Domů Krása & Péče Správné mytí vlasů ...

Správné mytí vlasů 5/5 (2)

12

Co si budeme povídat, každá máme vlasy a když jim věnujeme, občas tak úpornou péči při barvení, úpravě, proč si nedávat pozor i při mytí vlasů, které mnohdy bývá tak nedoceněno a kvůli kterému naše vlasy občas nevypadají tak, jak by vypadat měly. Takže, jak správně na to?

Jak často vlasy mýt:

Je to velice individuální záležitost – prostě tak často, až ti to přijde vhodné. Rozhodně nedoporučuju mýt víckrát jak jednou denně (hodně dívek si myje vlasy ráno i večer), což je špatné, protože vlasům chybí přirozené mastnota, kterou si vytvářejí – pak se mohou více mastit, padat nebo být vysušené. Já sama si vlasy myji vždy, když někam jdu – cca 5x do týdne, když je škola a 3x týdně, když jsou prázdniny.

Před mytím vlasů:

Než si vlasy umyješ rozhodně je zbav všech ozdob, veškerých gumiček, sponek, čelenek, pinetek, vlásenek a podobných věcí. Před mytím si je také pořádně pročeš, ať se ti nezacuchají a také ať z nich dostaneš veškerou větší nečistotu. Také musíš zvolit správný šampon, balzám na vlasy(kondicionér, pokud nějaký používáš – záleží na typu tvých vlasů)

Při mytí:

Nemyj vlasy příliš horkou vodou (budou se častěji mastit), ale také ani studenou, při namočení a oplachování šamponu vol vlažnou a na konci mytí můžeš vlasy opláchnout studenou – díky tomu se ti budou více lesknout. Šamponu dej tolik kolik je potřeba, na kratší vlasy méně, na delší více – důležité je, aby se utvořila pěna. U mnoha šamponu je napsáno, že si je můžeš umýt i víckrát po sobě a opláchnout – pokud to nepotřebuješ, tak to nedělej.

Po mytí:

Měj dobrý, čistý, absorpční ručník (osušku), kterou vlasy ale nedrhni – pouze je promasíruj, aby ručník vsál přebytečnou vodu. Můžeš si udělat i „turban“, ale ne příliš těsný, aby vlasy zbytečně neničil. Po umytí a částečném vysušení ručníkem vlasy rozčeš – ale ne kartáčem, pouze hřebenem s jednou řadou „zubů“ (kartáč je mokré ničí a trhá). Pokud nechceš používat fén, tak počkej než ti alespoň částečně uschnout, než jdeš spát. Znám mnoho dívek, které chodí spát s mokrou hlavou, ale je to chyba, která se časem může vymstít. Hlava a povrch pokožky hlavy se zapařuje a vlasy více padají, mastí se a ničí se. Co se týče fénování, tak fénuj studeným vzduchem a vždy, kdy už z vlasů už nekape voda.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekKdyž chodí s jinou…
Další článekLíčení pod brýle
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

12 KOMENTÁŘE

    • Horký vzduch, stejně jako u kulem či žehliček vlasy ničí a vysušuje, proto raději volit vlažný vzduch

  1. ahoj pocuj menapisala by si clánok o tom ako rôzne a s čím sa dajú nosiť háremové tepláky? nedávno som si jedny kúpila a neviem co je lepšie ku nim kombinovat. PLS potom mi napis na blog ak budes taka dobraaa. Dakujeeeeeem inak super clánok na tvoj blog chodim kazdy den :)

  2. Ta vlažná voda je kvůli prokrvení pokožky. Ve většině s Tebou souhlasím, ale jsou věci které mi tam tak úplně nesedí. Můj nejlepší kamarád je kadeřník, jezdí až do Ameriky, češe celebrity. Čas od času si prohrábne i moje vlasy a myslím, že kdyby to četl, tak by Ti toho asi hodně vytkl, ale jinak dobrý ;) jsi šikovná a hodná holka.

  3. Celý vůj život si fénuji vlasy horkým vzduchem fénu,mám melír více než 3 roky,umývám si vlasy 3x do týdne a jsou zdravé a nepoužívám žádné ochranné prostředky.

    • Každé vlasy reagují jinak – mají jinou potřebu… moje by tohle nesnesly, kdybych nepoužívala nic na ochranu před horkým vzduchem… jsou polámané a suché. to se máš:)

  4. Já používám místo šamponu sprchový gel a od té doby co jsem přešla od šamponu, vlasy se mi mastí mnohem méně. Dříve jsem musela každý den umývat, dnes vydrží klidně 3 dny stále pěkné :)

Diskuze je uzavřena.