Slavnostní líčení 5/5 (5)

Existuje mnoho příležitostí jako různé plesy, diskotéky či večeře, kde slavnostní líčení můžete, občas i musíte využít.  Základ pro to, abyste při večeru zaujala alespoň trošičku, byla originální a zároveň krásná je večerní líčení.

Na slavnostním líčení si dejte záležet

Slavnostní líčení by rozhodně mělo být více složitější, propracovanější než klasické denní nebo do školy. Nemusíte se v podstatě vyhýbat ničemu už jen kvůli tomu, že většina oslav je večer a tma všechno ráda zakrývá, takže se nemusíte stydět v podstatě za nic. Jen to chce opět tu soudnost, schopnost kombinovat barvičky, poznat co vám sluší a co naopak nesluší.

Základem všeho je mít doma alespoň základní výbavu, určitě neuškodí make up, pudr, tvářenka, tekuté linky, stíny a řasenka. Pokud v drogerii uvidíte vyloženě třpytky na oči tak je určitě kupte. Třpytky totiž za denního světla a na klasické nošení nevypadají extra, ale třeba na diskotéce nebo u stromečku určitě krásně vyniknout. Co se týče barvy tak to je jen na vás, kterou preferujete, jaké si dáváte stíny atd.

Make up můžete použít buďto klasický krycí, v případě pleťových nedostatků jako akné. Ale pokud je vaše pleť vcelku ok a chcete ji mít hezčí, barevně sjednocenou tak volte spíše tonovací make up, který jí tolik nezatíží a vypáte více přirozeně. Určitě jste už slyšela o bronzovém make upu, který samozřejmě také můžete použít, a vaší pleti do dodá třpytivý nádech do hněda. Tady ale musíte být velice opatrná. Některé broznové make upy jsou s prominutím pořádní šmejdi a jsou o dost tmavší a váš obličej pak působí ošklivě jako maska a líčení je v háji. Sáhněte po ověřených make upech, jako je Loreal, Astor nebo Rimmel. Bronzový make up by totiž vaši plet neměl extrémně ztmavit.

nn

S pudrem a tvářenkou opět můžete experimentovat dle libosti. Jen pozor na pudr a trefit se do správného barevného odstínu.

Pokud chcete vašim očím dodat ten správný výraz, zvýraznit je tak určitě neopomíjejte linky – samozřejmě pokud si s nimi nevíte rady, nebo s nimi neumíte extra zacházet, tak raději vynechat, nic tím nezkazíte. Návod na ně mám ve starších článcích.

jj

S očními stíny si můžete naprosto extrémně vyhrát. Miluju, když mám na výběr ze stovek stínů, kombinací a nemusím se vyhýbat naprosto ničemu – pokud to totiž neuděláte naprosto amatérsky tak i s větší vrstvou stínů budete vypadat úžasně. Ale opět to platí jen na večer, na denní líčení se tuna stínů nenosí. Pokud nedokážete zvolit kombinaci, prostě nevíte co se k sobě hodí, tak volte tu samou barvu jen více odstínů. Např. do vnitřních koutků – světle fialová, do prostřed – kapánek tmavější a do vnějších jí můžete zkombinovat s černými stíny. Jde o to si vyhrát a zkusit vážně všechno.

Řasenkou nemusíte šetřit, ale pokud vaše oči a řasy chcete zase o něco více zvýraznit tak doporučuji umělé řasy. Seženete je v každé větší drogérii – Sephora, DM, Rossmann a nalepit je zvládne každý.

jj

jj

jj

mm

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

2 komentářů

  1. Chtěla bych se zeptat jaký barvy se na moje oči hodí ? Mám je takový tmavě hnědý.. Já sama nepoznám co se ke mě hodí a co ne.. Vždy mě maluje sestřenka na focení ale když je v práci tak si musím vystačit sama prosím pomocte :))

    • Mersmerize

      Ahoj, tady máš o tom článek, bohužel ti nedokážu říct barvu jen podle očí, stačí když mi napíšeš barvu pleti (světlá tmavší) a ještě vlasů, klidně mi můžeš poslat fotku na mail, který je v kontaktech:)

TOPlist