Osobní zápisky: 10.11.12 Zatím bez hodnocení.

Jsem tak šťastná, že je sobota! Skoro celý den se válím a učím se. V pondělí totiž píšeme zápočtový test z farmakognozie (neodborně shrnuto = kytky) a chci tam napsat aspoň něco. Kytky mě totiž vůbec neberou, nemám k nim žádný vztah – umře mi i kaktus a učit se o nějakém zpracování a obsahových látkách mi moc nejde do hlavy, ale tak chápu, že je to potřeba a navíc je to poměrně důležitý test, takže se snažím.

Sisi už se u nás zabydlela a je tu hrozně spokojená, i když teda neuvěřitelně zlobí. Všechno trhá, kouše a jí (nemluvě o tapetách – máme jich doma už tak o polovinu méně!) a neustále hrozně zlobí Lilu, která by nejradši pořád spala. Jediná chvíle, kdy jsou obě hodné je, když obě spí:D


Číhání v igelitce

Hlavně nenápadně (jsem účtenka)

Dneska jsem si obnovila zásobu aroma svíček, protože mi doma pořádně chyběly. Mám je hrozně ráda a nejvíc právě na podzim a v zimě, kdy je venku pošmourno a člověk je tak rád, že nikam nemusí a může být v teple domova. Moje nejoblíbenější jsou určitě čokoládové a vanilkové z Ikea (ne, nechutnala jsem je – raději), tentokrát jsem ale vzala pomerančové a ty taky voní moc pěkně.

V úterý musím do Prahy do Thomayerovy nemocnice na vyšetření, z čehož vůbec nemám radost. Už asi třetí měsíc jsem nedostala menstruaci a je legrační, že na mě už nefunguje ani injekce ani léky (dobře, legrační to není, ale já už se tomu směju!). Nejdřív jsem si říkala, že jsem možná v “očekávání”, ale asi po deseti ultrazvucích a vyšetření mě tenhle nápad přešel. Pro jistotu mě tedy lékařka poslala do Thomayerovky na nějaká odbornější vyšetření a konzultace. No, jediné pozitivum je, že si aspoň dojdu při čekání v Praze na nákupy!

Když je klid…

Mějte se krásně!

Mers

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

21 komentářů

 1. Třeba budeš čekat ;) Nemusí to být hned poznat :)

  • No, ono je to už doopravdy dlouho, takže už by to bylo poznat. Ale zezačátku, když se menstruace nedostavila ani po injekci si to gynekoložka taky myslela:))

 2. Lila i Sisi jsou rozkošné :) Moc dobře ttrhání tapet znám,mně to dělal pes.
  Hlavně at jsi v pořádku ;)

 3. Doufám,že budeš v pořádku:) Kočičky jsou zlaté:)
  Chci se zeptat. Vůbec netuším,jak to na výšce chodí. Chodíš tam každý den? Jsou to normální hodiny, nebo to jsou nějaké semináře a podobně?

  • Děkuju! :)

   Co se týče VŠ, napsala jsem o ní článek: https://proslecny.cz/jake-je-to-byt-vysokoskolackou/ kde jsem se snažila shrnout vše. Každopádně – ty si sestavuješ rozvrh a někdy si ho můžeš sestavit tak, abys měla třeba jen čtyři dny v týdnu (pokud to jde). Jinak záleží na konkrétním profesorovi, jak moc na docházce lpí – někomu je absence ukradená a chodit tam nemusíš, ale samozřejmě musíš si sehnat nějaké prospekty ke zkoušce, abys jí zvládla. Pokud máš ve škole cvičení (např. laboratoře apod.), tak na ty je většinou docházka povinná. :)

 4. Jo a, ty by jsi chtěla mimčo? :))

 5. Přeji ti, ať se co nejrchleji uzdravíš ;)

 6. Můžu se tě zeptat,kd začínáš s Váočním úklidem/výzdobou?:)

 7. Roztomilé jsou kočičky :))
  Snad ti ten test dobře dopadne a s tou menstruací to nebude nic vážného ;)

 8. Doufám, že budeš v pořádku, Mers:)!!!

 9. POtřebuju radu. Vždy jsem měla menstruaci sedm dní. Dostala jsem ji minulý týden v sobotu. Takže včera jsem jí vůbec mít neměla. Ale měla jsem ji i včera a mám ji i dnes. Je to sice slabší, ale pořád to mám. Co mám dělat? Vážně nechci jít k doktorovi ani to říkat mámě. Prosím poraď mi. Nevíš, jak zastavit menstruaci? Mimochodem jsem to já, psala jsem ti o svém problému se silnou menstruací.

  • Osm dní, pokud je to slabé, není nic strašného, často to mají holky i déle a když to není nijak extra bolestivé, nemáš jiné zdravotní problémy, tak to ještě není důvod řešit:)

 10. Statečná Mandarinka

  Ahoj Mers,

  kočky jsou naprosto úžasné a mně se moc líbí, malá Sisi je roztomilý anděl s ďáblem v těle, co? :-D
  Jinak, pokud jde o zápočtový test, tak držím palce..:-) A doufám, že tě v Thomayerovce potěší a nebude to nic vážného..! Budu držet palce..! A hezky si nakup..:-):-P

  • Děkuji ti, Sisinka je pořádnej čert, zrovna před chvílí jsem jí viděla, jak mi žere gumičky do vlasů! :D

 11. Snad nejsi nějak vážně nemocná, bylo by super kdyby se nardila malá Mersmerize :))

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist