Domů Krása & Péče Vlasy Moje ombre vlasy + Postup barvení ...

Moje ombre vlasy + Postup barvení 5/5 (7)

46

Dneska některé z vás možná šokuji, jiné možná potěším, jiné znechutím. Rozhodla jsem si totiž udělat nový účes – ombre hair. Pokud nevíte o co se jedná, nedávno jsem o tomto tématu psala článek, kde jsem vysvětlovala takové ty základní věci, takže pokud jste ho nečetly, rozhodně si ho přečtěte, ať jste v obraze.

Na rovinu říkám, že jsem si ombre styl vlasů neudělala proto, že je to teď neuvěřitelně „trendy“. Naopak, takové věci, které má každá druhý mě nijak nelákají, ani po nich netoužím (stejně jako se mi vyhnuly zvířecí vzory). Ale abych pravdu řekla, ombre hair jsem ještě ve svém okolí neviděla. Potkávám denně desítky dívek na ulici, ve škole a ještě jsem na žádné ombre vlasy neviděla a to mě tak nějak dodalo odvahu, tenhle styl si na vlasech udělat. Jasně, sice je to všude na blozích a internetu, ale ráda bych se s Vámi podělila o svou dnešní zkušenost.

Komu bych ombre nedoporučovala: 

Ombre vlasy si rozhodně pořádně rozmysli, pokud máš hodně zničené a slabé vlasy, které toho tolik nevydrží. Já mám to štěstí, že mé vlasy jsou zdravé a silné a tedy si nějaké to občasné barvení mohu dovolit. Peroxid je ale k vlasům velice nešetrný a dokáže udělat pořádnou paseku! Proto si promysli, zda ombre za to vážně stojí a zda to tvé vlasy vydrží.

Mě samotné se ombre nelíbí na krátkých vlasech. Myslím, že na mikádu to nevynikne tolik jako na delších vlasech, alespoň pod ramena. Stejně tak jsou krásné navlněné konečky, které působí neuvěřitelně svěžím a bohémským dojmem.

Co je na ombre barvení vlasů potřeba: 

Pokud nejsi přírodní blondýnka, budeš potřebovat odbarvovač. Koupila jsem si Palette Deluxe. O této sérii jsem tu už jednou referovala, konkrétně o výrobku Palette blond strands, který byl určen pro melírování. Tentokrát jsem sáhla po klasickém zesvětlovači, který zesvětlí o 5 – 7 odstínů (melírovací sada o 4 – 6) a můžete ho koupit okolo 100 – 120 Kč v drogériích nebo supermarketech.

barva na ombre - blond

Natrhej si na delší kusy alobal a pokud máš doma štětec na nanášení barvy, vezmi si ho k ruce. Můžeš ho koupit v drogérii nebo ho často značky dávají ke svým „barvícím“ výrobkům zdarma.

Pokud máš doma zlobivou kočku, která ti stejně jako mě každý kus alobalu pořádně zválí a roztrhá, zavři jí do skříně! :D

Můj postup na barvení ombre hair: 

Vlasy jsem si rozdělila na dvě stejné poloviny a přehodila si je dopředu před ramena, abych k nim měla samozřejmě dobrý přístup. Polovinu jsem rozdělila na dvě čtvrtky. Na každou čtvrtku vlasů jsem nanesla cca do 1/5 odbarvovač (záleží kam až chceš mít vlasy světlé). Protože jsem chtěla mít přirozený  přechod, rozetřela jsem opatrně peroxid štětcem, čím výše, tím méně barvy (nejvíce peroxidu tedy bylo u konečků) a pořádně zabalila do alobalu. Alobal udrží i dlouhé vlasy a není tedy potřeba sponkovat, gumičkovat nebo dávat vlasy do čepice.

Takto jsem nabarvila každou čtvrtku vlasů, zabalila je a čekala jsem 45 minut. Palettka neumožňuje delší použití a nechtěla jsem to riskovat, tak jsem po 45 minutách odbarvovač pořádně smyla.

Vzhledem k tomu, že jsem už dříve byla na zrz a mám ve vlasech ještě zrzavé odlesky, nemusela jsem odbarvovač nanášet dvakrát. Po tomhle postupu (45 minutách) jsem tedy vlasy umyla a tím to končilo.

Jak se také může ombre udělat: 

Pokud budeš dělat ombré na tmavých vlasech, pravděpodobně budeš muset nanášet peroxid víckrát. Nejdříve ho dáš na konečky, kde ho necháš působit nejdelší dobu, umyješ a vyfénuješ. Poté naneseš druhou várku nad konečky až do části vlasů, kde mají přestat světlat – protože má být tónování hodně postupné, druhou část necháš působit o něco méně cca 20 minut a poté také smyješ. Takto vytvoříš přirozený a plynulý postup zesvětlování.

Můj oblíbený návod je tento na youtube, tak se jím také můžete inspirovat. Jinak videonávodů je všude plno.

Co je důležité dodržet: 

Pořádně si přečti příbalový letáček a návod u barvy, nezapomeň na kožní test alergické reakce, abys v průběhu barvení nezjistila, že jsi vlastně alergik. Dodržuj dobu odbarvování stanovenou v návodu!

Pokud máš vlasy několikrát barvené nebo jsi používala přeliv stejně jako já, je možné, že ti odbarvovač napoprvé neodbarví vlasy do blond, to se zkrátka stává. Můžeš odbarvovat víckrát, pokud chceš dosáhnout hodně světlé, ale vždy si nech několikadenní odstup, aby se vlasy stačily zregenerovat.

V průběhu barvení kontroluj odstín. Jednoduše na chvíli odhrň alobal a podívej se, jak přibližně vypadá barva. Je to důležité, aby jsi nedocílila úplně jiného odstínu, než po kterém toužíš.

Já konečky už zesvětlovat nebudu, nešlo mi o čistě blond a chtěla jsem něco tlumenějšího a přirozenějšího, takže mé vlasy jsou hotové.

Moje nové ombre vlasy.
Moje nové ombre vlasy.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekZbav se roztřepených konečků!
Další článekProsba na všechny středoškolačky
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

46 KOMENTÁŘE

 1. Vypadá to hodně luxusně.
  Já jsem to teda na žádné slečně tady u nás v okolí neviděla. Ale musím říct, že se ti to hodně povedlo! :)

 2. Ahoj Mers,
  nejsem sice velkým příznivcem ombre hair, já bych si to na vlasy asi nedala, ale na těch tvých to vypadá moc pěkně..:-) Jsem ráda, že jsi do toho šla, myslím, že se ti to moc povedlo..

 3. Ahoj Mers ako som písala už na FB vypadá to úžasne :) a ďakujem za návod. Chcem sa ťa spýtať či nevieš nejaké video kde je návod na ombre hair kde si ich naopak nafarbíš pomohlo by mi to. ďakujem
  :)

 4. Ahoj, když mám hodně tmavý vlasy, a nechala bych peroxid působit kratší dobu, tak bych to neměla blonďatá, ale spíš do rezava, nebo jaké barvy ? Děkuju

  • Ahoj, když ho necháš kratší dobu, tak to bude buď světle hnědá nebo jak jsi řekla zrzavá

  • Každým dnem se tu objeví info článek. Jinak to plánuju na začátek až polovinu září:)

 5. Mě se tohle hrozně líbí :)
  Moc se ti to povedlo, vypadá to úžasně! :)

 6. Je podle mě dobře že ses k tomu odhodlala je to moc pěkný,ještě když máš ty vlnitý vlasy :)!

 7. Ahoj, nemohla by jsi prosím zveřejnit fotku kde je vidět i tvůj oličej s tímto obarvením? Moc mě zajíma jak to vypadá celkově.
  Děkuji :o)

  • Ahoj,

   ještě žádnou nemám vyfocenou, ale brzy určitě natočím nějaké video, takže tam to celkově uvidíte:)

 8. Vypadáto fakt úžasně;) a mohla by jsi připadat více fotek rozhoduju se jestli do toho jít nebo ne a to by mi pomohlo;)

 9. Vypadá to báječně!
  Jinak ta poznámka o kočce a skříni mě opravdu rozesmála:D

 10. Já nevím, mě se to moc nelíbí. Mám radši přirozenost, čili jednobarevné vlasy. Taky mi připadá, že to ty vlasy opticky zkracuje (ty světlý konce jakoby nepatřily k ostatním vlasům). Ale musím uznat, že na té fotce s natočenými vlasy to nevypadá špatně.

 11. Ahoj Mers,chtěla bych se tě zeptat,jestli myslíš že by to šlo i vytvořit z přelivů(Dvou odlišných barev) Myslím jako že bych si třeba celou hlavu nabarvila například Čokoládovým přelivem a konce Oříškovým přelivem..Nechci na vlasy použít barvu..Takže myslíš že to s přelivy půjde?

 12. Ahoj Mers, chtěla bych se tě zeptat, čím jsi si natočila takhle ty vlasy, vypadá to úžasně ;) Předem Děkuju :)

 13. Hodně jsem přemýšlela a nakonec jsem se rozhodla. Mám tmavší hnědý vlasy a na konečky (tak čtyři cm) jsem dala světle modrou barvu. Vypadá to skvěle, vlasy to oživilo a nevypadají tak nudně, takže tohle doporučuju rozhodně.

 14. Ahoj, já mám světle hnědé melírované vlasy a teď bych chtěla jít do platinové blond.. je vhodné si nanéstt tuto barvu na celou hlavu? nemusím používat peroxid? je ještě nějaká jiná volba??

  • Normální barva ti vlasy neodbarví, musela bys použít peroxid. O Jiné volně nevím:)

 15. Obdivuji jak si to krásně zvládla, já byla zrovna dnes u kadeřnice aby mi to udělala pořádně a dost mi to zkazila, vypadám jak kdybych si před rokem obarvila vlasy a teď mám místy odrosty, nebo jako hodně špatně povedený melír. Takže pokud se pro to někdy ještě rozhodnu určitě použiju tvůj návod :-)

 16. Klasický peroxid v žádněm případě!! Vždycky si kup ten na vlasy.

 17. Kdyz mám blond vlasy a konečky bych chtěla na hnědo..nemohla bys pro mě udělat tutorial? Prosiim

 18. Mám dilema – zkusit si to sama doma nebo jít ke kadeřnici? Nikdy jsem vlasy barvené neměla a doma si s nimi nic nedělala, na druhou stranu kadeřnice mi to může zkazit taky a to bych ji potom zastřelila :-( .. co myslíte?

  • Být tebou bych si našla dobrou kadeřnici – přes internet nebo třeba na doporučení někoho, kdo už to podstoupil:)

 19. Ahojky, tak se zeptám ještě tady:) chtěla bych ombré kde konce jsou do červena, musím říct že mám hodně tmavé vlasy, takže jen barvou by mi to určitě nechytlo. mužeš mi říct jaký je přibližný postup? chtěla bych si to určitě nechat udělat u kadeřnice(mám průměrnou, ne ani moc drahou) tak kolik by to přibližně stálo?:) díky za odpověď.A.

 20. ahoj,
  chtěla jsem se tě jen zeptat, mám takovou hodně špinavou blond barvu vlasů a přemýšlela jsem, že bych si nechala ňák podobně zesvětlit vlasy od konečků tak do pulky vlasů mám vlasy hodně dlouhé a tak nevím jestly bych zvládla si to nabarvit sama a nebo bych měla jít radši ke kadeřnici moc děkuju předem za odpověď máš jinak opravdu krásnou stránku :)

 21. já bych se bála že něco pokazím ale tak jak to cítíš že jsi šikovná, já osobně bych zašla ke kakadeřnici :)

 22. Ahoj, zkoušela jsem ombré doma. konečky jsou fajn (ze zrzavé do blond), ale přechod z hnědé do zrzavé se nějak nevyvedl. vypadá to, jak když je to useklé. Zkoušela jsem postupně odbarvovat 1cm po 5 minutách, druhý centimetr po 10 minutách a tak, ale stále to vypadá jako když jsem se ponořila po ramena do odbarvovače a dál nic. Nějaký tip jak to vychytat ? Bojím se, že bude ze mě blondýna,jestli to ještě několikrát takhle udělám. Na všech fotkách je to krásně přirozené ( vím že to není od profesionála) ale já to mam na první pohled useklé…. Poraďte… Jestli to dobarvovat hnědou a nebo to zkusit ještě odbarvit ? :( raději to vázám do culíku, není to tak vidět…

 23. Ahoj. Mala som už blond ombre ale chcela by som si urobiť na hnedé vlasy červené ombre no myslis že by sa mi prechod urobil ak by som na stred vlasov dala menej farby a na koniec trochu viac?

  • Sabïna Boziç: Já taky)

   Fanoušek Mersmerize 1654: Píše normálně jenom na svém rodném jazyku..

 24. Anisso, tÿ jsi moić milä. Jsi nejhòdnęjší nai colèm tomhlė blogū…

Diskuze je uzavřena.