Domů Krása & Péče Vlasy Ofina podle typu tvého obličeje + Fotogalerie ...

Ofina podle typu tvého obličeje + Fotogalerie 5/5 (3)

24

O článek na téma ofina jste si hodně psali. Asi nejčastější otázka byla, jakému typu obličeje se hodí ofina a jestli doopravdy může účes s ofinou slušet každému.

Proč by to mělo zajímat i vás? Ofina je jedním ze způsobů jak bez razantního stříhání všech vlasů, změnit svůj účes a celkově i vzhled svého obličeje, protože i pár jinak střižených pramenů, dokáže naprosto změnit tvoji vizáž. Samozřejmě k lepšímu – stačí si jen správně vybrat. Ale zrovna výběr ofiny není nic jednoduchého, i pokud úplně přesně víš, jak bys ofinku chtěla nosit, nastává druhý problém. Tím je samotné stříhání a šikovnost kadeřnice. Doporučuji najít si vždy obrázek vytouženého účesu a přinést ho kadeřnici ukázat, abyste se 100% shodly a nemusela ses spoléhat jen na své vyjadřovací schopnosti.

Jaký typ ofiny bude slušet tvému obličeji?

Účes s ofinou pro kulatý obličej

Pokud máš typicky kulatý obličej a baculaté tvářičky, jako vidíš na obrázku, měla by ses především vyhnout tupě/rovně střižené ofině, po které spousta dívek touží nejvíc. Rovný střih ofiny by jen zdůraznil rysy obličeje a vynikla by jeho „kulatost“. Celkově ani krátké, husté ofiny nejsou nic extra pro tebe. Musíme odvádět pozornost a tímhle to vážně nejde.

Ideální je prostříhaná, vrstvená delší ofina na stranách tváří, která maskuje kulatý obličej a opticky ho zužuje. Na fotografii vidíte jak vypadá s polodlouhými vlasy.

polodlouhé vlasy s ofinou

Ofiny pro oválný obličej

Mít oválný obličej je takové menší vítězství, protože můžeš vyzkoušet takřka vše a určit, co se ti líbí nebo nelíbí. Tento typ obličeje je totiž „nejslušivější“ a vlastně mu sluší všechno.

Můžeš vyzkoušet jak rovně střiženou, hustou ofinku, tak i tu střapatou variantu. A nakonec proč nezkusit i něco asymetrického?

asymetrická ofina

Ta pravá pro hranatý obličej

Silné, hranaté čelisti a hranaté čelo – to jsou hlavní rysy tohoto typu obličeje. Pokus jsi jeho majitelkou, nemusíš si vůbec zoufat, správná ofinka se najde i pro tebe.

Celkově nám musí jít o zjemnění tvaru obličeje, aby nepůsobil tolik hranatě. Proto by ses měla vyhnout tupým, extra rovným střihům ofiny a zkusit něco jemnějšího.

Prostříhané vzdušné patky, klidně i zvlněné, upřednostněné na jedné straně.

vzdušná a zvlněná ofina

Srdcovitý obličej ofinu nutně potřebuje

Úzké lícní kosti, vysoké širší čelo – srdcovitý nebo také trojúhelníkovitý obličej. Pokud ho máš, odkryté čelo bez ofiny ti pouze přidá celkovou výšku čela a to není nic slušivého. Ofinka se tedy pro tebe hodí 100%.

Můžeš si dovolit jak jemnou ofinu (ne hustou ani extra rovnou!) nad očima, tak i klasickou patku, jako můžeš vidět na obrázku.

účes s patkou

[box type=“info“ ]Vyšel nový článek na toto téma: Odrůstání ofiny[/box]

Ofinková foto-inspirace:

mikádo s ofinou

krátké vlasy s ofinou

dlouhé vlasy s ofinou

sestříhaná šikmá ofina

rovná ofina s dlouhými vlasy

šikmá ofina

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekVýherkyně profi focení
Další článekZbav se kruhů pod očima
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

24 KOMENTÁŘE

 1. Já mám takový typický oválný a úžasný obličej. Všude píšou, že je to vítězství jako ty Lucko. Já ofinu nenosím. Ale moc dobře napsaný článek.

 2. No tak já mám dlouhou ofinku (nebo vlastně žádnou :) a jelikož mám kulatý obličej nehodlám na tom nic měnit :). Jinak moc pěkný článek :D.

 3. Já mám teda ofinu střiženou jako patku, přibližně po oči, jenže mám problém s vlněním, jak se ustřihla, tak se mi vlní, takže bez žehličky nedám ani ránu :D Ale určitě jsem ráda, že ofinu mám, rozhodně to účes udělá zajímavějším =)

 4. Nejkrásnější účes je ten poslední !!! úplně sem se zamilovala !!! nj, chodim do prváku na kadeřnickou školu.. :D takže se nedivim.. dobrej člíbek, Mers.. ;)

  • Já se zase neskutečně moc zamilovala do toho u Oválného obličeje. A dlouhé vlasy jsou dlouhé vlasy (já nemám dlouhé spíš tak polodlouhé, po prsa, ale trošku se mi vlní a, když zrovna hodně tak je kratší), ale svůj účes nehodlám měnit. U té fotky se mi líbí úplně všechno i ten šátek + náušnice. Aneta

 5. Já jsem ofinu vždycky chtěla, ale jelikož mám strašně kudrnaté vlasy tak ji mít nemůžu :(

 6. Já mám oválná obličej, ale ofinu jsem nikdy neměla, nemám odvahu do toho jít.. Můj střiho vlasů.. no, tak já mám skoro rovné, dole trochu zatočené, všechno stejné dlouhé, a pěšinku trochu na straně.. Přemýšlela jsem o ofině na stranu, jelikož do čela by mi nešla, ale jsem srab :D Možná v budoucnu :D

 7. Mám kulatý obličej a nosím patku, ale nej je když se vzbudím a moje ,ofinka, trží na všechny strany… =D

 8. Holky, já mám KULATÝ obličej (jak říkala moje máma: „Dvě pí er“ :-) a k tomu mám kudrnatý vlasy, že mi i ovce závidí. Všichni mi říkají, jak jsou ty lokny hezký, ale chtěla bych je vidět, jak dlouho by jim to nadšení vydrželo, až by zjistily, že:
  * kudrnatý vlasy jsou suchý i s tou nejdražší maskou na vlasy
  * si to můžete nechat ostříhat jakkoliv a pořád to vypadá skoro stejně
  (já se už takovejch 7 let stříhám sama a ještě to nikdo nepoznal)
  * jdete spát s krásnejma lokýnkama a vzbudíte se jako strašák – vezmete
  na to hřeben a najednou jste jako Woopi Goldbergová s účesem a lá
  Lví král
  ..a spousta dalších věcí..
  Souhlasím s lolou – nesluší mi žádné sluneční brýle, max. jedny ze stovky můžu nosit, ale žádnou parádu v nich neudělám, protože mi nesluší jen v nich nevypadám hrozně :‘-(

  • S těma vlasama jsme na tom stejně, prostě.. Mě osoně řekla má kadeřnice, že se kudrnatý vlasy česat nemají.. Ale to se jako nemůžu česat? Co potom na té hlavě budu mít? :D Takže stejně odcházím do školy s účesem, alá Lví král.. :D

 9. To já mám super.Mám oválný obličeja sedí mi všechno a brýle mi většinou taky slušej :) JSEM RÁDA ZA SVŮJ OBLIČEJ :)

 10. Ahojky… Mám oválný obličej, ale ofinu momentálně nemám… Měla jsem kdysi mohlo mi být tak 9 a vcelku mi slušela. Ale to bylo kdysi no :D Takže nevím jestli do toho jít. Vlasy mám už skoro po zadek takže nevím jak by to vypadalo noo…
  Ale experimenty jsou pro mě jako stvořené :D

 11. Ahojky mám něco mezi kulatým a hranatým obličejem, mám rovně střiženou ofinu a vím, že je to nejlepší účes co jsem kdy měla. Nezáleží jenom na tvaru obličeje, ale na více věcí. Každé sluší něco jiného, je jen na vás najít ten nejlepší způsob, který sedí hlavně vám ;-) ve kterém se cítíte sama nejlépe ;-) kráse zdar :-*

 12. Ahoj, mám oválný až srdcovitý obličej (asi :D) ale nevím jestli jít do ofiny na čelo… :/ co myslíte? ;)

 13. Ahoj.

  Mám otázku. Po operacích s očima mám dost zúžené zorničky. Jaký typ ofiny by to mohl nejlépe zakamuflovat, když mám docela protáhlý obličej, prosím? Omlouvám se, vím, že se to takhle na dálku těžko posuzuje, každopádně předem moc děkuju za odpověď. :)

Diskuze je uzavřena.