Domů Krása & Péče Odbarvování vlasů

Odbarvování vlasů

16

Ať už jsi blondýna, zrzka či bruneta určitě jsi někdy aspoň trošku zatoužila mít jinou barvičku – ať už úplně jinou, nebo prostě jen lepší odstín – vlasů. Pokud chceš na tmavší, tak je to jednoduché, to si koupíš nebo kadeřnice použije barvu či barevný šampon na vlasy. Jenže, co když toužíš po světlejších vlasech?

Nejprve si musíš uvědomit, co tvé vlasy snesou a co už snést musely.Pokud si je barvíš, žehlíš a kulmuješ každou chvíli a jsou poničené a slabé, rozhodně není dobré je vystavovat další zátěží – odbarvování. Je samozřejmé, že když chceš změnu, tak jí chceš, co nejdříve nebo HNED, ale někdy je lepší nějaký ten měsíc si počkat. Hlavně po období, kdy sis svoje vlasy barvila často.

Takže moje první rada je: Odbarvujte jen své přírodní, dlouho nebarvené a zdravé vlasy.

To nad čím by ses měla zamyslet je také to, jestli si vlasy chceš odbarvit doma nebo to nechat na kadeřnici. Kdo s vlasy rád experimentuje a má trošku znalosti a šikovnost, může v drogerii koupit peroxid a nějaký přeliv. Ale pokud s tím nemáš vůbec žádné zkušenosti, tak je lepší nechat to na kadeřnici, protože při neopatrném zacházením A co tedy odbarvování doma? Nejdříve si musíš zajít do drogerie, vlasové peroxidy najdete ve skoro každém obchodě. Prodávají se různé koncentrace cca od 12% – 18%. Vol raději menší koncetraci, nebo si nech doporučit od prodavačky, měla by se v tom alespoň trochu vyznat.

Vlasy si před odbarvováním nemyj, nepoužívej před ním ani kondicionér, nějaké spreje nebo masky. Měly by být bez všech přípravků.Samozřejmě odbarvovače jsou různé, takže důležitá věc, kterou byste se měla řídit je návod/manuál na odbarvovači. Na nějakých jsou lepší, na nějakých složitější – je dobré se poohlídnout. Ale rozhodně si ho přečti a to je primární rada, kterou bys měla dodržovat. Také NIKDY neprodlužuj dobu, kterou bys měla mít peroxid na hlavě. Jen tím ještě více poškodíš vlasovou strukturu a vlasům to vůbec neprospěje

Nečekejte, že po působení a odbarvení peroxidem budou mít tvoje vlasy přesně takový světlý odstín, který požaduješ. Proto je dobré si s peroxidem koupit barvu nebo barevný šampon ve světlém odstínu, který si přeješ.  Odbarvené vlasy bývají dost poškozené a potřebují pravidelnou a hlavně kvalitní péči. Proto je vhod si koupit vlasové masky a pečlivě o vlasy dbát.

Předchozí článekVložky nebo tampony?
Další článekKleštičky na řasy
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

16 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, uvažuji o odbarvení vlasů. Momentální barva je vybledlá červená s hnědou. Naposled jsem si vlasy barvila 8.7. 2012 a před tím jsem je barvila někdy v dubnu. Nevím jestli mám zajít ke kadeřnici nebo doma. Nevíte kolik by to stálo u kadeřnice ? Vlasy mám na ramena. Děkuji za odpověď.

  • To je různé, protože každá kadeřnice má jiné ceny, musela by ses zeptat konkrétně jí. A rozhodně bych raději zašla ke kadeřnici:)

  • To je fakt různý, já jsem chtěla z černé jít na zrz a musela mi to odbarvovat dvakrát, platila jsem 1.200 Kč, když jsem ale asi v šestnácti chodila na blond, tak jsem platila okolo 600 – 800 Kč

   • já černou měla asi dvakrát,nosila sem ji vždycky asi rok a pak čekala skoro 2roky než mi to ulně odrostlo,a odrosty barvila už na jinou,a potom až sem černou měla úplně pryč tak mi zase asi přeskočilo a tu černou si dala znovu.mám dlouhý vlasy takže zase sem čekala ty 2 roky než se jí zbavím,ted už mám červený díky bohu po černý ani památky a už do ní nikdy nepůjdu.ale za odbarvování bych teda neplatila tolik peněz to radši fakt nechám od růst :-)

 2. ahá děkuji :) tak uvidíme co s toho bude :D v úterý zajdu ke kadeřnici kolik by to stálo :) třeba si to nakonec ještě rozmyslím no :D ale asi je ptákovina si to nabarvit obyč barvou na blond ?

 3. Tak jsem se nakonec rozhodla si dát jen blond melír :) ale časem se mi to prý zesvětlá když si ho tam budu dávat pravidelně …

 4. Dobrý den chtěla bych se zeptat, právě jsem si sama doma odbarvovala vlasy , a „naskákaly“ mi malé červené pupínky na krku pod vlasy. Trochu to svědí. Dá se stím něco dělat nebo zmizejí?

  • Pravděpodobně alergie – už bych peroxid nebo tu barvu cos používala, omezila, aby ses neosypala celá.

 5. Dobrý den, byla jsem v hodně drogériích a peroxid jsem zatím nenašla. Do jaké drogerie bych měla zavítat, abych si ho mohla koupit?

  • Odbarvovač na vlasy najdeš např. od palette v jejich sérii deluxe. Jinak klasický odbarvovač je k sehnání v těch klasických malinkých „neřetězcových“ drogériích

 6. Ahoj měla jsem blond vlasy, ale obarvila si je na červenou a chci se zeptat jak se té barvy zbavím co nejrychleji aniž bych musela ke kadeřnici.

 7. Dobrý den,
  včera mi kamarádka (co mě barví pravidelně) odbarvovala vlasy, ale opravdu nejsou bílé, ale žluté :D Co s tím? Děkuji moc :)

  • Zkus si koupit šapmón na nežádoucí žluté nebo šedé odstíny. Za nějaký čas až si vlasy odpočinou, si můžeš odbarvit vlasy znovu-to už bys je snad měla mít bílé.

 8. Ahoj, mám takové světlejší hnědé vlasy a chtěla bych jít do zrzava takže odbarvování bude asi nutné že? :)

 9. Ahoj, mám kaštanově hnědé vlasy, a chtěla bych je mít tak cca od půlky hlavy .. šedo-modré. Když si je odbarvím jak dlouho budu muset čekat než si u kadeřnice budu moct dát barvu:)?

Diskuze je uzavřena.