Domů Krása & Péče Moje poprvé (gelové nehty) ...

Moje poprvé (gelové nehty) 4.56/5 (9)

1

Co všechno se skrývá za tím, když si řeknete, že chcete gelové nehty? Jak se nehty dělají, co to všechno obnáší? Co vám nikdo neřekl o první zkušenosti s gelovými nehty?

Můj začátek s gelovými nehty – 1.2. 2018

Nejenže jsem dneska zvládla svou poslední zkoušku v prvním semestru na vysoké, ale měla jsem naplánovanou i menší oslavu tím, že se nechám udělat nehty. Přemýšlela jsem nad tím už několik týdnů a když jsem na konci semestru došla k závěru, že jsem si v celém jeho průběhu ani jednou nenalakovala nehty, tak jsem si povzdechla. Miluju barevné nehty a miluju ten pocit, když se krásně lesknou, nebo když mají barvu, která je něčím výjimečná. Protože to mělo být ale moje poprvé, tak jsem se rozhodla pro světlou barvu, která nebude tolik nápadná, nebo jsem si to alespoň myslela.

Rozhodla jsem se zajít na nehty k bývalé spolužačce, se kterou jsem odmaturovala letos v květnu. Dělala nehty několika mým kamarádkám a neměla nikoho, kdo by si stěžoval, že by jim nehtík ulítnul nebo tak, takže to byla jasná volba. Pokud budete přemýšlet, že půjdete k někomu, koho neznáte, tak je vždycky lepší zjistit od jejích nebo i jeho zákaznic, jak to probíhá, jaké jsou nehty, prostě co a jak a teprve pak se rozhodnout a rozhodně do toho nejít po hlavě. Já jsem o gelových nehtech nikdy nepřemýšlela, protože jsem měla vždycky pevné a dlouhé nehty vlastní. Když ale každý den dojíždím do školy vlakem a pak ještě hromadnou dopravou a pak celý den něco hledám v tašce, tak jsou moje nehty oslabené a třepí se a lámou a nevypadají dobře. Taky mám už několik let problém s palcem na pravé ruce, kde mi nehet pokaždé podélně praskne a já se vždy někde zachytím a stalo se mi, že jsem si nehet i zatrhla. A tak jsem se rozhodla, že to zkusím, uvidím, jestli se mi posune lůžko ještě dál na prstu a jestli se tohoto problému zbavím.

Domluvily jsme se na jednu hodinu odpoledne k ní domů. Nehty jsem si předtím nijak neupravovala, dokonce se mi jeden zlomil a neměla jsem, kdy si ho spravit. Pilníkem mi je tedy všechny zapravila, ruce jsem měla položené na podložce, která fénovala prach pryč, takže mi je nijak neotírala mezi pilování, nakonec mi ale nehty otřela přípravkem s nasládlou višňovou vůní, která mě okouzlila. Pak nanesla podkladovou bázi a použila na každý nehet formu – papírové lepítko s oválným otvorem, kam se srčí nehet. Okraj lepítka máte pod nehtem a přebytečný konec se rožky slepí k sobě, tak se vytvoří přirozený oblouk nehtu.

Vzala prst po prstu střídavě pravou a levou ruku a na každý konec nehtu (třetí třetina) nanesla průhlednou vrstvu gelu. Ruku jsem strčila do pece (krabice s UV světlem) a ona pokračovala na druhé ruce. Nejdříve tedy udělala tento přechod a pak postupně vyplnila celý nehet – nutno podotknout, že mě zapékání gelu trochu bolelo/pálilo. „Jakmile tě to začne jenom trochu bolet, tak ruku vyndej a jak to nebudeš cítit, tak to tam zase strč,“ řekla mi a já poslechla. Odporovat nemělo žádný smysl, sama dobře ví, o čem mluví.

Jakmile byl gel nanesený, tak přišlo odejmutí formy, umytí višňovou vodou a následné pilování. Rozhodla jsem se pro mandlový tvar, který jsem udržovala na svých nehtech vlastně vždycky. Nastalo minimálně tři čtvrtě hodinové pilování do správného tvaru okraje, ale i oblouku, který gelové nehty musejí mít, aby byly správně vymodelované – díky němu se nehty tak snadno nezlomí a neodloupnou. Znovu višňová voda a pak první vrstva barvy. Nejdřív jsem chtěla francouzskou do ztracena, když jsem ale zjistila, že jí ještě moc nejde, tak jsem si začala vybírat nějakou světle růžovou nebo tak. Pak mi ale pohled padnul na třpytivě modrou a já jsem nemohla odolat. Kamarádka tedy nanesla na každý nehet dvě vrstvy tmavě modré, která byla dost jiná, než jakou jsem si vybrala. Obě vrstvy se museli postupně zapéct a pak ještě svrchní vrstva lesklého laku, která se také musela zapéct.

A pak přišlo to kouzlo – vzala si štěteček na oční stíny a začala mi na povrch nehtu nanášet nejtitěrnější třpytky, jaké jsem kdy viděla, byla to nádhera. Zapékání, pak další vrstva lesku a zase zapékání. A pak hotovo. Nádhera.

Zaplatila jsem snad o polovinu méně, než kdybych šla k ženě, která je už zaběhlá v dělání nehtů a zatím si nemůžu stěžovat. Všude chodím se zdviženými malíčky, protože se mám pocit čerstvě nalakovaných nehtů. Nesmím si dvě hodiny umívat ruce, ale to nevadí.

Jak to pokračovalo – 2.2 2018

Moje přírodní nehty a celkově lůžko není zvyklé na takovou zátěž, tak mě zatím nehty slabě bolí. Možná ani ne bolí, ale cítím je, jsou citlivější na dotyk než předtím a rozhodně tak dobře neškrabkají, spíš naopak. Mám tendence se škrábat ve vodní linii oka, jakoby na okraji spodního víčka, ale vůbec se nepoškrábu. Řekla bych tedy už jen to, že pokud zjistíte, že se vám třepí nehty nebo nemáte čas si je lakovat, nebo máte jiný problém a máte ty peníze si je každý měsíc obnovovat, tak proč ne? Jen si najděte někoho, kdo používá kvalitní materiál, aby se vám něco nestalo. Někdy se vyplatí i zaplatit s víc a mít krásné nehty, než aby vám slezl umělý i přírodní nehet.  Zatím je mám jen dva dny a jsem zvědavá na svůj názor za několik týdnů.

Jste i vy? Já jsem rozhodně zvědavá i na vaše zkušenosti a názory, tak klidně napište!

A co si o gelových nehtech ještě přečíst?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

Diskuze je uzavřena.