Správné mytí vlasů 5/5 (2)

Co si budeme povídat, každá máme vlasy a když jim věnujeme, občas tak úpornou péči při barvení, úpravě, proč si nedávat pozor i při mytí vlasů, které mnohdy bývá tak nedoceněno a kvůli kterému naše vlasy občas nevypadají tak, jak by vypadat měly. Takže, jak správně na to?

Jak často vlasy mýt:

Je to velice individuální záležitost – prostě tak často, až ti to přijde vhodné. Rozhodně nedoporučuju mýt víckrát jak jednou denně (hodně dívek si myje vlasy ráno i večer), což je špatné, protože vlasům chybí přirozené mastnota, kterou si vytvářejí – pak se mohou více mastit, padat nebo být vysušené. Já sama si vlasy myji vždy, když někam jdu – cca 5x do týdne, když je škola a 3x týdně, když jsou prázdniny.

Před mytím vlasů:

Než si vlasy umyješ rozhodně je zbav všech ozdob, veškerých gumiček, sponek, čelenek, pinetek, vlásenek a podobných věcí. Před mytím si je také pořádně pročeš, ať se ti nezacuchají a také ať z nich dostaneš veškerou větší nečistotu. Také musíš zvolit správný šampon, balzám na vlasy(kondicionér, pokud nějaký používáš – záleží na typu tvých vlasů)

Při mytí:

Nemyj vlasy příliš horkou vodou (budou se častěji mastit), ale také ani studenou, při namočení a oplachování šamponu vol vlažnou a na konci mytí můžeš vlasy opláchnout studenou – díky tomu se ti budou více lesknout. Šamponu dej tolik kolik je potřeba, na kratší vlasy méně, na delší více – důležité je, aby se utvořila pěna. U mnoha šamponu je napsáno, že si je můžeš umýt i víckrát po sobě a opláchnout – pokud to nepotřebuješ, tak to nedělej.

Po mytí:

Měj dobrý, čistý, absorpční ručník (osušku), kterou vlasy ale nedrhni – pouze je promasíruj, aby ručník vsál přebytečnou vodu. Můžeš si udělat i „turban“, ale ne příliš těsný, aby vlasy zbytečně neničil. Po umytí a částečném vysušení ručníkem vlasy rozčeš – ale ne kartáčem, pouze hřebenem s jednou řadou „zubů“ (kartáč je mokré ničí a trhá). Pokud nechceš používat fén, tak počkej než ti alespoň částečně uschnout, než jdeš spát. Znám mnoho dívek, které chodí spát s mokrou hlavou, ale je to chyba, která se časem může vymstít. Hlava a povrch pokožky hlavy se zapařuje a vlasy více padají, mastí se a ničí se. Co se týče fénování, tak fénuj studeným vzduchem a vždy, kdy už z vlasů už nekape voda.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

12 komentářů

  1. Proč je dobré fénovat studeným vzduchem?

    • Horký vzduch, stejně jako u kulem či žehliček vlasy ničí a vysušuje, proto raději volit vlažný vzduch

  2. ahoj pocuj menapisala by si clánok o tom ako rôzne a s čím sa dajú nosiť háremové tepláky? nedávno som si jedny kúpila a neviem co je lepšie ku nim kombinovat. PLS potom mi napis na blog ak budes taka dobraaa. Dakujeeeeeem inak super clánok na tvoj blog chodim kazdy den :)

  3. Ta vlažná voda je kvůli prokrvení pokožky. Ve většině s Tebou souhlasím, ale jsou věci které mi tam tak úplně nesedí. Můj nejlepší kamarád je kadeřník, jezdí až do Ameriky, češe celebrity. Čas od času si prohrábne i moje vlasy a myslím, že kdyby to četl, tak by Ti toho asi hodně vytkl, ale jinak dobrý ;) jsi šikovná a hodná holka.

  4. Celý vůj život si fénuji vlasy horkým vzduchem fénu,mám melír více než 3 roky,umývám si vlasy 3x do týdne a jsou zdravé a nepoužívám žádné ochranné prostředky.

    • Každé vlasy reagují jinak – mají jinou potřebu… moje by tohle nesnesly, kdybych nepoužívala nic na ochranu před horkým vzduchem… jsou polámané a suché. to se máš:)

  5. Děkuji.. tvoje články mi pomáhají MTR =)

  6. jasi miju vlasi utey a v neděli

  7. Já používám místo šamponu sprchový gel a od té doby co jsem přešla od šamponu, vlasy se mi mastí mnohem méně. Dříve jsem musela každý den umývat, dnes vydrží klidně 3 dny stále pěkné :)

  8. poraď mi jak se mam správně nachystat na mytí vlasů

  9. Jámam šampon koprivovy

  10. Miju vlasy v neděli a v pondělí

TOPlist