Domů Krása & Péče Lepší ošklivá než zakomplexovaná

Lepší ošklivá než zakomplexovaná

11

Název článku už napoví o čem tentokrát se rozepíšu.

Přivedla mě na to ta věc, na kterou se ptají stovky dívek na různých poradnách, kamarádek apod. Vždycky mají nějaký problém se svým vzhledem – třeba mají tlustá stehna, malá prsa, ošklivé nehty, akné, velký zadek a nastává otázka: „Jak si s touhle nedokonalostí můžu najít kluka? Vždyť mě žádný nebude chtít!“

Chce se tomu jen zasmát a neřešit to. Je jasné, že chceme být dokonalé, jak vzhledově, tak povahově. Chceme, aby se za námi kluci otáčeli, chceme být obdivované a krásné. Ale je to možné?

Samozřejmě to možné je. Kráse se meze nekladou. A co teď řeknu bude na jednu stranu určitě ošklivé, ale podle mě pravdivé. Krásná – tím myslím doopravdy krásná (teď mluvím o vzhledu) nemůže být každá dívka. Někdo prostě tu extrémní krásu do vínku nedostane – těch extrémně krásných dívek není hodně a my ostatní? My jsme obyčejné, ale i přesto, můžeme být originální a jedinečné. Můžou se za námi otáčet kluci, můžeme být obdivované. Jak?

Zapomeň na vzhled. Kluci neprahnou po dokonalé barbie, dokonalé dívce, dokonalém „stroji“. Někdy stačí úsměv, vtip, otevřenost – každému imponuje něco jiného.

Proč si to myslím? Protože, kdyby kluci chtěli jen ty vzhledově krásné a dokonalé, tak 80% slečen by zůstalo do smrti „na ocet“.

Je lepší si připustit ty chybičky, které máš. Je lepší si na nic nehrát, ale vážně si myslíš, že budeš úspěšná se slovy: „Ach jo, já mám tak malá prsa!“ nebo „Hrůza… To moje mega břicho“

Konstruktivní kritika je suprová věc, ale zdravé sebevědomí je ještě lepší!

Předchozí článekJe to láska?
Další článekPrvní letní den:)
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

11 KOMENTÁŘE

 1. Skvělej článek.,.ty mi čteš myšlenky..zrovna takovej jsem hledala dneska ;)

 2. To mě hodně trápí moje kruhy pod očima ani když se pořádně vysppím nebo se namažu nějakým krémem tak je pořád má a dost velké :( Mám spíš takovou propadlou kůži a nevím co s tím mám dělat :( kdyby jste někdo věděli poraďte prosím :)

 3. to je tak úžasný článek! jít dál a neřešit to … kdysi jsem byla hóóódně zakomplexovaná, pořád jsem něco řešila, dokonce jsem kvůli mé váze i brečela, brečela jsem kvůli mému akné a tlustým nohám.. ale ono to bylo možná všechno dohromady ;).. znáte to..
  teď? můžu říct pravdu, kašlu na to.. chodím 4x týdně na trénink a tlustá si vyloženě nepřipadám … prostě si řeknu, že když potkám nějakou holku na ulici, která vypadá jako já, neřeknu si o ní přece, že je tlustá..
  ale i když je pevnější vůbec to nevadí :) … znám jednu holku, je asi 2-3x tlustší než já (jako není jí zrovna málo ;) ale má styl, dbá o svou pleť a musím uznat, sluší jí to .. a nedostatkem kluků opravdu netrpí …
  jak říká naše učitelka ov – Na světě je krásné to, že se vždykcy najde aspoň jeden člověk, který tě bude milovat :)

 4. Já mám třeba dny, kdy si mi na mě nevadí fakt nic.. a pak mám dny, kdy mi zase vadí všechno. Malá prsa, divnej zadke, hnusný břichno, křivý nohy.
  NApsala jsi to ale krásně :)

 5. Jsem usměvavá, vtipná, otevřená… A-slušně řečeno-nic. Ať se snažím jak se snažím, kluci mě víc než kamarádku brát asi nedokážou. Možná jsem nesympatická, možná ošklivka, ale v žádným případě nejsem zakomplexovaná. A když už se na mě nějaký pěkný klučina koukne, tak na něj strhnu všechnu pozornost, ale jakmile se pokusí o flirt, tak naprosto zpanikařím a jakoby už instinktivně obrátim zrak jinam. Po chvíli mě to začne mrzet, protože si myslím že flirt mi jde opravdu na výbornou. Ale nemůžu se přemoct a odpovědět na to úsměvem, nebo ještě líp, nějakým svůdným pohledem. No a tím je možná odrazuji. Protože když seberu odvahu, tak když se na něj kouknu znova, tak o mě nezavadí už ani pohledem.
  A můj závěr zní:“Jsem posera!“.

 6. Ale většina kluků chtějí mít jenom krásnou holku a je jim jedno jak se chová. Ale někteří i ne, neplatí to u všech, ale z naší školy jsou to snad úplně všichni kluci jak tak vidím :D..

  • Tak to bych nesouhlasila. Znám kluka, kterej se zakoukal do vyloženě hezký holky (veliký hnědý oči, dlouhý řasy, tmavý lesklý vlasy, velký prsa) ale nakonec s ní nechodil jen proto, že to je drbna a lhářka a chová se jako blbka.

 7. Článek moc pěkný, je vidět, že sebevědomí Ti nechybí :) Já s ním mám bohužel velký problém, sebevědomí hluboko pod bodem mrazu a nezlepší se to… Ale souhlasím s Tebou, lepší je být ošklivá a smát se než být zakomplexovaná (můj případ) :)

 8. Já mám trošku větší nos! :) Ale nějak to moc neřeším… :) Ale někde jsem slšela, že asi polovina těch „krásných“ dívek jsou namyšlené. Proč? No protože jim a jejim rodičům všichni vždycky říkali: „Jéé! To máte ale krásnou dverku, paní Takatak!“ nebo „Proboha! Ty by jsi mohla vyhrát Miss World! Jsi nádherná! Máš tak velké oči, svítí ti modře, tvé blonďté vlasy jsou jak z hedvábí a ten tvůj andělský hlas…“ apod. A holky z toho pak zpychly… Neříkám že všechny, ale hodně určitě ano! :)
  P.S.: Nic ve zlém vy, které nejste namyšlené! :)

 9. Já se zase trápím se svojí výškou – 180cm! :'( 14 let.. na druhou stranu jsem štíhlá, mám hezké vlasy a zdravou pleť:))

Diskuze je uzavřena.