Domů Krása & Péče Recenze Nový svět drdolů: Hairagami

Nový svět drdolů: Hairagami

15

Před nedávnou dobou jsem v jednom videu na youtube viděla naprosto úžasný drdol a v tutoriálu jsem se dozvěděla, že autorka videa používá výplň do drdolu, což mě hodně zaujalo a hned jsem takové pomůcky k účesům začala shánět. Bohužel jsem zatím na nic podobného nenarazila, jedině na internetu, kde to sice stojí málo, ale poštovné je drahé a nechce se mi to objednávat. Před pár dny jsem ale přišla na trošku něco jiného, ale také určené na drdoly – hairagami a hned jsem si pomůcky k drdolům koupila, protože nebyly vůbec drahé a vypadaly perfektně.

Hairagami jsou pomůcky určené k tvorbě zajímavých účesů, které vypadají na pohled složitě, ale když si sama vyzkoušíš, tak zjistíš, že nejde o žádný zázrak. Základní sada, kterou u nás můžeš sehnat, obsahuje 2 – 3 pásky hairagami ke tvorbě drdolů. Existují ale i spirály a jiné vychytávky, se kterými můžeš tvořit velké množství různorodých účesů.

pásky si můžeš vybrat v různých barvách, ať už v černé, hnědé (pro tmavé vlasy), tak ve světlých odstínech (pro blond vlasy). Pokud ale chceš, aby tvůj účes byl barevný, si můžeš vybrat z různobarevných hairagami – červené, zelené nebo se zvířecími motivy.

Abych vysvětlila co to vlastně je, pásky hairagami jsou dvě dlouhé spony z materiálu, který můžeš tahem narovnat nebo ohnutím vrátit zpět do „zatočené“ polohy. Tedy, když si přeješ mít pěkný zatočený drdol, stačí pásky narovnat, navinout na vlasy a zatočit – máš pevný účes, při rovnoměrném střihu nepotřebuješ sponky a účes ti vydrží doopravdy dlouho.

Bála jsem se, abych na hairagami neměla moc krátké vlasy, protože sice mi sahají až pod lopatky, ale po stranách je mám lehce prostříhané, to se ukázalo jako menší problém, ale nakonec jsem to vychytala tak, že vlasy okolo obličeje (jen pár pramínků), nechám volně nebo je přisponkuju. Výhodu však mají slečny, které mají vlasy alespoň po ramena a naprosto stejně dlouhé – jak je ale vidět u mě, jde to i se sestříhanými vlasy.

Moje první použití mě málem dostalo do blázince, protože mi to prostě nešlo, neustále mi někde vypadávaly prameny, nebo se pásky točily ve chvíli, kdy jsem si to nepřála, to je normální. Chce to trénink a neustále zkoušet, druhý den jsem už ale šla s novým drdolem do školy a všichni mi ho hrozně chválili. A když použiješ pásky ve stejné barvě jako tvoje vlasy a dobře namotáš, nikdo nepozná, že sis drdol vlastně neudělala sama.

Pásky hairagami jsem koupila před pár dny při cestě ze školy (v Kolíně na náměstí byly trhy), ale viděla jsem je i ve vietnamských obchodech, kde je mají za stejnou cenu – přibližně za 20 – 50 Kč. Také je můžeš sehnat v internetových eshopech, kde už se cena liší + poštovné.

Přidávám pár fotek, na jedné z nich jsem drdol nezatočila úplně, abyste mohli vidět, jak pásky vlasy stočily. Časem na to určitě udělám nějaký video/fotonávod.

Předchozí článekBarevná typologie: Letní typ
Další článekVitaminy pro krásu a zdraví
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

15 KOMENTÁŘE

  1. škoda že si já drdol dať nemôžem :/ odstávajú mi trochu uši :(((

  2. Wow♥tak to se mi fakt moc a moc líbí ,je vhodný i do školy a není moc složitý , fakt užasné , Mers ,zase dobrý článek , ne dobrý ne ,ale výborný :DDDDD

  3. To už znám strašně let, ale mě to s tím nikdy nešlo, tak jsem to dala o dům dál :D

Diskuze je uzavřena.