Domů Ostatní Na snowboard jedině v kvalitních rukavicích. Víme, jak je vybrat ...

Na snowboard jedině v kvalitních rukavicích. Víme, jak je vybrat 5/5 (2)

0

Chystáte se na pohodlnou jízdu na prkně? Určitě nezapomeňte na pohodlné a kvalitní rukavice, díky nimž budou vaše ruce v teple. V článku najdete perfektní informace, které vám pomohou s výběrem snowboardových rukavic.

Tříprstové, palcové nebo prstové: Vyberte si model, který budete milovat

Jaký model rukavic si pořídit? Každému jezdci vyhovuje něco jiného. Některý dává přednost pohyblivým prstům, jiný preferuje tepelnou izolaci. Palcové rukavice představují perfektní tepelnou izolaci. Prsty sdílí jeden prostor a tvoří více tepla, než tomu je u rukavic prstových. Palčáky zároveň omezují pohyblivost prstů a s možná, že je budete častěji sundávat než prstové rukavice. Palcové rukavice se staly oblíbené také mezi vrcholovými sportovci, a někteří si je vybírají právě díky vysoké tepelné izolaci. Prstové rukavice nabízí skvělé možnosti co se zachování obratnosti a přirozeného pohybu prstů týče. Některé modely prstových rukavic jsou tak dokonalé, že v nich můžete ovládat displej chytrého telefonu (luxusní model Burton Gondy). Tříprstové rukavice představují kompromis mezi palčáky a prstovými rukavicemi. Tento model má oddělený palec a ukazováček.

Svrchní materiál: Kůže, polyester a nylon

Nejčastěji se setkáte se snowboardovými rukavicemi vyrobenými z nylonu či polyesteru. Syntetické materiály se vyznačují perfektním poměrem prodyšnosti a voděodolnosti. Kvalitnější rukavice mají voděodolnou membránu (DK Dry®, 32 REPEL DWR či Gore-Tex). Membrána Gore-Tex je umístěna mezi svrchním pláštěm a podšívkou. Některé rukavice mohou výt vyrobeny také z pravé kůže. Patří mezi ně ty luxusnější modely. Pokud je na kůži proveden kvalitní zátěr, stávají se z kožených rukavic vysoce kvalitní, poddajné a zároveň odolné rukavice. Některé kožené rukavice mají membránu.

Podšívka a vložka: Dopřejte si pohodlí

Rukavice mají přidanou vrstvu materiálu, která se označuje jako podšívka. Právě ta poskytuje tepelnou izolaci a zároveň pohodlí pro uživatele. Každá značka rukavic při výrobě používá jiný druh podšívky. Kvalitní podšívky jsou zhotoveny z prodyšného materiálu (vlna nebo syntetika). Vlhkost je odváděna od pokožky přes membránu a udržují tělo v teple. Značka Level do rukavic všívá izolační podšívku Primaloft®, značka Burton do rukavic dává patentovanou Thermacore™, rukavice Dakine izolují na principu prodyšného polyesteru.

Vybrané modely rukavic mají navíc odnímatelnou vložku. Vložku můžete nosit samostatně, například si ji můžete obléci jako tenké rukavice do města, nebo ji nosit na svahu, když je venku tepleji. Vložku s rukavicemi výrazně oceníte, když je venku mráz. Značka Dakine do vyjímatelných vložek přidává technologii „Touch Screen Compatible“ a právě díky této technologii můžete ovládat displej chytrého telefonu, aniž byste si byli nuceni vložku sundávat z ruky.

Střih rukavic vás ochrání před ledem a sněhem

Dostatečně dlouhá manžeta rukavic vám zajistí potřebný tepelný komfort, který právě potřebujete. Záleží na tom, v jakém prostředí budete jezdit a také, jakou máte bundu na snowboard. Rukavice s krátkými manžetami se hodí do stálejšího a teplejšího prostředí. Na rukávu u bundy na snowboard by měl být suchý zip, díky němuž se rukávy zúží. Dlouhé manžety, které sahají až do oblasti předloktí, umožňují utažení lemu rukavice kolem rukávu bundy. Dlouhé manžety budete milovat při jízdě na snowboardu na prašnu a také v drsnějších povětrnostních podmínkách.

Vyberte si stylové a propracované rukavice

Některé rukavice jsou úžasně propracované a jejich funkce navíc by se vám mohly hodit. Kvalitní rukavice mají chránič zápěstí. Jestli se budete poohlížet právě po takových, rozhodně se zaměřte na značku Level, která se svým systémem Biomex patří ke světové špičce. Lepší rukavice mají zesílená kritická místa na dlaních a konečcích prstů, jiné mají předohýbané prsty nebo dokonce stěrku na brýle a měkké polstrování. Vychytávkou je také speciální látka na palci, kterou si můžete pohodlně utřít nos (nose wipe). Zajímá vás více podrobností? Podívejte se do článku: Jak vybrat snowboardové rukavice.

Dětské rukavice: Jak je vybrat?

Dětské rukavice na snowboard vybírejte stejně jako rukavice pro dospělé. Děti do deseti let věku by měly jezdit pouze v palčácích. Membrána u dětských rukavic je vždy potřeba. Na rukavicích nešetřete.

 

Jaké rukavice si vyberete vy? Podívejte se do e-shopu, kde najdete velký výběr kvalitních rukavic na snowboard, nebo navštivte kamennou prodejnu.

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.