Moje poslední knížky I. Zatím bez hodnocení.

Rozhodla jsem se vytvořit takovou menší sérii článků, kde budu pravidelně přidávat tituly knih, které jsem v poslední době přečetla. I blog může být skvělá náhrada čtenářského deníku, když na něco zapomenu, můžu si to pohodlně najít v článku a navíc se i vy, čtenářky, můžete inspirovat na přečtení nových knížek.

Jak už o mě totiž určitě víte (alespoň ti, kteří pravidelně sledují moje zápisky), čtení je jedna z mála věcí, která mě baví na 100% už od dětství. Číst mě učil táta ještě před samotným nástupem do školy a pamatuju si, že moje první přečtená kniha byla Malá mořská víla Ariel a byla jsem na sebe hrozně pyšná, že jsem jí přečetla úplně sama. Zřejmě to máme v rodině, protože znovu pyšně říkám, že oba moji sourozenci (7 a 9 let) jsou na tom se čtením podobně.

Můj nejoblíbenější spisovatel je určitě Stephen King, král hororů, kterého už nějaký ten rok obdivuji a přečetla jsem od něj (bohužel už) úplně všechna díla. Mimo něj mám ráda žánr sci-fi a fantasy, ale čtu i typově jiné zaměření. Zkrátka, když mě něco chytne, je jedno jestli je to fantasy nebo horor. Ale teď už k těm prvním knihám, které jsem v poslední době přečetla:

Steve Jobs – Walter Isaacson

I když životopisy mě nijak netáhnou a nepamatuji si, že bych krom tohoto nějaký přečetla, ze Stevea jsem byla naprosto unešená. Knížku jsem koupila příteli k Vánocům, ale nakonec neodolala a dala se do čtení taky.

V knížce nechybí vtipné,  zajímavé i smutné momenty, často jsou to životní příběhy, kterým by člověk ani neuvěřil. Kniha byla napsaná člověkem, který byl se Stevem Jobsem v těsném kontaktu a měl přístup jak k němu, tak k jeho rodině a blízkým přátelům (i nepřátelům).

Od té doby vidím jak Jobse, tak Gatese (zakladatele Microsoftu) a další IT velikány v trošku jiném světle a stala jsem se tak „trošku“ obdivovatelkou toho, co tito lidé dokázali. Zkrátka paráda!

Škola noci – Castová P. C. a Castová Kristin

O té jsem se tu zmiňovala před pár dny, kdy jsem četla první díl. Zkrátka mi to nedalo a i když jsem měla tak v půlce knížky strašnou chuť vyhodit to z okna, něco mi říkalo, ať to nedělám a dočtu to. Dneska jsem dočetla sedmý díl (takových věcí jsem kvůli čtení zanedbala, na dnešek jsem v podstatě nespala:-/)

Knížka je čtivá, má poměrně dobrý nápad, zajímavý děj – vůbec se mi ale nelíbil začátek, kdy mi to připadalo všechno hrozně uspěchané, zrychlené a vyhrocené. V určitých kapitolách mi přišlo, že hlavní hrdinka Zoey je mentálně postižená a zaostalá a měla jsem nutkání ublížit jí! V jistých částech knihy byl ale děj moc pěkný, napínavý a asi právě tyhle momenty mě donutily přečíst tolik dílů.

Podrobný děj a popis knihy najdeš ZDE

Dracula – Bram Stoker

Draculu jsem si do kindlu stáhla už před pár týdny, ale teprve před několika dny jsem se dala do čtení. Je to klasika a já se strašně styděla, že jsem s něčím takovým čekala tak dlouho!

Začátek byl hodně chytlavý a čtivý, nebyl problém dostat se do děje. Po pár stránkách to přišlo a začala jsem se bát – nebyl to úplně ten typ strachu, který zažíváte u hororů, ale spíš takové mrazení, kdy si člověk říká: „Teda, vážně nevím, co bych dělala na jeho místě, asi bych se zbláznila!“.

Upíří klasika se nazývá klasikou oprávněně a jestli máš ráda knížky jako Upíří deníky, zmíněnou Školu noci a jiné seriály a knihy v této tématice, je zkrátka povinnost přečíst si Draculu!

Podrobný děj a popis knihy najdeš ZDE

Hra o trůny (Série píseň ledu a ohně) – George R.R. Martin

O tom už tu samostatný článek byl, protože dlouho mě nic tak strašně neuchvátilo, jako seriál v produkci HBO a knížky. Knížní dílo je doopravdy rozsáhlé a nese název Píseň ledu a ohně. Celá série se skládá ze 7 knih a každá kniha ze dvou částí. Autor stále tvoří, tudíž napsáno je zatím 5 titulů, dva zbývají.

Když jsem v srpnu propadla seriálu, začala jsem přemýšlet o tom, že zavítám i do knih, ale vyčkávala jsem vcelku dlouho a teprve až na Vánoce, když jsem dostala čtečku jsem si všechny knihy nahromadila a začala číst. V podstatě jsem pár týdnů nedělala nic jiného, ale bylo to vážně epické!

Hra o trůny je tak trošku fantasy, tak trošku mocenské boje – každopádně je to mistrovsky zpracované dílo a se studem se přiznám, že jsem byla ráda, když pan Martin polovinu postav zabil, zkrátka to je hned napínavější (já vím, jsem morbidní)!

Jak seriál, tak knížku stoprocentně doporučuji, i když u knížek se u někoho může jednat o běh na dlouhou trať, protože je to vážně rozsáhlé dílo.

Podrobný popis knihy najdeš ZDE

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

7 komentářů

 1. Stephen King! Zatím jsem od něj přečetla jenom 2 knížky a už se těším až si půjčím další, má naprosto úžasnej dar strašit lidi. Škola noci je taky dobrá, ale ty poslední 2 díly mi přišly až moc přehnané…
  Hru o trůny si na 100% musím přečíst!!

 2. Musím se přiznat, po tvém předchozím článku o Game of thrones jsem nejprve shlédla celý seriál a pak (prostě jsem to nemohla vydržet) jsem si stáhla i knihy a byla z nich nadšená! Ale budu si je muset přečíst ještě jednou, protože při prvním čtení jsem spíš přeskakovala než četla :D. Takže díky, že jsi ten článek publikovala a já jsem si mohla přečíst tak kvalitně napsanou knihu! :))

 3. Ze Školy noci mám zatím přečtený první díl a chystám se na další :D.

 4. Teda Mers, to bych do Tebe neřekla, že čteš fantasy a horory, viděla bych tě spíš s nějákou romantickou knihou..:) Ale na tvé doporučení jsem si přečetla i knihu od Stephena Kinga a to Dlouhý pochod, dočetla jsem se bohužel jen tak do půlky knihy, je to na mě až moc drsné.. Z těchto knih si přečtu asi jen ten životopis, ten by mohl být zajímavý..:) Díky za doporučení..:)

 5. můj tatka hrozně rád čte knížky od kinga…:) já teda ne,protže se u nich bojím. :D:D:D ale když tě baví fantasy,tak jsem čatla úžasnou knížku,jmenuje se Kniha Ztracených Věcí od Johna Connollyho. je to naprosto super bomba knížka! :) už sem jí četla několikrát,to je moje taková úchylka,knížky které mě baví,čtu klidně 5krát :D tak jestli tu knížku zkusíš,tak mi pak prosím dej vědět,jestli tě bavila :)

 6. Ahoj, Mers
  Máš velice pěkný blog, zajímavé čtení opravdu, a dobré rady :)
  Ty knihy Škola noci, jsou opravdu moc čtivé, já jsem se dostala k osmému dílu, pak jsem měla jiné věci na práci a pak jsem se k tomu už nějak nedostala, ale chci to napravit :)
  Teď čtu ale další dobrou knihu která je na díly, jmenuje se to barvy lásky. :) taky moc dobrý a napínavý :)
  Pokud jsi to nečetla, opravdu doporučuju :)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist