Domů Rodina & Škola Moje zápisky Moje poslední knížky I. Zatím bez hodnocení.

Moje poslední knížky I. Zatím bez hodnocení.

7

Rozhodla jsem se vytvořit takovou menší sérii článků, kde budu pravidelně přidávat tituly knih, které jsem v poslední době přečetla. I blog může být skvělá náhrada čtenářského deníku, když na něco zapomenu, můžu si to pohodlně najít v článku a navíc se i vy, čtenářky, můžete inspirovat na přečtení nových knížek.

Jak už o mě totiž určitě víte (alespoň ti, kteří pravidelně sledují moje zápisky), čtení je jedna z mála věcí, která mě baví na 100% už od dětství. Číst mě učil táta ještě před samotným nástupem do školy a pamatuju si, že moje první přečtená kniha byla Malá mořská víla Ariel a byla jsem na sebe hrozně pyšná, že jsem jí přečetla úplně sama. Zřejmě to máme v rodině, protože znovu pyšně říkám, že oba moji sourozenci (7 a 9 let) jsou na tom se čtením podobně.

Můj nejoblíbenější spisovatel je určitě Stephen King, král hororů, kterého už nějaký ten rok obdivuji a přečetla jsem od něj (bohužel už) úplně všechna díla. Mimo něj mám ráda žánr sci-fi a fantasy, ale čtu i typově jiné zaměření. Zkrátka, když mě něco chytne, je jedno jestli je to fantasy nebo horor. Ale teď už k těm prvním knihám, které jsem v poslední době přečetla:

Steve Jobs – Walter Isaacson

I když životopisy mě nijak netáhnou a nepamatuji si, že bych krom tohoto nějaký přečetla, ze Stevea jsem byla naprosto unešená. Knížku jsem koupila příteli k Vánocům, ale nakonec neodolala a dala se do čtení taky.

V knížce nechybí vtipné,  zajímavé i smutné momenty, často jsou to životní příběhy, kterým by člověk ani neuvěřil. Kniha byla napsaná člověkem, který byl se Stevem Jobsem v těsném kontaktu a měl přístup jak k němu, tak k jeho rodině a blízkým přátelům (i nepřátelům).

Od té doby vidím jak Jobse, tak Gatese (zakladatele Microsoftu) a další IT velikány v trošku jiném světle a stala jsem se tak „trošku“ obdivovatelkou toho, co tito lidé dokázali. Zkrátka paráda!

Škola noci – Castová P. C. a Castová Kristin

O té jsem se tu zmiňovala před pár dny, kdy jsem četla první díl. Zkrátka mi to nedalo a i když jsem měla tak v půlce knížky strašnou chuť vyhodit to z okna, něco mi říkalo, ať to nedělám a dočtu to. Dneska jsem dočetla sedmý díl (takových věcí jsem kvůli čtení zanedbala, na dnešek jsem v podstatě nespala:-/)

Knížka je čtivá, má poměrně dobrý nápad, zajímavý děj – vůbec se mi ale nelíbil začátek, kdy mi to připadalo všechno hrozně uspěchané, zrychlené a vyhrocené. V určitých kapitolách mi přišlo, že hlavní hrdinka Zoey je mentálně postižená a zaostalá a měla jsem nutkání ublížit jí! V jistých částech knihy byl ale děj moc pěkný, napínavý a asi právě tyhle momenty mě donutily přečíst tolik dílů.

Podrobný děj a popis knihy najdeš ZDE

Dracula – Bram Stoker

Draculu jsem si do kindlu stáhla už před pár týdny, ale teprve před několika dny jsem se dala do čtení. Je to klasika a já se strašně styděla, že jsem s něčím takovým čekala tak dlouho!

Začátek byl hodně chytlavý a čtivý, nebyl problém dostat se do děje. Po pár stránkách to přišlo a začala jsem se bát – nebyl to úplně ten typ strachu, který zažíváte u hororů, ale spíš takové mrazení, kdy si člověk říká: „Teda, vážně nevím, co bych dělala na jeho místě, asi bych se zbláznila!“.

Upíří klasika se nazývá klasikou oprávněně a jestli máš ráda knížky jako Upíří deníky, zmíněnou Školu noci a jiné seriály a knihy v této tématice, je zkrátka povinnost přečíst si Draculu!

Podrobný děj a popis knihy najdeš ZDE

Hra o trůny (Série píseň ledu a ohně) – George R.R. Martin

O tom už tu samostatný článek byl, protože dlouho mě nic tak strašně neuchvátilo, jako seriál v produkci HBO a knížky. Knížní dílo je doopravdy rozsáhlé a nese název Píseň ledu a ohně. Celá série se skládá ze 7 knih a každá kniha ze dvou částí. Autor stále tvoří, tudíž napsáno je zatím 5 titulů, dva zbývají.

Když jsem v srpnu propadla seriálu, začala jsem přemýšlet o tom, že zavítám i do knih, ale vyčkávala jsem vcelku dlouho a teprve až na Vánoce, když jsem dostala čtečku jsem si všechny knihy nahromadila a začala číst. V podstatě jsem pár týdnů nedělala nic jiného, ale bylo to vážně epické!

Hra o trůny je tak trošku fantasy, tak trošku mocenské boje – každopádně je to mistrovsky zpracované dílo a se studem se přiznám, že jsem byla ráda, když pan Martin polovinu postav zabil, zkrátka to je hned napínavější (já vím, jsem morbidní)!

Jak seriál, tak knížku stoprocentně doporučuji, i když u knížek se u někoho může jednat o běh na dlouhou trať, protože je to vážně rozsáhlé dílo.

Podrobný popis knihy najdeš ZDE

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekZískej své profi fotky!
Další článekBioderma – Atoderm: Tyčinka na rty
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

 1. Stephen King! Zatím jsem od něj přečetla jenom 2 knížky a už se těším až si půjčím další, má naprosto úžasnej dar strašit lidi. Škola noci je taky dobrá, ale ty poslední 2 díly mi přišly až moc přehnané…
  Hru o trůny si na 100% musím přečíst!!

 2. Musím se přiznat, po tvém předchozím článku o Game of thrones jsem nejprve shlédla celý seriál a pak (prostě jsem to nemohla vydržet) jsem si stáhla i knihy a byla z nich nadšená! Ale budu si je muset přečíst ještě jednou, protože při prvním čtení jsem spíš přeskakovala než četla :D. Takže díky, že jsi ten článek publikovala a já jsem si mohla přečíst tak kvalitně napsanou knihu! :))

 3. Teda Mers, to bych do Tebe neřekla, že čteš fantasy a horory, viděla bych tě spíš s nějákou romantickou knihou..:) Ale na tvé doporučení jsem si přečetla i knihu od Stephena Kinga a to Dlouhý pochod, dočetla jsem se bohužel jen tak do půlky knihy, je to na mě až moc drsné.. Z těchto knih si přečtu asi jen ten životopis, ten by mohl být zajímavý..:) Díky za doporučení..:)

 4. můj tatka hrozně rád čte knížky od kinga…:) já teda ne,protže se u nich bojím. :D:D:D ale když tě baví fantasy,tak jsem čatla úžasnou knížku,jmenuje se Kniha Ztracených Věcí od Johna Connollyho. je to naprosto super bomba knížka! :) už sem jí četla několikrát,to je moje taková úchylka,knížky které mě baví,čtu klidně 5krát :D tak jestli tu knížku zkusíš,tak mi pak prosím dej vědět,jestli tě bavila :)

 5. Ahoj, Mers
  Máš velice pěkný blog, zajímavé čtení opravdu, a dobré rady :)
  Ty knihy Škola noci, jsou opravdu moc čtivé, já jsem se dostala k osmému dílu, pak jsem měla jiné věci na práci a pak jsem se k tomu už nějak nedostala, ale chci to napravit :)
  Teď čtu ale další dobrou knihu která je na díly, jmenuje se to barvy lásky. :) taky moc dobrý a napínavý :)
  Pokud jsi to nečetla, opravdu doporučuju :)

Diskuze je uzavřena.