Moje poslední knížky II. Zatím bez hodnocení.

Už podruhé Vám přináším seznam, knížek, které jsem v poslední době přečetla a celkový pohled a takovou mini recenzi na každou z nich. První článek na toto téma, jste si mohli přečíst ZDE,  kde jsem zrecenzovala Stevea Jobse, Hru o trůny a pár dalších knih. Knížky, které Vám představím nyní jsem četla od března, tedy je mám ještě všechny čerstvě v hlavě a nutno podotknout, že od většiny z nich jsem se nemohla odtrhnout – to je můj velký problém při čtení samotném. Když čtu, nezajímá mě nic jiného a často kvůli tomu ani nejdu spát.

Poslední dobou čtu doopravdy hodně a největší zásluhu na tom má právě kindle – protože mě nikdy nebavilo tahat těžké bichle do vlaku, do školy apod. Čtečka je ale pohodlná a tak mi nic nebrání číst ve vlaku, v autobusu, o pauzách ve škole:)

Hunger games/Hladové hry

Knížka, ke které jsem se dostala hlavně díky boomu současnému filmu, který je nyní promítán v kinech. Hodně se o těchto třech knihách mluvilo a měly spoustu kladných recenzí, takže jsem se do nich pustila. Rozhodně tohoto kroku nelituji. Knížky sice nejsou nic, co by naši profesoři označili za význačné pokrokové a geniální dílo, celkově mě ale všechny tři díly ohromně bavily, občas jsem se sice nudila, ale převažovaly chvíle, kdy jsem se nemohla dočkat o co půjde.

Přiznám se, že když jsem dočetla poslední díl, poslední stránku, po kterém jsem začala hrozně brečet (popravdě jsem měla své dny, takže jsem brečela pořád) a po dočtení jsem vážně dlouho seděla a uvažovala a bylo mi hrozně líto, že jsem je dočetla, byla to pro mě krásná výprava. Všechny tři díly jsou čtivé a poutavé.

Stroncium

Pan Kulhánek mě láká už pěknou dobu. Je to český autor, který podle mnoha slov a názorů píše nejkvalitnější české scifi a jako fanynka scifi jsem podlehla a dala jsem do čtení Stroncia. Knížka je celkově futuristická, zabývá se světem po vymření miliard lidí a době ledové, v některých pasážích je čtení doopravdy nechutné a až moc dobře popsané (švábi v jídle?? mrtví jako nejlepší a nejlevnější pracovní síla??).

Knížka mě dost bavila, u některých chvílích jsem valila oči a skoro nedýchala, ale potkala jsem tam i takové scény, které mě moc nebavily. Kdybych nebyla informovaná dopředu, nepoznala bych, že knížku má na svědomí Čech, což mě na jednu stranu hrozně potěšilo, protože neznám moc současných českých autorů, které bych se zaujetím četla.

Pro milovníky scifi určitě doporučuji.

Erebos

Knížku jsem dočetla před pár dny, po přečtení ohromující recenzích na různých blozích, kde všichni psali, jak je kniha úžasná. Popravdě, zas tolik mi úžasná nepřišla, protože mě spousta pasáží vůbec, ale vůbec nebavila a měla jsem nutkání je přeskočit. Asi nejvíc mě chytnul až konec a celkové vysvětlení, které mi z jedné strany přijde přehnané a na druhé naprosto geniálně zpracované – mě samotnou by asi něco takového nikdy nenapadlo.

Čte se moc pěkně, je napsaná srozumitelně spíš pro mladší čtenáře a zaryté hráče počítačových her (škoda, že nemůžu přemluvit Tomáše, aby si jí přečetl). I když jsem z ní nebyla nijak extrémně nadšená, není to žádný propadák, a dokážu si představit, že si jí za nějakou dobu, až zapomenu na část příběhu, přečtu znova.

Kladivo na čarodějnice

Knížka, kterou spousta z Vás bude mít v povinné četbě na střední škole. Já jsem si jí přečetla až teď (na maturitu jsem si jí do četby nezařadila) a protože film byl ve své době dost diskutovaný, napadlo mě, že by nebyl špatný nápad, knihu si přečíst. Celkově mě inkvizice a procesy dost zajímaly a zajímají.

Kniha je psaná klasicky starší češtinou (nejedná se o novou knihu, pan Kaplický je doopravdy klasika), což se někomu nemusí líbit, protože spousta tvarů se dnes nepoužívá a hlavně mladší ročníky to nezaujme, já s tím ale neměla problém. Kniha mě sice na začátku strašně nebavila, protože mi přišlo, že se to jen protahuje a nic zajímavého se neděje, tak od poloviny jsem ale četla jedním dechem.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

10 komentářů

 1. Brave Tangerine

  Tvá četba mě už ani nepřekvapuje, každopádně na knihy máme každá úplně jiný vkus..:D Mě osobně sci-fi ani nějíké horory moc nebaví, takže si z tvé četby asi nevyberu..:) :P

  • Já to mám úplně stejně. Ale hlavně souhlasím s tím, že každá máme jiný vkus. Takže já čtu úplně jiné věci.

 2. Tak dvě z těchto knížek jsem četla – Hunger games a Erebos. Ale musím říct, ža na knížky mám docela jiný názor :). Hunger games je opravdu hodně čtivá trilogie a také jsem se od ní nemohla odtrhnout, ale čím vyšší číslo dílu, tím menší kvalita. Po dočtení a celkově u posledního dílu jsem byla docela zklamaná a autorka mě nazlobila tím, jaké úžasné lidi nechala zabít.
  A Erebos mě hodně bavil, od začátku do konce. Připadalo mi to až hrozivě reálné a bojím se, co kdyby něco takového opravdu nastalo.
  Ty dvě další knížky bych si moc ráda přečetla, ale bohužel na to nemám čas. Také jsem k Vánocům dostala Kindle a od té doby se od čtení téměř neodtrhnu – ale mám desítky knížek, které si chci přečíst, ale vždycky se vyrojí nějaká lepší.

 3. Dobré knížky :) Hunger games jsem četla asi před půl rokem (ani jsem nevěděla, že bude film). Na jedno přečtení fajn, ale podruhé bych to už asi nedala. Na stroncium se podívám, děkuju za tip :)

  P.S. Dneska jsem jela busem a co nedivím, tři metry ode mě na zastávce stojí slečna, jako by ti z oka vypadla, dokonce měla i ofinu a stejnou barvu vlasů.. Nebyla jsi dneska náhodou v Ostravě? :D

  • Ahoj,

   v Ostravě jsem nikdy nebyla:D Takže jsem buď náměsíčná ve dne, nebo jsem to nebyla já:))

 4. Ja som tiež videla tebe podobnú slečnu ale bola blondína normálne som pozerala či si sa neprefarbila a neprišla si na Slovensko lebo aj češka to bola strašne podobná ti :D

 5. Hunger Games jsem četla, teda jen první díl (Aréna Smrti) a teď se na to chystám do kina. Nesmírně mě to bavilo a podle toho, co jsem četla na internetu za recenze, tak film není o nich horší.

 6. Hunger games jsem četla (dokonce nékolikrat) a take jsem nakonec brecela. Zaujalo me jak autorka vsechno zakončila a koho vseho nechala zabít. Moc se mi libilo.

 7. Mě Hunger games nikdy moc nelákalo, ale jakmile jsem tu knížku začala číst, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Tento typ knih se mi nikdy moc nelíbil, ale HG patří mezi moje milované knížky. Musím si je všechny přečíst ještě aspoň jednou. :D Co se mi na HG nelíbilo, byl konec.. Naprosto souhlasím, i všichni mí přátelé říkají, že to prostě mělo skončit jinak. Jinak ta třetí knížka HG, je už trošku od tématu, přijde mi, že je to až moc politické a kazí to celkový dojem dvou předchozích knížek. :)

  Jinak díky za ostatní knížky, hledám něco, co můžu číst přes prázdniny, takže děkuju za tipy. Skvělý článek. :)

TOPlist