Domů Krása & Péče Jak na vlnité vlásky… Zatím bez hodnocení.

Jak na vlnité vlásky… Zatím bez hodnocení.

7

Vzhledem k tomu, že některé články už jsou tu poměrně dlouho, už nám „stárnou“ a postupně umírají ve čtenosti, rozhodla jsem se udělat takové malé opáčko pro tvoje vlasy a tvou touhu je mít krásné a vlnité.

Moc dobře to určitě znáš – každá chceme mít to, co nemáme – tudíž slečna s rovnými vlasy si přeje mít vlnitou hřívu a naopak. Doufám, že pár tipů, dosáhnout lokýnek či bohémských vln se dozvíš tady. Takže v tomhle článků najdeš pár způsobů čím na to a odkazů na starší články, které ti v tom mohou pomoci.

Kulmování vlasů

Kulmování je jedním ze způsobů jak dosáhnout vln za poměrně krátký čas. Většina kovových kulem se totiž dokáží zahřát vcelku rychle a pak už jen na tobě jestli si budeš natáčet celou hlavu (víc práce – víc potřebného času) nebo jen pár pramínků. Jediné co musíš je mít kvalitní kulmu. Vyrábí se jak ty s velkým průměrem hlavice – díky takovým budeš mít velké vlny a také se vyrábí kulmu s malým průměrem (také se jim říká anglické) – které naopak tvoří malinké lokýnky. Pokud nevíš po jaké kulmě sáhnout, co takhle sadu, kde najdeš vše? Článek o ní najdeš tady a pokud stále nevíš jak na to, tak zde najdeš pár tipů ohledně kulmování obecně.

Copánky

Pokud si nechceš vlasy ničit zahříváním a vysokými teplotami jako má např. právě ta kulma či žehlička, možná pro tebe budou dobrou volbou copánky. Ty však tvoří trošičku jiné typy vln než kulmy a často se ti to díky „nekontrolovatelnosti“ nemusí podařit tak, jak by sis to přesně představovala, ale chce to trénik a správný grif. Navíc s copánky na hlavě můžeš jít spát a ráno jen rozpustit a jít. Článek o tom, jak si udělat vlnky pomocí copánky najdeš tady

Papiloty

Pokud se ti sice líbí, že copánky vlasy v postatě neničí, ale nejsi s nimi spokojena, protože bys chtěla spíš lokny, než povrchní vlny, tak co zajít do drogerie a koupit balíček papilotů? Buď můžeš koupit ty normální – jednoduché, ale na spoustě vlasů nedrží a v tom případě je lepší koupit tzv. kytičkové – na konci mají takovou malou kytičku – zahákneš a vydrží celou noc. Článek o nich najdeš tady

Alobal, papírové tašky apod.

Pokud se ti nelíbí ani kulma, ani copánky a papiloty nemáš, co takhle si je trošičku primitivněji vyrobit. Postačí ti klasický alobal, nebo pokud se ti více osvědčí – tak klidně i papírové tašky. Návod na vlny z alobalu najdeš tady 

https://proslecny.cz/recenze-knihy-jak-na-kluky/

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekKosmetické štětce I. – na co a kde?
Další článekKosmetické štětce II. – druhy štětců
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

    • Ahoj, ano většinu věcí si objednávám přes net. Důležité je, pokud si objednáváš make up, pudr nebo tvářenku tak mít to vyzkoušené, protože takhle se do odstínu špatně trefuje, takže já když používám jeden pudr, tak si ho objednávám z netu:) Tomu, co jsi mi poslala, bych klidně věřila, z podobných to objednávám:)

        • hm, to je různý, záleží jestli to mají na skladě… a třeba jestli zrovna není víkend a také nevím jak to funguje na Slovensku:) Kdybys objednala dnes tak NEJPOZDĚJI ve čt bys měla mít doma, aspoň takovou zkušenost mám já:)

  1. Ahojky, máš moc krásný blog. Jen jsem se chtěla zeptat. Vlnky se dají dělat i žehličkou a podle „jedna paní povídala“ :D jsou hezčí a déle vydrží. Máš s tím nějaké zkušenosti??

    • Ahoj, tak vím, že se to tak dá dělat a znám spoustu holek, které si vlnky takhle tvoří:) Já sama mám raději kulmu, s kterou mi to jde rychleji, ale když to umíš, tak obě dvě varianty jsou krásné

Diskuze je uzavřena.