Domů Sex & vztahy Antikoncepce Nitroděložní tělíska

Nitroděložní tělíska

5

Dříve byla nitroděložní tělíska vyráběna z kovů a už se nedala vyjmout – neschopnost otěhotnění byla tedy trvalá. V této době je to jeden z nejlevnější typů antikoncepce.

Nitroděložní tělíska (také zvaná DANA) pořídíš od 600 do 5 500 Kč, dle druhu. I když jednorázově zaplatíš vcelku velkou částku, tak na pět let máš klid. Pět let jí budeš mít v sobě a pět let bude bránit otěhotnění. Například já za hormonální antikoncepci platím 900 kč (za 3 měsíce), za měsíc tedy 300 – zkus si jí kupovat pět let a zaplatíš o dost víc než za nejdražší nitroděložní tělísko.

A co to vlastně je z fyzického hlediska? Je to malý předmět ve tvaru písmena T, které ti gynekolog zavede do pochvy na začátku menstruace.

Nejznámější druh nitroděložních tělísek se jmenuje Mirena a funguje na principu zahušťování děložního hrdla a znemožňuje tak průnik spermií a oplodnění vajíčka.

Určitě jí oceníš pokud jsi zapomětlivka na každodenní braní prášků, nebo zda chceš ušetřit a být chráněná na delší dobu.

Zavést jí může pouze vyškolený gynekolog, který zákrok provádí ambulantně bez anestézie.

Je spolehlivá? Asi tak jako v případě sterilizace či podvázání vaječníků – je tedy jednou z nejspolehlivějších.

Předchozí článekHormonální antikoncepce
Další článekZdravé hubnutí
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

5 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj,
  a když bych si někdy za 3 roky po zavedení toho tělíska vzpomněla,že bych chtěla dítě,půjde to nějak zastavit/zabránit?
  Doporučila by jsi to?
  Děkuji :)

  • Ahoj, samozřejmě to jde. To, že bys o něm přemýšlela a chtěla si ho nechat zavést je potřeba prodiskutovat s gynekologem, protože hodně z nich tělísko pro mladé slečny, které ještě neměly děti, nedoporučuje. Určitě je na místě si s ním promluvit – i z ohledu k tvého zdravotnímu stavu apod. Každá slečna je jiná a tvůj gynekolog by ti měl doporučit tu nejlepší možnou kombinaci antikoncepce:)

   • dobri den chtěla jsem se zeptat mněla jsem antikoncepci prašky před parny jsem je vysadila už je to dlouho moc to stoji ty prašky, chtěla jsem se zeptat kolik stoji damske tělisko?děkuji za odpověd?

Diskuze je uzavřena.