Máte suché vlasy? 5/5 (1)

Ne každá žena má dokonalé vlasy, které nemají jediný problém. Mohou být mastné, polámané, suché, bez lesku nebo prostě poničené.

Vlhkost v našich vlasech ovlivňuje to, jestli budou vlasy suché – to když tam je vlhkosti málo. Suché vlasy mají větší tendence bý bez lesku, lámat se a konečky se pořád do nekonečna třepí.

Čím to může být? Může to být barvami, které se hojně v dnešní době používají, oblibu si v nich našly i mladé dívky. Ale proč? Barvy slouží hlavně k tomu, aby zakrývaly šediny a to třináctileté slečny vážně nepotřebují. Proto doporučuji volit jen barevné šampony, např. značka Palette, které vydrží 24 umytí minimálně a na našich vlasech při správném používání napáchají minimální škody.

Pokud si vlasy často žehlíte, fénujete horkým vzduchem nebo prostě je tvarujete pomocí tepla může je do dost ovlivňovat – nepřirozeně je to vysušuje. Je nejlepší dát jim třeba víkend na vzpamatování – prostě je nenamáhat 7 dní v týdnu. To ovšem nestačí, pokud jste si koupili žehličku či kulmu radím dokoupit i vlasové přípravky na ochranu před horkým vzduchem – např. značku Loreal. A snažte si vlasy fénovat spíše studeným vzducehm.

Pokud je venku mráz a vy doma topíte na maximum i to může vlasy ovlivnit. Pokud je to váš případ může vám pomoci i např. přehodit mokrý ručník přes hřející topení – v místnosti se vytvoří vlhkost, kterou vaše vlasy uvítají.

Vaše vlasy mohou být suché i z důvodu špatné vlasové kosmetiky. Pokud jste nedávno vyměnila šampon a od té doby máte suché vlasy, možná by to opět chtělo zajít do drogerie a zkusit jiný.

Mnou nejosvědčenější vlasové značky a přípravky na suché vlasy jsou např. Loreal (intense repair – cca 299 Kč) nebo Gliss kur (pro suché vlasy – cca 80 Kč)

Pokud chcete nějaký domácí recept na suché vlasy zkuste domácí zábaly z jobového oleje. Pokud doma nemáte zrovna jobový, můžete využít i panenský, ale hlavně nesmí být normální kuchyňský – to jen zhoršíte.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist