Domů Krása & Péče Chcete dokonalé nehty? Zvolte správný tvar ...

Chcete dokonalé nehty? Zvolte správný tvar 4.8/5 (15)

11

hcete dokonalé nehty? Zvolte správný tvarNehty jsou vizitkou každé ženy. Základem je, že by měly být pevné, lesklé, čisté a samozřejmě také upravené. A s úpravou jasně souvisí také jejich tvar. Toho lze docílit různými způsoby. Když bychom se měli podívat na to, co dnes nabízí manikúra, je možností několik:

Jakou možnost zvolíte, je jenom na vás. My vám pomůžeme ve volbě toho, jak by měl váš nehet vypadat, pokud jde o jeho tvar. Jsou totiž různé možnosti, které zcela určitě nemusí slušet každé ženě. Co pro vás bude to nejlepší?

Kulatý tvar

Jedná se o tvar, který je označován za jeden z nejvíce praktických. Pokud vám běžný osobní nebo pracovní režim nedovoluje mít nehty delší, a sama si potrpíte spíše na praktičnost, je vhodné volit právě kulatý tvar. Můžete si být jista, že vás při žádných činnostech rozhodně nebude nijak omezovat. Praktičnost ale není jediným důvodem, proč se můžete vydat právě touto cestou. Nezapomínejme také na důvody estetické. Jedná se o osvědčenou volbu ve chvíli, kdy jste spíše drobnější ženou. Tedy ve chvíli, kdy máte prsty spíše kratší a kdy jsou lůžka vašich nehtů menší. To je tento tvar osvědčenou volbou, se kterou zaručeně nelze šlápnout vedle.

Oválný tvar

Jde o velmi podobný tvar, jako výše uvedený. Jde však o univerzálnější provedení. Také zde mluvíme hlavně o praktičnosti, jelikož i tento tvar nehtů se celkem dobře hodí na běžný život. Rozdíl od předchozího je hlavně oválný konec nehtu. I díky tomu se toto provedení hodí jak pro ženy, které mají menší nehtová lůžka, tak i pro ženy, které je mají o něco větší. Stále ale platí, že toto provedení byste měla volit jenom v případě, že jste drobnější ženou a máte kratší prsty. Z estetického hlediska tato možnost vynikne opravdu nejvíce a vy budete na první pohled naprosto dokonalá žena.

Mandlový tvar

Jste žena, která má jak dlouhé prsty, tak má i dlouhá lůžka vašich nehtů? A zároveň jste žena, která touží spíše po přirozenosti, než po něčem, co sice zaujme, ale nijak zajímavě to nevypadá? Potom zvolte mandlový tvar. Hodí se také ve chvíli, kdy máte prsty sice delší, ale s ohledem na jejich tloušťku toužíte po hubenějších. Jelikož toto provedení končí jemnou špičkou, může se objevit doprovodný estetický efekt založený na tom, že vaše prsty budou lehce zúženy.

Hranatý tvar

Pokud se podíváte na nehty svých kamarádek, dá se očekávat, že právě hranatý tvar nehtů u nich bude jasně dominovat. Jak proto, že je poměrně jednoduchý na realizaci, tak i proto, že když se to nepřehání s jejich délkou, tak mluvíme i o celkem dobré praktičnosti. Ta by měla dominovat a tak pokud plánujete hranatý tvar, není vhodné, aby byla délka nehtu zbytečně velká. Univerzálnost tohoto provedení nehtů jasně potvrzuje i to, že se jedná o variantu určenou pro ženy průměrně dlouhých prstů. Pokud nejsou ani dlouhé, stejně jako nejsou ani krátké, rozhodně s tímto provedením nešlápnete vedle. Jenom se zaměřte na trojici povinností, kam se řadí:

  • Nutnost jenom krátkého přesahu
  • Snaha o maximální asymetričnost
  • Správné zarovnání do boků

A co když máte prsty, které jsou spíše kratší? I tak můžete tento tvar vyzkoušet. Opticky mohou vaše prsty prodloužit, což ale neznamená, že je to u všech žen žádoucí. Hlavně k jejich ostatním proporcím, jako je třeba jejich výška.

Tvar označovaný jako squoval

Mnoho žen ho nevyužívá, a to mimo jiné i z důvodu, že ho nedokážou správně vyslovit. Přitom označení squoval je jenom kombinací dvou slov. A to square a oval. Jde tedy o kombinaci dvou tvarů, a to hranatého a oválného. Pokud hledáte něco mezi těmito možnostmi, je toto řešení ideální volbou. Tedy za splnění dvojice podmínek. Tou první je to, že vám tento tvar nehtů bude slušet jenom ve chvíli, kdy jsou vaše prsty spíše delší. Na nich vypadá opravdu jedinečně. S tím souvisí i to, že je vhodné mít větší nehtový lůžka. Jinak by mohl tento tvar vypadat až nepřirozeně, jelikož by docházelo až ke zbytečnému optickému prodlužování.

U tohoto typu nehtů mluvíme i o tom, že je nejvhodnější pro různé doplňující estetické prvky. Mohou to být různé kamínky, nebo vykreslené či nalepené ornamenty. Pokud nad něčím takovým přemýšlíte, kombinujte s tvarem squoval.

Špičatý tvar

Mnoho žen oho odsuzuje, jelikož na první pohled vypadá opravdu až nepřirozeně. Nehledě na celkovou nepraktičnost, která je s tímto tvarem spojena. Také je nutné říci, že zatímco u řady předchozích tvarů je možné úprava vlastních nehtů, v tomto případě se už neobejdete bez těch umělých. I toto výrazně přispívá právě k oné nepřirozenosti, o které mluvíme. Rizikem může být také úprava daných nehtů, jelikož často potřebují lehce doladit, protože vlivem běžných činností může docházet k lehčímu poškození.

Pokut ale na špičatých nehtech máme najít pozitivum, tak bude rozhodně spojeno s tím, že dokáže lehce prodloužit střední prsty. Pokud je to váš cíl, nešlápnete vedle. Hodí se ale i ženám, které mají prsty delší. Zde to však nepřehánějte s délkou, protože až nepřirozené prodloužení je spíše na škodu.

A co si ještě o nehtech přečíst?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Diskuze je uzavřena.