Líčení se zvířecím motivem + (foto)návod 4.86/5 (7)

Tenhle (foto)návod možná bude pro někoho trošku zvláštní a jistým způsobem „ujetej“, protože se určitě nedá použít na běžné denní nošení. Na druhou stranu, je to podle mého skvělá možnost, jak se procvičit v líčení něčeho trošku jinačího, skvěle se tím zahání nuda, protrénuješ se v tekutých linkách a možná se ti to někdy bude hodit na nějakou akci, nebo třeba na pořízení zajímavých fotek.

Zvířecí motivy, hlavně mluvím o tom leopardím stylu, byly v poslední době hodně oblíbené a přiznám se, že i když jsem téhle módě nepodlehla a ve skříni nemám ani kousek oblečení s leopardím motivem, líčení mě bavilo, přijde mi originální a určitě ne okoukané, i když takové fotky můžeš vidět na každém rohu. Doufám, že Vás inspiruje:)

Co budeš potřebovat:

Tekuté linky jsou základ – tužkou to sice půjde také, ale linie nebudou vůbec ostré, budou se rychleji mazat, vydrží kratší chvíli, navíc mě se tužka odličuje hůře než linky, tak já za sebe doporučuju koupit si obyčejné, černé, tekuté linky. Těmi jsem ale neudělala linku na spodním víčku, k tomu jsem si vzala tužku, záleží ale na tobě.

Stíny budeš potřebovat v tmavě hnědé a zlaté/žluté – použila jsem úplně ty samé stíny, které jste mohli vidět v minulém fotonávodu na žluto-hnědé líčení.

Samozřejmostí je řasenka, pokud používáš make-up a pudr, tak je určitě použij také.

Krok 1

Jako první jsem udělala tekutou linku po obvodu horního víčka. Návod jak na to, můžeš najít v mém starším fotonávodu Výrazná oční linka

Krok 2

Je hodně důležitý v tomhle kroku používat štěteček na oční stíny, protože prstem flíčky naneseš jen hodně těžce. Začni tedy náhodně vyťukávat tvary hnědým stínem na celém horní víčku až k obočí.

Krok 3

Poté si k ruce vezmi žluté/zlaté stíny a na náhodných místech je doplň k těm hnědým.

Krok 4

Asi nejtěžší krok nastává teď, kdy si musíš vzít tekuté linky – mě osobně se tenhle postup lépe osvědčil s klasickým štětcem než s gelovými linkami, opět ale záleží na tobě – můžeš vyzkoušet obojí, co ti bude vyhovovat více. Jestli se ti bude klepat ruka, tak si z toho nic nedělej, protože tvary nemusí být úplně přesné ani nijak symetrické a pravidelné.

Mě se ruka klepala naprosto příšerně, protože mám nacvičenou jen klasickou oční linku, takže tohle bylo úplně nové a stejně myslím, že se mi to na ten „klepot“ docela povedlo.

Krok 5

Černou tužkou jsem udělala klasickou černou linku na spodním víčku. Trošku jsem ji rozmazala, protože ta hodně ostrá oči spíše opticky zmenšuje a já to vážně nepotřebuju.

Krok 6

Aplikuj řasenku a je hotovo!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

19 komentářů

 1. Wow, to vypadá naprosto fantasticky!! Jsi skvělá Mers, úžasný článek!:)

 2. krásný! :) děkuju,žes ten fotonávod udělala! :) super,super,super!:)

 3. Nádhera. Jsi neuvěřitelně šikovná :D. Jaké tekuté linky používáš??

  • Mám jedny od Astor, ale tyhle jsou od Blanchette B (kauflandská značka), i když tyhle hypermarketový značky mě nelákají, tak tohle jsou určitě ty nejlepší tekutý linky který jsem kdy měla:)

 4. No sakra :O tak to je naprostá dokonalost! Máš skvělé nápady a šikovný ručičky Mers :)

 5. Nádhera :D zkusím to, ale nevím jestli to budu mít takové jako ty :D

 6. Pání Mers krásný :), že by nějaký nový foťáček, fokty se mi zdají být lepší :).

  • Né, je to pořád můj klasický olympus, ale bylo dobré světlo:)

 7. Ty máš velký talent Mers, moc krásné líčení..:))

 8. Boží :) Zkusím na páteční akci :)

  • a Mesr, co by se k takovému líčení hodilo za oblečení? Myslím barvy a tak :)

  • Já si myslím, že když zvolíš ty samé barvy v líčení jako já, tak buď klasika černá s béžovými, hnědými doplňky (tím se nedá zkazit nikdy nic), nebo barvy přírodní do hnědých odstínů – od žluté, béžové, tmavě hnědé, zlatavé apod.

 9. Je to nádherný! :-) Já to ale stejně neudělám- jsem pako :D Ale zkusím to! :)

 10. Strašně krásné. Rozhodně stojí za vyzkoušení :)

 11. Vypadá to nádherně, bohužel pro běžný den je to opravdu absolutně nepoužitelné. Ale je to skvělý nápad a určitě se s tím člověk hodně zabaví. A se spodní linkou to mám naprosto naopak. Normálně mám oči šíleně malé, a když si namaluji pestrou (sakra nevím jak jinak to nazvat) černou linku tak jsou najednou o dost výraznější a větší. Ale vím, že většina holek mají oči s linkou menší. Jsem divná no. :D

 12. Nádherné líčení.

  PS.: Máš božskou barvu očí, strašně ti ji závidím

 13. Moc hezké ;-)
  Techniku určitě vyzkouším

TOPlist