Nitroděložní tělíska Zatím bez hodnocení.

Dříve byla nitroděložní tělíska vyráběna z kovů a už se nedala vyjmout – neschopnost otěhotnění byla tedy trvalá. V této době je to jeden z nejlevnější typů antikoncepce.

Nitroděložní tělíska (také zvaná DANA) pořídíš od 600 do 5 500 Kč, dle druhu. I když jednorázově zaplatíš vcelku velkou částku, tak na pět let máš klid. Pět let jí budeš mít v sobě a pět let bude bránit otěhotnění. Například já za hormonální antikoncepci platím 900 kč (za 3 měsíce), za měsíc tedy 300 – zkus si jí kupovat pět let a zaplatíš o dost víc než za nejdražší nitroděložní tělísko.

A co to vlastně je z fyzického hlediska? Je to malý předmět ve tvaru písmena T, které ti gynekolog zavede do pochvy na začátku menstruace.

Nejznámější druh nitroděložních tělísek se jmenuje Mirena a funguje na principu zahušťování děložního hrdla a znemožňuje tak průnik spermií a oplodnění vajíčka.

Určitě jí oceníš pokud jsi zapomětlivka na každodenní braní prášků, nebo zda chceš ušetřit a být chráněná na delší dobu.

Zavést jí může pouze vyškolený gynekolog, který zákrok provádí ambulantně bez anestézie.

Je spolehlivá? Asi tak jako v případě sterilizace či podvázání vaječníků – je tedy jednou z nejspolehlivějších.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 komentářů

 1. Ahoj,
  a když bych si někdy za 3 roky po zavedení toho tělíska vzpomněla,že bych chtěla dítě,půjde to nějak zastavit/zabránit?
  Doporučila by jsi to?
  Děkuji :)

  • Ahoj, samozřejmě to jde. To, že bys o něm přemýšlela a chtěla si ho nechat zavést je potřeba prodiskutovat s gynekologem, protože hodně z nich tělísko pro mladé slečny, které ještě neměly děti, nedoporučuje. Určitě je na místě si s ním promluvit – i z ohledu k tvého zdravotnímu stavu apod. Každá slečna je jiná a tvůj gynekolog by ti měl doporučit tu nejlepší možnou kombinaci antikoncepce:)

   • dobri den chtěla jsem se zeptat mněla jsem antikoncepci prašky před parny jsem je vysadila už je to dlouho moc to stoji ty prašky, chtěla jsem se zeptat kolik stoji damske tělisko?děkuji za odpověd?

  • kolik sto ji damske tělisko prosim

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist