy na druhé straně sloužící pro upravené obočí.

Štětec na oční stíny

Štětec na oční stíny – slouží k základní aplikaci očních stínů. Poznáš ho díky krátkým „vlasům“ a kulatému konci.

Štětec na roztírání očních stínů

Štětec na roztírání očních stínů – poté, co jsi oční stíny nanesla pomocí klasického štětce měl by na řadu přijít tenhle s těmi nejkratšími štětinami. I když tak nevypadá, je velice přizpůsobivý a nikde na očních víčkách nebudeš mít ošklivé hrubé přechody barevných stínů.

Tak to byly ty hlavní druhy kosmetických štětců. Je samozřejmé, že asi všechny slečny nebudou mít doma všechy štětce. Podle mě jsou základní: Pudrovací a na oční stíny – bez těch se dá velice těžko obejít, pokud se chceš nalíčit:)

Předchozí článekJak na vlnité vlásky…
Další článekOscars 2011 – skvosty od návrhářů
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj mas moc hezkou stránku. Mohla by jsem se te zeptat kde jsi ty to štětce koupila?
    Dekuju))

  2. Ahoj, chtěla bych se zeptat kde jsi sehnala sadu kosmetických štětců (13ks) ty, které jsou na obrázku na začátku, dají se sehnat někde na internetu?

    • Ahoj,

      jsou to Beuty Strokes a koupila jsem na internetu, stačí si zadat do vyhledávače:)

Diskuze je uzavřena.