Domů Krása & Péče Objem vlasů i po žehlení Zatím bez hodnocení.

Objem vlasů i po žehlení Zatím bez hodnocení.

5

clip-in-vlnite-a-kudrnate-vlasy-latino!-55cmTaké se ti občas stane, že si pracně umyješ hlavu, vyfénuješ, vezmeš žehličku a když vlasy párkrát přejedeš, aby byly rovné, tak si najednou splihnou a jsou jako bez života? Vsadím se, že spousta dívkám se to stává.

Dosáhnout objemu na vlasech, které na to nejsou „zvyklé“, totiž není nic dvakrát jednoduchého a často se to prostě nepodaří – navíc, přiznejte se, komu sluší upláclé, přímo ulízlé vlasy? Mě tedy rozhodně ne…

Jak vlasy žehlit bez toho, aby ztratily svůj přirodní objem? Nebo jak jim dodat objem, který ani před žehlením nemají? Zkusím ti to prozradit v následujících krocích.

Přípravky na objem

Jsou to ať už šampony, balzamy, tužidla, spreje nebo gely, které ti slibují extrémní objem tvých vlasů. Napíšu na rovinu, že takového objemu jaký často ukazují v reklamách jen tak lehce nedosáhneš. Je to práce nejlepších kadeřníků, tudíž jen dobrý přípravek na objem ti to nezajistí – ale může tomu napomoct a objem ti vydrží déle.

Já samotná mám nejlepší zkušenosti se sadou Nivea volume Sensation, kde najdeš šampon, balzám, tužidlo a sprej (podle mě to nejdůležitější), které ti dopomohou k tvému cíli.

Fénování vlasů

Při fénování nevol naprosto horký vzduch, to jen tvé vlasy vysušší, na těch novějších, lepších fénech je už nastavitelná teplota (většinou na tři body), tak je vždy nejlepší sáhnout po té vlažnější.

Mnoho dívek dělá tu chybu, že si vlasy vyfénuje jen tak na oko, u kořínků a konečků jsou ještě mokré – takovéhle vlasy mají tendenci vlhkem a tíhou vody splihnout, navíc pokud si je chceš žehlit, NIKDY nesmí být mokré.

Nejprve si vlasy můžeš vyfénovat v předklonu, tak aby jsi fénovala spodní část vlasů. Až budou jen vlhké a ne mokré, doporučuju vzít kulatý kartáč s tím největším možným průměrem (čím větší – tím větší objem a rovnější vlasy) a postupně si tak natáčet vlasy.

Zezačátku to může být trošku těžké držet najednou kulatý kartáč a fén, ale tréninkem si to jistě osvojíš. Vyfénování přes kartáč jim dodá hezké zatočení a efekt velkých natáček.

Spony a žehlička

Můj kadeřník nikdy vlasy nežehlí jen tak, vždycky k tomu má kadeřnické spony, které seženeš ve drogerii. Když jsem se ptala, proč, tak mi odpověděl, že když začneš první žehlit ty vlasy nejvýš (nejblíže pěšince), tak ty spodní vlasy pod teplem – jak jinak než splihnou.

Vždy si vezmi jednu sponu, sepni si horní vlasy tak, aby dole zůstaly jen pár pramenů a ty vyžehli. Potom vlasy rozpusť – vem další prameny, připni je a zbývající opět vyžehli. Dobře to uvidíš v tomto videu

Lak na vlasy

Po vyžehlení vlasy z cca 30 cm přestříkej tvým lakem na vlasy – ale pozor! laku nesmí být hodně, jeho váha může opět narušit objem, takže raději méně než více.

Až vlasy vyžehlíš a nalakuješ doporučuju ještě tak 5 – 10 minut zůstat doma a nechodit ven, aby se ti účes zpevnil a vítr nebo okolní vlhkost ti ho nezkazila.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekNa twitteru
Další článekJak bolí odmítnutí…
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

5 KOMENTÁŘE

  1. Hned jsem si musela jít vyfénovat vlasy kulatým kartáčem :D fakt, to jenom já nemám co na práci a jdu hned namočit a fénovat hlavu :D

  2. Článek, který se mi vyloženě hodí:) Z té sady Nivey mám jen ten sprej na objem vlasů, to další už nemám od téhle značky:).

  3. Můžu se zeptat? Jaký lak na vlasy používáš? …a co si mám představit pod pojmem Lak na vlasy? …děkuu :)

Diskuze je uzavřena.