Domů Trendy & Fashion Módní tipy O umění: Chůze na podpatku Zatím bez hodnocení.

O umění: Chůze na podpatku Zatím bez hodnocení.

16

Proč jsem článek nazvala zrovna takhle? Protože pro většinu mladých dívek je chození na jehlách a extra vysokých botách zkrátka umění. Když si totiž poprvé stoupneš do bot, které tě o pár centimentrů prodlouží, může to být oproti teniskám a „keckám“ prostě obrovský rozdíl! Ale i přesto… Chození na podpatku není dané talentem – jde jen o to se to správně naučit, proto pokud si chceš přečíst pár rad k tomuto tématu, určitě čti dál.

V mladém věku nic extra

První o čem bych měla napsat, aby se nehněvali odborníci je, aby sis dala pozor, jak často boty na podpatku nosíš – jakmile začneš už v brzkém věku a nikdy je nevyměníš za něco pohodlnějšího, mohou negativně ovlivňovat růst a vývoj tvé nožní klenby a tedy i tvůj postoj a zdraví. Rozhodně to tedy nechce 24/7 celý rok, ale mít doma i něco obyčejnějšího…

Cvičení pomůže

Možná to zní bláhově, ale pokud budeš občas cvičit a protahovat si hlavně břišní a zádové svalstvé, tak to chůzi na podpatcích vylepší a usnadní. Proč? Protože právě tyhle svaly ovlivňují náš postoj, naši chůzi i celkové držení těla. Ohromně pomáhá udělat si několikrát denně tzv. kočičí hřbet – kdy si klekneš na všechny čtyři a protahuješ se jako kočka – přikrčíš prsa víc k zemi, vystrčíš zadeček.

Kvalitní botky

Určitě se nikdy neuč chodit na nějakých rozviklaných, nekvalitních botách. Důležité je, pokud máš boty páskové, aby se ti noha v nich nijak moc neviklala a pevně držela – stejně tak by se neměl moc pohybovat podpatek.

To menší zlo

Taky se při učení vykašli na jehly apod. extrémy. Jsi zvyklá jen na tenisky? Tak začni pomalu, od nižšího a širšího podpatku a když se naučíš na tom, můžeš přejít na vražednější variantu.

Malými krůčky k vítězství

Viděla jsi někdy dámu dámu dělat obří kroky? Já tedy doopravdy ne! Správná dáma má na všechno času dost, neběhá, nedělá metrové kroky – hezky malé krůčky, pomalu ale jistě… Také nohy nedávej do strany ani nijak daleko od sebe. Všimni si, že většina celebrit a modelek s podpatky dávají nožku před nožku – na ulici to ale na někom menším může vypadat směšně, takže se to snaž nepřehánět a jít alespoň trošku přirozeně.

Trénink, trénink a zase jenom trénink

Nic není důležitější než trénovat. Myslíš si, že Kate Moss nasadila podpatky a hned v nich chodila po molech a tančila? To těžko! Kup si botičky na podpatku a uč se doma – dělej v nich vše, klidně si pusť hudbu a tancuj.. cokoliv aby sis to nacvičila.

Ber do úvahy i věk

Pokud máš chuť na půl metrové jehly, určitě to s nimi nepřeháněj, pokud jsi ještě dítě. Řekla bych, že to působí dost uměle a nepřirozeně, když se malá holčička snaží chodit na obrovském podpatku. Pokud už si ty podpatky v outfitu chceš prosadit, vol raději nějaké menší a nenápadnější.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekNauč se psát ATF!
Další článekO cytologickém vyšetření
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

16 KOMENTÁŘE

 1. já měla snad tak 3-4 cm podpatek u zimních bot, jednou sem je měla tak na dvě hodiny, a boleli mě z nich nohy asi tejden :DD

 2. Mě je 13 a mám boty na 8cm podpatku, chodím v nich jen do divydla atd. a navíc majíí na nártu pásek, bez kterého bych chodila jak kráva =D

 3. Úžasný článek, je mi 14 a jak už jsem psala jsem hodně vysoká a mám velkou nohu. Takže mám boty na klínku a taky asi na 3cm podpatku. Připadám si hodně divně, když nejsem o hlavu vyšší než moje kámošky ale rovnou skoro o 2 :D, ale je to super pocit :) určitě využiji tvé rady abych se to pořádně naučila a někde sebou nesekla o zem :D

 4. Ahoj Mers.. Prosím poraď,mám babičku a ta mi pořád říká,jak uměla u na vysokých podpatkách i běhat a že mě z těch tenisek akorát se bude ničit noha.. Prý že když má žena vysoké podpatky,tak jí to dělá ženou a že jí to krásně tvaruje nohy,ale já si myslím opak,že se někdy nohy ničí.. Říká,že kdyby byla moje máma,tak mi koupí podpatky a že v nich musim chodit.. Poraď mi,už mě to leze na nervy :( Děkuju

  • Ahoj, babičky je nejlepší v tomhle ignorovat, protože i když jim budeš povídat co chceš, většinou si stejně melou tu svojí:) Jinak tvoje babička má pravdu, že jsou podpatky ženské, ale tenisky rozhodně ničí nohy méně než vysoké boty – s těmi bys to v mládí neměla přehánět:)

 5. Já bych se a podpatkách asi zabila. :D Pro mě jsou nejlepší skejtky. :]

 6. Hlavní je se v botách dobře cítit a nenutit se. Některým zkrátka podpatky sednou a jiné je přetrpí na maturitním plese a konec.

  Třeba já a moje sestra – obě měříme asi 165, ona je vysloveně teniskový typ (ale i sukně, výstřihy, malování) a nejvyšší podpatky co kdy měla mají asi 5cm, a to má před svatbou.
  Já jim propadla v 15 letech a teď už mám jen dvoje botky bez podpatků, většinou nosím tak 10-12cm a letos, díky platformám, i víc. A když už vysloveně vyrazíme někam do terénu tak nahodím klínky ;)

 7. Jééj tak s tím mm též problém. Bojím se tanečních, protože se na mě určitě všichni bubdou koukat jak na dementa, který se neudrží ani na.. 3-5 cm podpatku :D

 8. Moje nejvyšší podpatky mají asi 10 cm…nosím je na různé slavnostní příležitosti…

 9. Já sem si půjčila od kamarádky boty (je modelka) na 15 cm podpatku a chodim v nich jako, kdyby to byly normální boty a to jsem nikdy na sobě neměla boty na podpatku (možná tak 10x a to na 5cm)

 10. Ahoj, nemáte nějaké rady jak si ošetřit nohy po dni v podpatcích? Dělám společenské tance, jak standard tak i latinu, tudíž jsem na podpatcích každý den aspoň dvě hodiny někdy i déle a navíc v nich tančím. Nějaké rady či cvičení, aby se nohy pokud možno co nejméně deformovaly. Kvůli tomu nenosím podpatky mimo tanec, protože se bojím, že si hrozně ničím nohy. Např. nějaké protahování, speciální masáže, mačkání bodů nebo cokoliv.. Pozoruji, že když jdu někdy cvičit v teniskách tak mě po chvíli začnou strašně bolet nohy, jakoby klenba až do kotníků, říkám si, jestli to nemám z těch podpatků..Díky za rady..

 11. Je mi 12 a nosím tak max 4x za rok boty na 4centimetrovém podpatku.

  Celkem mě to baví a začínám se učit…:-)

Diskuze je uzavřena.