Domů Rodina & Škola Škola Nevzali mě na školu, co teď? ...

Nevzali mě na školu, co teď? 5/5 (2)

29

Přijímací řízení pro někoho tímto týdnem začínají a pro někoho končí. Zatímco někdo nemusel hnout ani prstem, aby se dostal na svou vysněnou školu, naopak nějací žáci se museli měsíce pilně učit a úspěšně napsat přijímací zkoušky, aby měli jistotu, že se tam, kam chtějí jít, dostanou.

V deváté třídě je nelehké období, kdy se musíš rozhodnout a učinit jedno z hodně důležitých rozhodnutí. Je to blbost, kdo v téhle chvíli už 100% ví, co chce jednou v životě dělat? Často se v patnácti ani nevyznáme sami v sobě a ještě máme rozhodovat o budoucnosti, je to zkrátka otrava.

Bohužel, může přijít ta ošklivá chvíle, kdy se dozvíš, že tě na školu, kam sis moc přála jít, nevzali. Co teď? Je všemu konec? Co si počneš? V prvních chvílích se určitě nejlépe necítíš, ale možná to zas tak hrozné nebude…

Zkus to s odvoláním

Pamatuju si, když mi přišly výsledky mého přijímacího řízení, které jsem dělala na školu, kam jsem hrozně moc chtěla jít. Nevyšlo to! V tu chvíli jsem myslela, že už nic nemá cenu, že jsem hloupá a nikdy to nikam nedotáhnu a skončím na ulici. Když ti něco nevyjde, je normální se takhle cítit, není to nic potupného. Dej tomu čas, klidně si pobreč, ale nikdy to nevzdávej.

Jednou z možností, jak to zkusit znova je odvolání. Popros rodiče nebo tvého oblíbeného učitele či výchovného poradce ve škole, aby ti pomohl dopis napsat a odeslat. Často se studenti právě tímhle způsobem na svou vysněnou školu dostanou a může za to tenhle neškodný dopis.

Jiná varianta

Pokud už tě někam vzali, ale ne tam, kam jsi tolik chtěla, není to zas taková tragédie. Důležité je, že tě škola bude aspoň trošku bavit, že v ní uvidíš nějaký smysl a že se rok nebudeš jen tak flákat a zapomínat to, co ses naučila.

Když se podívám zpětně na mojí situaci s přijímacím řízením, dneska jsem ráda, že mě nevzali tam, kam jsem chtěla a musela jsem jít jinam. Kdyby mě totiž vzali, nepotkala bych Tomáše, možná bych se ani nedostala tam, kde jsem teď. Každé rozhodnutí může přinést i ty dobré věci na které budeš ráda vzpomínat.

2. kola

Pokud tě nevzali vůbec nikam, protože sis dala přihlášky jen na školy, kde je nutné přijímací řízení a nezvládla jsi zkoušky, opět neztrácej naději. V dnešní době je alarmující nedostatek studentů a všechny školy se snaží zaplnit maximální počty studentů ve třídě. Proto se určitě budou na spoustě školách vyhlašovat druhá a třetí kola přijímacích řízení.

Vždy prostuduj webové stránky dané školy, popř. do školy zavolej, aby sis byla jistá, že je druhá kola neprošvihneš.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekKrásná pleť bez jizev
Další článekZačínám s orálním sexem
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

29 KOMENTÁŘE

 1. Hezký článek opravdu, mě nikam nevzali, tak teď budu jen čekat a doufat jestli mě vezmou :/ Luci co si myslíš o škole v Kutné Hoře SOŠ a SOU Řemešel? Je to dobrá škola? děkuju :)

  • Tak celkově to dobrá škola je – spousta oborů, pověst nemá nejhorší, nevidím v ní problém:)

 2. Uáá já mám za sebou přímačky na jednu školu, zítra jdu na druhou.. ale nevim no zatím z toho nemám moc dobrej pocit :/

 3. Ahoj Mers :)) Dneska mě vzali na zdrávku, obory Zdravotnické lyceum a Laboratorní asistent. Ale vyberu si lyceum, protože jednou bych chtěla být lékařkou:)) co si tom oboru myslíš ty?:) Je nějaká šance na lékařku v budoucnu ? .:)))

  • Ahoj, pokud tě to bude bavit, tak proč ne. Ale udržet se na medicíně je dost zápřah, je potřeba tomu věnovat spoustu času

 4. pěkný článek ale nechtěla bys napsat něco o VŠ? jak je přijímací řízení, kredity, fakulty, povinné nepovinné předměta, atd ?

 5. tak u nás na gymplu naopak budou otevírat jenom jednu třídu a rozhodně to není nedostatkem studentů… bože,bože…

  • Tak většina gymnázií je na trošku jiné úrovni. Naopak střední odborné školy se snaží zaplnit všechny počty, což se jim často nedaří.

  • No mně to povídej , unás se bere na SŠ taky jen jedna třída, tj. 30 uchazečů, zato na gympl brali 120.

 6. Já osobně jsem přijímačky dělala na jedno celkem vyhlášeně těžké gymnázium v Plzni. Šla jsem z páté třídy, se samými jedničkami a abych se přiznala, na zkoušky jsem se nijak nepřipravovala. Prostě mi to vyšlo… Spousta lidí se k nám ale dostalo právě na odvolání, myslím že tak půlka naší třídy určitě. Lidé si to prostě rozmyslí, jdou jinam… Jsem ráda že jsem přijímačky nemusela dělat z deváté třídy, protože jak jsem slyšela, jsou o dost těžší. Navíc mám teď na ještě dalších pět let vystaráno. Doufám, že vám to všem vyjde :)

  • No tak to máš dobrý, já je dělala včera na gympl a nedostala jsem se, i když jsem splnila hranici 105b, prostě byli lepší :/ a nevím co teď, na tu druhou školu se mi moc nehce, s tím gymplem jsem prostě počítala.

 7. Já psala přijímčky včera a dnes. Včera jsem je totálně zkopala a to byl zrovan obor kam jsem chtěla víc, dneska byli lehčí, ale na obor kam spíš nechci. No jo, štěstěna.

 8. Ahoj Mers :) veľmi pekný a dobrý článok :) ja som tiež v 9 ročníku a robila som talentové skúšky na Pedagogicku a sociálnu akadémiu na odbor učiteľstvo MŠ :) mám veľmi rada deti, a som veľmi rada že som úspešne spravila skúšky a prijali ma :) už som aj na zápise bola a neviem sa dočkať septembra kedy tam nastúpim :)

 9. :) Jsem tak ráda že se mě tenhle článek netýká (jeden z mála ;D), naštěstí jsem přijata na obě školy- gymnázia :)) My jsme (ve středočeském kraji) přijímačky nedělali vůbec, jen talentovky, takže v pohodě ;))

 10. Ahoj Mersinko :)
  Hele kam jsi chtěla jít původně?
  A ještě se chci zeptat oh,edně stavební školy.Na vysvědčení mám ted v osmičce samé jedničky.A po tvým článku jsem přemýšlela a zjistila jsem,že vlastně nevím co chcci.Vím,že mám čas,ale už je to jenom půl roku,což není moc.
  V budoucnu bych chtěla na vejšku architekturu a jako dobrý základ by stavebka byla ne?Nebo gympl,ale na gympl moc nechci,protože je těžký,nebo by se mi pspíš něchtělo tolik učit :D Myslíš,že není škoda jít se samýma jedničkama na stavebku?Taky mě láká to,že tam bude víc kluků než holek..

 11. Já jsem dělala přijímačky minulý rok a teď už jsem v prváku na Mendláku(gympl) :) Je to zvláštní pocit, když vím, že minulý rok jsem byla v té samé situaci. Všem ale držím palce ať se dostanou tam, kam chtějí :)

 12. Tak na každé škole je to těžké, ale myslím že taky hodně záleží na tom jaké dostaneš učitele :) těžko říct jestli je težší Slezký nebo Mendlák, řekla bych že je to celkem stejné. Je to jen na tobě, kde se ti bude víc líbit..Ale já bych teda v žádném případě neměnila za Slezský..jsem moc spokojená. :)

 13. no já jsem přijímačky na Gympl ne, že podělala, vlastně jsem test napsala i o něco lépe než ti předemnou, ale bohužel zvýhodnění je zvýhodnění a já jsem prostě neměla + tolik bodů kolik bylo potřeba. Takže mě tam nevzali. Dávám si odvolání a uvidím. Pokud ne tak půjdu na sš polygrafickou =)

 14. Chtěla bych se na něco zeptat. Před týdnem jsem dělala talentovky na VUT Fa a dnes mi přišel dopis o nepřijetí. Uteklo mi to jen o bod. Lze podat odvolání?

 15. Ahojky,

  letos jsem v devítce a budu se tedy hlásti na SŠ. Mám z toho ale strašný strach:/ Zatím každý rok jsem měla vyznámko s odřenýma ušima, letos nebude. Chtěla bych moc jít na Waldorvské lyceum, ale dělají se přijímačky (pohovor, body za vízo, pak popř.test z matiky a slohovka z češtiny..) Bude se otevírat jen jedna třída, cca 30 žáků a já vůbec nevím, co mám od těch přijímačke čekat. Jak to všechno probíhá? Ten pohovor a testy? Je to něco jako SCIO nebo papírově? Jsme zmatená a rodiče mají v poslední době hodně velké problémy a mě moc neřeší.. předem moc děkuju:)

 16. Ahoj, Všechny zdravím!!! Jsem v deváté třídě a chtěla bych na střední školu s maturitou a obor ekonomika a podnikání, a nebo na Škroupovku do Plzně. V osmé třídě jsem měla jednu 4 z fyziky :/ a hodně bojuju s matikou, máme špatnýho učitele. Bojim se, že se nikam nedostanu :(

 17. Já zase dělám už za čtyři dny přijímačky na gympl. Učím se učím, ale stejně tam bude něco úplně jinýho :D no musí to vyjít, jinak pěkný článek

 18. Jsem teď v 9.třídě, ale celou osmičku jsem pokazila se známkama. Co když mě nevezmou?

  • Zalezi na konkretni skole, ale ve vetsine pripadu se klade vetsi duraz na to, jak napises prijimacky…urcite te neksm vezmou, neboj se, verim ti :)

Diskuze je uzavřena.