Domů Krása & Péče Máte suché vlasy?

Máte suché vlasy?

0

Ne každá žena má dokonalé vlasy, které nemají jediný problém. Mohou být mastné, polámané, suché, bez lesku nebo prostě poničené.

Vlhkost v našich vlasech ovlivňuje to, jestli budou vlasy suché – to když tam je vlhkosti málo. Suché vlasy mají větší tendence bý bez lesku, lámat se a konečky se pořád do nekonečna třepí.

Čím to může být? Může to být barvami, které se hojně v dnešní době používají, oblibu si v nich našly i mladé dívky. Ale proč? Barvy slouží hlavně k tomu, aby zakrývaly šediny a to třináctileté slečny vážně nepotřebují. Proto doporučuji volit jen barevné šampony, např. značka Palette, které vydrží 24 umytí minimálně a na našich vlasech při správném používání napáchají minimální škody.

Pokud si vlasy často žehlíte, fénujete horkým vzduchem nebo prostě je tvarujete pomocí tepla může je do dost ovlivňovat – nepřirozeně je to vysušuje. Je nejlepší dát jim třeba víkend na vzpamatování – prostě je nenamáhat 7 dní v týdnu. To ovšem nestačí, pokud jste si koupili žehličku či kulmu radím dokoupit i vlasové přípravky na ochranu před horkým vzduchem – např. značku Loreal. A snažte si vlasy fénovat spíše studeným vzducehm.

Pokud je venku mráz a vy doma topíte na maximum i to může vlasy ovlivnit. Pokud je to váš případ může vám pomoci i např. přehodit mokrý ručník přes hřející topení – v místnosti se vytvoří vlhkost, kterou vaše vlasy uvítají.

Vaše vlasy mohou být suché i z důvodu špatné vlasové kosmetiky. Pokud jste nedávno vyměnila šampon a od té doby máte suché vlasy, možná by to opět chtělo zajít do drogerie a zkusit jiný.

Mnou nejosvědčenější vlasové značky a přípravky na suché vlasy jsou např. Loreal (intense repair – cca 299 Kč) nebo Gliss kur (pro suché vlasy – cca 80 Kč)

Pokud chcete nějaký domácí recept na suché vlasy zkuste domácí zábaly z jobového oleje. Pokud doma nemáte zrovna jobový, můžete využít i panenský, ale hlavně nesmí být normální kuchyňský – to jen zhoršíte.

Předchozí článekKouřové líčení
Další článekSlavnostní líčení
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.