Domů Krása & Péče Líčení pod brýle ...

Líčení pod brýle 4.75/5 (4)

4

Nosíš brýle? Pokud ano, možná bys z tohoto článku mohla mít užitek. Z vlastní zkušenosti a i podle toho, co mi sem napsalo pár čtenářek jsem usoudila, že líčení a makeup pod brýle není nic jednoduchého. Takže, tady je pár základních rad…

Co se týče make upu, pudru a tvářenky, tak ty by měly zůstávat v podstatě stejné jak s brýlemi tak bez brýlí. Jediný rozdíl je ten, že pokud máš trošku větší obroučky brýlí, tak tvářenka nikdy nesmí zasahovat až k nim – musí být v jedné linii, nikde ne až nahoru k obroučkám brýlí. Určitě působí špatně, pokud se pleť hodně mastí a tedy i leskne, proto se určitě hodí matující make upy či pudry (např. rimmel – stay matte).

Oční tužku vybírej opatrně. Hodně slečnám radím, aby se tak nespoléhaly a pořád si nedávali černou barvu tužky, protože mnoho dívek s ní neumí, vypadá na očích většinou moc výrazně až agresivně a také při nesprávném zacházení radikálně zmenšuje oči. Vzhledem k tomu, že brýle pohled k očím přímo přitahují a stíny a tužku zvýrazňují černou bych nevolila – sáhla bych spíše po šedé, modré, hnědé, zelené nebo i fialkové tužce, samozřejmě – Hnědá barva bude působit nejpřirozeněji.

S očními stíny si můžeš vyhrát a pokud máš např. černé obroučky brýlí, tak můžeš zvolit jakkoukoliv barvu, která ti sluší. Pokud máš barevné brýle, může to být trošku obtížnější, ale ne nemožné vybrat ty správné. Vyhnula bych se očním stínům se třpytkami a volila spíše ty decentnější, ne přímo extravagantně výrazné.

Našla jsem na youtube video s Michelle Phan určené spešl pro brýlaté slečny. Je moc pěkné, akorát mi přišlo dost výrazné a to vím, že některé dívky nerady, tudíž jsem vybrala i druhé, které sice není určeno pro brýle, ale přijde mi přirozenější a i tak vhodné. Video najdeš TADY

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekSprávné mytí vlasů
Další článekČerné tečky a jak na ně
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. Mers tenhle článek je skvělý..:) Akorát by mě ještě zajímalo, jaké stíny volit, když mám bílé obroučky brýlí? :) Díky moc, napiš kdyžtak na e-mail

  2. Ahojky, tvoje články jsou super! Chci se tě zeptat, co si myslíš o tmvých linkách na spodním víčku úplně u oka? Hodně holek se tak maluje. Používáš taky tento styl líčení?

  3. Super,hodí se;) Mně jsou čočky nepříjemné a chci pomalu přejit od řasenky někam dál(a nosím brýle)

Diskuze je uzavřena.